Temat: wybiórcze działanie filtrów IMAP

Witam wszystkich. Niedawno zmieniłem the bat na 9.0.16 i przy okazji zmieniłem sposób działania z POP3 na IMAP. Mam problem z działaniem filtra, który miałby usuwać wiadomości spam. sytuacja wygląda tak:

1. spam assasin na serwerze do każdej wiadomości spamowej dodaje przedrostek SPAMM i kieruje do folderu SPAM poczty - działa to bardzo dobrze

2. w the bat mam ustawiony filtr dla poczty przychodzącej :jeśli temat zawiera "SPAMM" to Usuń wiadomość  (próbowałem też usuń wiadomości z serwera)

no i efekt jest taki, że usuwa 90% wiadomości, a 10% przepuszcza (mimo, iż maja w tytule "SPAMM")

nie wiecie skąd taki efekt? generalnie to chciałbym ustalić tak, żeby się wiadomości z dopiskiem SPAMM w ogóle nie pojawiała na komputerze i była od razu kasowana

2

Odp: wybiórcze działanie filtrów IMAP

Nie jestem specjalistą od protokołu IMAP w The Bat!, zatem utworzyłem testowo konto IMAP na Home.pl i wypróbowałem filtr usuwający wiadomości z serwera. Na kilkanaście wiadomości spełniających kryterium filtr zadziałał poprawnie.

W Twoim przypadku przyczyną nieudanych może być zbyt duża liczba żądań kierowana do serwera. Spróbuj na panelu konfiguracji konta włączyć zapis dziennika połączeń do pliku - może tam coś znajdziesz. Być może warto także dostroić obsługę tego konta na tym samym panelu w sekcji Dostrajanie konta IMAP. Masz tam np. opcje dotyczące wysyłania pleceń IDLE do serwera oraz liczby jednoczesnych sesji. Być może przy szybkim łączu zwiększenie tego parametru może pomóc.