1 (edytowany przez MrRoger 2020-04-28 21:25:17)

Temat: Folder kosz, nie mogę usunąć wiadomości

Cześć, na jednym z kont skonfigurowanym w TB! mam wiadomość jeszcze z 2019 roku od Facebooka, jakieś krzaki, kwardaciki.
Treści zupełnie nie ma jest tylko tytuł i nadawca.

Próbuję ją usunąć DEL, Ctrl+DEL, Porządkowanie folderów, Oczyść Kompresuj - NIC.

Próbowałem też zmienić folder na dysku dla tego konta - nic to nie pomaga.

Pomyślałem, że może ktoś z Was mi podpowie który plik (rozszerzenie) odpowiada za kosz lub - jak to sprawdzić, ponieważ nazwy folderów to ciag znaków_cyfr + rozszerzenie *.EBB *.EBN
Może usuwając plik fizycznie z dysku naprawie folder kosz.

TB w najnowszej wersji tj: 9.1.18 64bit

Co bym nie robił wiadomość znika i zaraz znów się pojawia - myślę, że usunięcie pliku "kosz" z dysku to jedyne rozwiązanie.

Dzięki i pozdrawiam;

2

Odp: Folder kosz, nie mogę usunąć wiadomości

Na dole listy wiadomości masz zakładki. Domyślne to "Wszystkie" i "Informacja".

1. Podświetl folder "Kosz" w drzewie kont
2. Przejdź na zakładkę "Informacja" na liście wiadomości.
3. Na górze w sekcji "Folder information "masz link z nazwą katalogu dyskowego. Kliknięcie w ten link przeniesie Cię do tego katalogu.
4. Usuń z niego pliki MESSAGES.EBB i MESSAGES.EBN, czyli bazę wiadomości i indeks (pracujesz w trybie szyfrowanym, stąd takie nazwy plików).

W ten sposób uda Ci się opróżnić kosz. Samego katalogu nie musisz usuwać.

3 (edytowany przez MrRoger 2020-04-28 22:30:16)

Odp: Folder kosz, nie mogę usunąć wiadomości

Zygmunt napisał/a:

Na dole listy wiadomości masz zakładki. Domyślne to "Wszystkie" i "Informacja".

1. Podświetl folder "Kosz" w drzewie kont
2. Przejdź na zakładkę "Informacja" na liście wiadomości.
3. Na górze w sekcji "Folder information "masz link z nazwą katalogu dyskowego. Kliknięcie w ten link przeniesie Cię do tego katalogu.
4. Usuń z niego pliki MESSAGES.EBB i MESSAGES.EBN, czyli bazę wiadomości i indeks (pracujesz w trybie szyfrowanym, stąd takie nazwy plików).

W ten sposób uda Ci się opróżnić kosz. Samego katalogu nie musisz usuwać.

Myślę, że opis zrobiłeś całkiem łopatologiczny - lecz za czorta nie mogłem odnaleźć i wykonać:
pkt 2
pkt 3
pkt 4

Zrobiłem to inaczej:

Nawrzucałem śmieci po 5MB do koszta;
Otworzyłem folder systemowy z plikami i konfiguracją konta.
Ustawiłem sortowanie wg. daty modyfikacji;
Opróżniłem kosz Ctrl+DEL;
Oczysc i kompresuj "Kosz" by zwolnic miejsce na HDD i sprawdzić czy aby na pewno rozmiar się zmienił;
Pliki ostatnio modyfikowane to mój kosz;

Wywaliłem obydwa EBN EBB;


Proszę napisz jeszcze raz, lub zrób SS gdzie jest w TB pkt 2i3 z Twojego opisu - wydaje się szybszy na przyszłość.

4

Odp: Folder kosz, nie mogę usunąć wiadomości

Zapewne masz wyłączone zakładki listy wiadomości. Włącz je w menu Środowisko | Zakładki listy wiadomości | Pokaż zakładki listy wiadomości. Zobaczysz zakładkę Informacja i potem będzie z górki.