Temat: Poprawnośc wpisów w regułach filtru

Witam,
program The Bat versja 3.64.1
mam 5 kont pocztowych.

Z uwagi na to że przychodzi na nie trochę spamu chciałem wykorzystać funkcjonalnośc programu aby odsiewał ziarno od plew wink

W tym celu mam założony filtr wspólny ... zrobiłem go w sposób następujący:
http://img132.imageshack.us/img132/6978/cojestnietak6sn.jpg

oczywiście filt jest dzielony z wszytki kontami.
Zadanie:
*Usuń wiadomość
*Usuń wiadomośc z serwera

Chce się dowiedzieć czy jest OK czy automat rozpozna adresy e-mailowe wpisane w jednym ciągu oddzielone przecinkiem tak jak to jest na screenie czy
czy opcja kończy się jest wpisana poprawnie ?

Pozdrawiam

2

Odp: Poprawnośc wpisów w regułach filtru

Trintaga napisał/a:

Chce się dowiedzieć czy jest OK czy automat rozpozna adresy e-mailowe wpisane w jednym ciągu oddzielone przecinkiem tak jak to jest na screenie czy
czy opcja kończy się jest wpisana poprawnie ?

Wpisywanie poszczególnych argumentów warunku w jednym wierszu i oddzielanie ich przecinkami nie jest poprawne. Musisz używać wielowierszowej konstrukcji takiej jak w Twoim warunku kończy się na, ale zamiast zawiera trzeba wstawić  zawiera dowolny z. Niezbyt efektywnie masz także ustawione operatory logiczne łączące poszczególne warunki - jest ich po prostu za dużo, co może się objawiać trudnościami w edycji filtru. W przypadku takim jak Twój użyłbym tylko dwóch warunków:

Nadawca kończy się na <lista1>
OR
Nadawca zawiera dowolny z <lista2>

Argumenty występujące w pierwszym warunku (lista1) nie powinny być w sprzeczności z drugim (lista2), ponieważ są bardziej ogólne (definiują pełne nazwy domenowe serwerów, a nie pojedynczych nadawców). Jeśli coś kończy się na i ma być usunięte, to nie ma przecież znaczenia co jest wpisane wcześniej w adresie. W konstrukcji takiej jak Twoja, filtr nigdy nie wychwyci np. adresu aaasfttznn@airtransat.com użytego w pierwszym wierszu, ponieważ operator AND na to nie pozwoli.

Ponieważ chcesz całkowicie usuwać wiadomości od znanych już nadawców, to po co je pobierać? Należałoby zrezygnować z filtru poczty przychodzącej i korzystać z filtru selektywnego pobierania poczty, który dodatkowo odczytywałby wzorce z pliku tekstowego. Taka metoda jest o wiele bardziej efektywna. Dodatkowo - jeśli coś się przedostanie do Twojego komputera - możesz wtedy aktualizować listę spamerów w pliku tekstowym za pomocą innego ręcznie uruchamianego filtru poczty przeczytanej.