1 (edytowany przez pyniek 2010-03-17 18:16:54)

Temat: Lista kont, konta, problemy związane z kontami

Witajcie,

Jestem użytkownikiem klienta poczty elektronicznej The Bat! od kilku lat. Nigdy nie miałem problemu z użytkowaniem tej aplikacji. Mam pojęcie o "komputerach", które oceniam jako dobre. Moje problemy zaczęły się dopiero dzisiaj i to w liczbie kilku za jednym razem. Tych, które nie przeszkadzają w użytkowaniu albo wiem jak je rozwiązać nie będę opisywał.
Jest jednak jedna rzecz, która powoduje nanowybuchy w układzie nerwowym oraz pękanie żyłek na twarzy. To wszystko przez fakt, iż jestem estetą wink

A oto mój problem:

Po kilku zabiegach, do których zostałem zmuszony po tym, jak wbrew jakiekolwiek logice i bez udziału osób pierwszych, drugich i trzecich zniknęło mi konto z listy kont w The Bat! (w folderze macierzystym natomiast mieszkało sobie w najlepsze), utworzyło się na liście kont "okrojone" konto z "okrojoną" listą możliwości - m. in. bez możliwości usunięcia tegoż tworu (mam screen-a ale nie mogę go załączyć - mogę przesłać na maila temu kto zechce pomóc, albo proszę mi pomóc w kwestii wstawiania fotek w postach).

Zjawiska jakie mogły wpłynąć na powyższy stan, tzn. zniknięcie fizycznie istniejącego konta z listy kont The Bat!:

*dzień wcześniej przypadkowo włączyłem kompresję starych danych na dysku magazynującym folder macierzysty The Bat! po tym jak dostałem wiadomość od systemu, że kończy mi się miejsce na wspomnianym dysku.
*próba odzyskania danych i konta na liście przez zdublowanie danych konta w nowym folderze nowego konta.

A teraz pytanie: Czy ma ktoś pomysł jak to gó..no usunąć?

Pozdrawiam, Paweł

Moja wersja The Bat!: Professional Edition, ver. 4.2.23

PS. Jeśli ktoś już poruszył ten temat proszę o przeniesienie posta i stosowną informację.

2

Odp: Lista kont, konta, problemy związane z kontami

W katalogu "niewidocznego" konta są także pliki konfiguracyjne ACCOUNT.xxx. Po skopiowaniu tego katalogu w bezpieczne miejsce z pierwotnego położenia próbuj usuwać je kolejno i sprawdzaj czy coś to pomaga.

Pocztę możesz odzyskać, wykonując następujące czynności:

1. Utwórz nowe konto w The Bat! i w nim jakiś tymczasowy folder.
2. Zaimportuj do tego folderu wiadomości z pliku MESSAGES.TBB (lub MESSAGES.EBB jeśli pracujesz w trybie z szyfrowaniem) z dowolnie wybranego katalogu z konta, które Ci zniknęło.
3. Jeśli ta operacja się powiedzie, utwórz nowy folder o nazwie takiej jak nazwa "starego" niewidocznego folderu, z którego zaimportowałeś pocztę. Przenieś do tego folderu zaimportowane wiadomości z folderu tymczasowego.
4. Powtarzaj te operacje dla wszystkich folderów z "niewidocznego" konta.

Nie daję gwarancji, że się to uda, ale to jedyne co mi się nasuwa na myśl w tej chwili. Jeżeli się uda, usuń fizyczny katalog "niewidocznego" konta z dysku (przy wyłączonym programie) i sprawdź po jego uruchomieniu, czy błędne dane zniknęły. Niestety, w ten sposób może się udać odzyskanie poczty, ale ustawienia konta, kolory itp. będziesz musiał odtworzyć ręcznie. Nie pytam o kopię zapasową, bo chyba jej nie masz - wtedy sprawa byłaby oczywista.

3 (edytowany przez pyniek 2010-03-17 20:24:58)

Odp: Lista kont, konta, problemy związane z kontami

Hej!

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Zabieram się do pracy ale obawiam się, że część z proponowanych rozwiązań już wykonywałem. Kopię zapasową posiadam i generalnie pocztę jak i ustawienia konta (prócz estetycznych) odzyskałem.

Martwi mnie tylko to konto, które się utworzyło na liście a nie ma go fizycznie - szkoda, że nie mogę załączyć screen-a.

Pozdro!

PS. Włączyłem to cholerne szyfrowanie na swoje nieszczęście ;/