Temat: Filtrowanie jednym filtrem wszystkich kont i podkatalogów (z archiwum)

Witam
Dawno temu The Bat! umożliwiał filtrowanie odebranej poczty we wszystkich podkatalogach.
Nie wiem czy jasno to opisuję.

Posiadam kilka kont pocztowych i chciałbym jednym filtrem wspólnym filtrować ich zawartość. Wszystko się ładnie dzieje w czasie odbierania poczty. Ale gdy filtry już posegregują pocztę i poukładają ja w odpowiednich odkatalogach to gdybym chciał tworząc nowy filtr (lub jakimś innym sposobem) przeskanować moje archiwum (wszystkie podkatalogi) to tego nie potrafię. Czyli na przykład wyłapać pocztę od konkretnego nadawcy ale z wszystkich podkatalogów i wszystkich kont.

Wcześniejsza wersja która kiedyś używałem miała taka możliwość i świetnie sobie radziła.

Czy aktualna wersja też tak potrafi? A jeśli tak to jak powinienem poustawiać filtry bo chyba coś robię źle. Nie zakładam, że tak przydatną funkcję usunięto.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

2

Odp: Filtrowanie jednym filtrem wszystkich kont i podkatalogów (z archiwum)

Masz rację, w filtracji wiadomości za pomocą filtrów wspólnych jest błąd. Filtr nie działa na wybrane konta, a tylko na wybrane wiadomości w pojedynczym folderze, czyli zupełnie nie tak jak powinien. Zgłosiłem ten błąd do autorów, teraz należy uzbroić się w cierpliwość i może doczekamy się naprawy.

3

Odp: Filtrowanie jednym filtrem wszystkich kont i podkatalogów (z archiwum)

Podbijam temat po latach.

Czy coś się w tym temacie zmieniło?
Czy jest jakiś sposób ominięcia tego problemu?
Czy autorzy z Ritlabs kiedykolwiek ustosunkowali się do tego, że ta funkcja tak bardzo pożyteczna, została wycofana?

4

Odp: Filtrowanie jednym filtrem wszystkich kont i podkatalogów (z archiwum)

Najlepiej sprawdzić samodzielnie czy filtry wspólne mogą działać na całe konto bez wskazywania folderów. Sprawdziłem i tak to nie działa. Nie pamiętam już jak to działało wcześniej, ale istnieje sposób na rozwiązanie problemu jednoczesnej, uruchamianej ręcznie filtracji wielu folderów z wielu kont.

Filtr poczty przeczytanej z grupy filtrów wspólnych używany do filtracji musi mieć oznaczone żądane konta na zakładce Dziel filtry z.... Następnym krokiem jest utworzenie zadania w terminarzu, w którym jako operację trzeba wybrać z menu Ponowna filtracja wiadomości. Dla tej ponownej filtracji należy wskazać konto, zaznaczyć potrzebny filtr i zaznaczyć foldery z tego konta. Chcąc filtrować pocztę z następnego konta należy dodać drugą operację ponownej filtracji, w której wskazuje się nowe konto, filtr i foldery. Czynności te trzeba powtórzyć dla wszystkich kont, które mają być filtrowane.

Tak zdefiniowane zadanie w terminarzu można uruchamiać automatycznie o określonej porze lub ręcznie (opcja w menu kontekstowym).

5

Odp: Filtrowanie jednym filtrem wszystkich kont i podkatalogów (z archiwum)

Dziękuje. Patent z terminarzem to bardzo dobry pomysł... i inspirujący.
Czeka mnie przebudowa całego katalogu filtrów ale to dobrze bo będę nad nimi lepiej panował i przy okazji zrobię sobie z nimi porządek.

U mnie The Bat już działa prawie idealnie.
Jeszcze jeden problem ale opiszę go w innym wątku.

Dzięki jeszcze raz.