1

Temat: Odpowiedź na maile otrzymywane do wiadomości zmiana domyślnego adresat

The Bat używam i konfiguruję drugi dzień. Musiałem się przerzucić z Thunderbirda, który mi się kompletnie rozsypał i regularnie zacinał.

Prowadzę sklepy internetowe. System wysyła maile do moich klientów i umieszcza moje adresy jako ukryte DW/CC.

W ten sposób dostaję wiadomości typu:

Temat: Nowe zamówienie nr XXXX
Od: <adres mojego sklepu/ mój adres>
Do: <adres klienta>
ukryte Dw: <adres mojego sklepu/ mój adres>

Odpowiadając na takiego maila chcę pisać do klienta, a nie do siebie. Thunderbird był sprytny i domyślnie po kliknięciu "odpowiedz" adresował wiadomość zwrotną do klienta. The Bat adresuje z powrotem do mnie. Muszę kliknąć w adres odbiorcy (Do) prawym klawiszem i wybrać odpowiedz na ten adres. Jest to bardzo uciążliwe.
Nota bene - przypuszczam, że maile ze sklepu muszę mieć ustawione "odpowiedź do: klient" ale The Bat tego nie łapie.

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

2

Odp: Odpowiedź na maile otrzymywane do wiadomości zmiana domyślnego adresat

The Bat! interpretuje literalnie to co ma w nagłówku wiadomości (możesz to sprawdzić naciskając klawisz F9), ale z Twoim problemem można sobie łatwo poradzić:

1. Utwórz w książce adresowej wpis odpowiadający Twojemu sklepowi.
2. W książce adresowej we właściwościach tego wpisu zaznacz na zakładce Odpowiedź opcję Użyj podanego szablonu dla odpowiedzi i w polu szablonu oprócz standardowych treści (skopiowanych np. z właściwości konta) dopisz na samym początku następujący wiersz makropoleceń:
%To=""%To="%OTo"%-

W ten sposób wybierzesz w odpowiedzi adres klienta, a nie swój własny.

3

Odp: Odpowiedź na maile otrzymywane do wiadomości zmiana domyślnego adresat

Nie wiem, czy Ritlabs Ci coś płaci, ale mam nadzieję że tak:)

Sama możliwość uzyskania realnej pomocy z programem ostatecznie mnie przekonała do zakupu licencji Professional. Dziękuję bardzo za pomoc - oczywiście zadziałało!

4

Odp: Odpowiedź na maile otrzymywane do wiadomości zmiana domyślnego adresat

Cała strona i pomoc jest przez nas realizowana całkowicie za darmo, Ritlabs nie płacił i nie płaci. Kiedyś przygotowywaliśmy polskojęzyczny podręcznik do programu w formie pliku pomocy .CHM, ale od pewnego czasu autorzy zrezygnowali z tego formatu i ktoś przygotowuje pseudopomoc w postaci strony WWW (naciśnij F1 i możesz sprawdzić).