1

Temat: Wielkość czcionki w szablonach

Czołem !

Po zainstalowaniu najnowszej wersji The Bat! 3.62.07 zauważyłem, że w miejscu makra %CURSOR pojawia się znak @
Być może to taki bajer, żeby wskazać na miejsce kursora. Zaobserwowaliście ten efekt u siebie ?

Mam też problem z konfiguracją wielkości czcionki w edytorze. Używam edytora HTML / czysty tekst. W opcjach ustawień edytora ustawiłem sobie czcionkę dla wszystkich elementów na Verdana 10 pkt.
Kiedy generuję nową wiadomość okazuje się, że wszystkie elementy (słowa) mojego szablonu domyślnego dla nowej wiadomości (Cześć, pozdrawiam, itp) mają rozmiar 9 pkt, a jedynie wolne miejsca (bez tekstu) rozmiar 10.
Sam znak @ jest również w rozmiarze 9.
Jeśli w tej linijce będę wpisywał swój tekst wiadomości, to będzie on miał rozmiar 9, a nie 10, ja to ustawiłem w edytorze. Różnica może nie wielka, ale jeśli ktoś zażyczyłby sobie wielkość tekstu na 12 pkt, to również musiałby w edytorze przestawiać ręcznie z 9 na 12, bowiem ustawienia nie są jakby respektowane.
Czy zauważyliście u siebie również takie objawy ?

Pozdrawiam !

Odp: Wielkość czcionki w szablonach

Prozac napisał/a:

Czołem !

Po zainstalowaniu najnowszej wersji The Bat! 3.62.07 zauważyłem, że w miejscu makra %CURSOR pojawia się znak @
Być może to taki bajer, żeby wskazać na miejsce kursora. Zaobserwowaliście ten efekt u siebie ?

Błąd jest znany: https://www.ritlabs.com/bt/view.php?id=5256

Mam też problem z konfiguracją wielkości czcionki w edytorze. Używam edytora HTML / czysty tekst. W opcjach ustawień edytora ustawiłem sobie czcionkę dla wszystkich elementów na Verdana 10 pkt.
Kiedy generuję nową wiadomość okazuje się, że wszystkie elementy (słowa) mojego szablonu domyślnego dla nowej wiadomości (Cześć, pozdrawiam, itp) mają rozmiar 9 pkt, a jedynie wolne miejsca (bez tekstu) rozmiar 10.
Sam znak @ jest również w rozmiarze 9.
Jeśli w tej linijce będę wpisywał swój tekst wiadomości, to będzie on miał rozmiar 9, a nie 10, ja to ustawiłem w edytorze. Różnica może nie wielka, ale jeśli ktoś zażyczyłby sobie wielkość tekstu na 12 pkt, to również musiałby w edytorze przestawiać ręcznie z 9 na 12, bowiem ustawienia nie są jakby respektowane.
Czy zauważyliście u siebie również takie objawy ?

Pozdrawiam !

Czyżby to: https://www.ritlabs.com/bt/view.php?id=4944? Nie ma potwierdzeń...
Czy inne czcionki - Times, Arial - też sprawiają takie problemy?

3

Odp: Wielkość czcionki w szablonach

Rzeczywiście, widzę, że już zjawisko z @ było już poruszane smile
Najciekawsze jest to, ze oba zjawiska zdają się łączyć ze sobą, co wynika z testów jakie teraz przeprowadziłem.
Jeśli w opcjach edytora ustawię domyślną wielkość czcionki na 10 pkt, to niezależnie od jej kroju pojawia się owa @ a tekst sztywno stoi na wymiarze 9 podczas redagowania wiadomości.
Kiedy zaś w ustawieniach domyślnych edytora wybierze się jakąkolwiek inną wielkość, np 12, 14, 18 to znak @ się nie pojawia, a wielkość czcionki podczas redagowania wiadomości jest również adekwatna do ustawienia domyślnego, czyli 12, 14 lub 18.