1

Temat: Jak usunąć certyfikat którego nie ma ??

Witam

Problem jest następujący - nie mogę wysyłać poczty z konta na serwerze rubikon.pl (firma Warsaw Data Center)
Komunikat jest następujący:

> 2011-06-23, 09:07:16: SEND  - Nr certyfikatu: 07022A, algorytm: RSA (2048 bitów), ważny od 2010-06-07 12:48:55 do 2011-06-08 12:48:55, dla 2 węzłów: *.rubikon.pl, rubikon.pl.
>2011-06-23, 09:07:16: SEND  - Właściciel: PL, Warsaw Data Center Sp. z o.o., *.rubikon.pl, info@wdc.pl.
>2011-06-23, 09:07:16: SEND  - Wystawca: PL, Unizeto Technologies S.A., Certum Certification Authority, Certum Level III CA.
>2011-06-23, 09:07:16: SEND  - Główny: PL, Unizeto Sp. z o.o., Certum CA
!2011-06-23, 09:07:16: SEND  - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Ten certyfikat wygasł).

Nie pomogło kasowanie plików z certyfikatami, reinstalacja Bata (ver. 5.0.12), kasowanie książki adresowej.... no nic nie pomogło  sad w dalszym ciągu program odwołuje się do certyfikatu - już nie ważnego, którego nie ma na liście certyfikatów (jest tylko Centrum Level III i inne level'e) - gdzie to zmienić lub podmienić - bo mam nowy certyfikat od providera. (wczytywałem go w różne miejsca ale on uparcie widzi gdzieś ten niedziałający)

Help me Obi Wan Kenobi.... smile

2

Odp: Jak usunąć certyfikat którego nie ma ??

Certyfikat serwera powinien być umieszczony w bazie certyfikatów, czyli w jednej z książek adresowych The Bat! o nazwie Trusted Root CA lub Intermediate CA.  Jeśli po otwarciu książki adresowej The Bat! nie widzisz tych pozycji na liście z lewej strony, włącz ich wyświetlanie z menu Wygląd | Bazy certyfikatów. Następnie w którejś z wyżej wspomnianych książek dodaj nowy wpis o nazwie np. "rubikon" i po wyświetleniu jego właściwości zaimportuj otrzymany certyfikat do tego wpisu. Powinno to pomóc.

3

Odp: Jak usunąć certyfikat którego nie ma ??

Niestety to nie działa, już takie coś próbowałem... Bat ciągle "widzi" stary certyfikat... ręce opadają...

4

Odp: Jak usunąć certyfikat którego nie ma ??

Nie mam pomysłu jak to naprawić lub zweryfikować. Może ktoś inny ma w tej dziedzinie jakieś doświadczenie?