1

Temat: uszkodzenie mod szblonow

witam. mam wersje 3.5.30 pro z szyfrowaniem (w pracy sobie takiego zażyczylem:) -szef protestowal bo ouuuuutluk jest free ale ulegl.  i mam problem mam zdefinioewane szablony ze starej wersji (po imporcie) i mi nei dzialaja szablony podreczne:( to kluczowa dla mnei funkcjia i tragedia. w domu ze stara wersja (2 cos) chodzi ladnie ale w nowej nie. klikam wstaw szablon podreczny i trach wyskakuje: szablon"" nie zanleziony. co to moze byc? wina szyfrowania i importu? poradzcie please. Pozdrwiam maciej

Odp: uszkodzenie mod szblonow

khann napisał/a:

witam. mam wersje 3.5.30 pro z szyfrowaniem (w pracy sobie takiego zarzyczylem:) -szef protestowal bo ouuuuutluk jest free ale ulegl.  i mam problem mam zdefinioewane szablony ze starej wersji (po imporcie) i mi nei dzialaja szablony podreczne:( to kluczowa dla mnei funkcjia i tragedia. w domu ze stara wersja (2 cos) chodzi ladnie ale w nowej nie. klikam wstaw szablon podreczny i trach wyskakuje: szablon"" nie zanleziony. co to moze byc? wina szyfrowania i importu? poradzcie please.

Używasz opcji "dodatki / wstaw szablon podręczny" (o skrócie ctrl+spacja) - wstawia ona szablon podręczny o nazwie, na której jest kursor. Powineneś korzystać z opcji "Dodatki / Wstaw / wstaw szablon podręczny". Generalnie polecam metodę polegającą na wpisywaniu nazwy szablonu i naciskaniu ctrl+spacja.

Dodam, że po przekonfigurowaniu możesz umieścić dowolną opcję menu w dowolnym, dla Ciebie wygodnym miejscu (jeśli tak głęboko umieszczony wybór szablonu podręcznego Ci nie odpowiada).

3

Odp: uszkodzenie mod szblonow

Dziękuje za odpowiedz. Robie tak jak nalerzy:) /mimo ze mam opis nowicjusz to bata uzywam od jakis 5 lat. Szablony ok. skonfigurowane itp. tylko w momencie dodatki/wstwa szablon wyskakuje komunikat 'Szablon podreczny '' nieznaleziony'  - a przypone ze w konfigu mam szablony zdefionowane i w 1.6 chodza! pytam czy to wina wersji (3.5.30) i importu ze starej wer.? pozdrawiam maciej

Odp: uszkodzenie mod szblonow

Sytuacja, którą opisujesz ('szablon"" nie zanleziony') mnie osobiście przytrafia się tylko jeśli stanę na pustym obszarze (spacjach) i nacisnę ctrl+spację albo nacisnę "Dodatki / Wstaw szablon podręczny"; jest to zgodne z zasadami. Jeśli kursor stoi na słowie będącym nazwą szablonu, to ta opcja menu uruchomi ten szablon.

Czy Twoje szablony użyte w ten sposób, jak Ci polecałem (wpisać nazwę szablonu i nacisnąć ctrl+spacja) także nie działają? Czy użyte w szablonach np. odpowiedzi za pomocą makra %QINCLUDE też nie działają? Jeśli tak - to rzeczywiście coś masz popsute. Być może rzeczywiście zawinił przeskok między wersjami, choć nie słyszałem o takich problemach (o innych owszem - skomplikowane szablony przeniesione ze starych wersji mogą źle działać na nowych). Jeśli szablony są wśród szablonów podręcznych, właściwie skonfigurowane (np.dostępne dla innych kont), możesz je czytać i edytować - to plik z szablonami raczej jest w porządku.

5

Odp: uszkodzenie mod szblonow

khann napisał/a:

Robie tak jak nalerzy:) /mimo ze mam opis nowicjusz to bata uzywam od jakis 5 lat.

Niestety, nie robisz tak jak należy, czyli tak jak napisał Konrad: Powineneś korzystać z opcji "Dodatki / Wstaw / wstaw szablon podręczny". Masz jeszcze inne możliwości uruchamiania szablonów podręcznych, które są opisane w rozdziale "Szablony podręczne" w podręczniku. Skorzystaj z niego i nie będzie problemów. Poza tym Twoja wersja The Bat! jest jakaś dziwna (3.5.30, czy to pewne?), są przecież nowsze (najnowsza to 3.62.14) i jest nowszy podręcznik.