1 (edytowany przez maverick1981 2013-04-06 16:42:09)

Temat: Automatyczne sprawdzanie pisowni polskiej - The Bat!

Witam serdecznie,

Naszukałem się w Google oraz na tym forum jak rozwiązać problem z automatycznym sprawdzania pisowni w języku PL, w wysyłanych wiadomościach.

Posiadam wersje: The Bat! Professional Edition 5.3.8.

Przedstawiam receptę, może "komuś" się przyda ... wink

Darmowy polski słownik - sscepl.clx (główny) i sscepl.tlx (użytkownika) - do programu pocztowego The Bat! znajduje się pod adresem:

thebat.pl/files/sscepl.rar 

Archiwum - sscepl.rar - należy rozpakować do podkatalogu Speller, który znajduje się w katalogu głównym programu The Bat (Dysk C -> Pliki programów x86 - > The Bat! -> Speller). Słownik można wykorzystać również w edytorze tekstu TextPad.

Potem restartujemy The Bat!, następnie dajemy: Redagowanie wiadomości -> Pisownia -> Języki - Polski

To na tyle, mam nadzieje że info się przydało. Szczerze, aby samemu PL ustawić zajęło mi na znalezieniu informacji o tym w sieci ze 2 godz., oczywiście testując rożne rozwiązania, które i tak nie działały.


Pozdrawiam,
maverick1981

2

Odp: Automatyczne sprawdzanie pisowni polskiej - The Bat!

mnie link nie działa smile
404 Not Found
The request /files/sscepl.rar was not found on this server.

3

Odp: Automatyczne sprawdzanie pisowni polskiej - The Bat!

Dołączam się do pytania. Skąd wziąć pliki słownik sscepl?

4

Odp: Automatyczne sprawdzanie pisowni polskiej - The Bat!

The Bat (od wersji 4.0) obsługuje słowniki z OpenOffice.
Można ściągnąć słownik SJP.pl (myspell) i wypakować do podkatalogu 'Dictionaries'.
http://www.sjp.pl/slownik/ort/

5

Odp: Automatyczne sprawdzanie pisowni polskiej - The Bat!

Mam pytanie o to czy macie jakiś pomysł na to by pod 64 bitowym Windows'em uruchomić sprawdzanie pisowni z tej starej dobrej paczki (link już nie działa sad ) http://republika.pl/romeksz/TheBat-Slownik-PL.exe ??

6

Odp: Automatyczne sprawdzanie pisowni polskiej - The Bat!

propozycja kolegi Blizz działa a jak ustawić domyślenie słownik z 'Dictionaries'.