11

Odp: Błąd w ustawieniu domyślnego klienta poczty

Czyli nie jest to rozwiązanie. Microsoft nie podaje sposobu na usunięcie tych kłopotów, a bardzo wielu użytkowników zgłasza taki problem.

Proponuję obejście, może nie tak eleganckie jak powinno być, ale działające. Z wiersza poleceń Windows uruchom shell:sendto. Otworzy Ci się folder SendTo, którego zawartość możesz modyfikować. Spróbuj zmodyfikować właściwości wpisu Adresat poczty, wskazując The Bat! jako program otwierający pliki .MAPIMail. Może to pomoże?

Inny sposób to dodanie skrótu do The Bat! w folderze SendTo. Wtedy w menu kontekstowym (PPM) jakiegoś pliku, który ma być wysłany za pomocą The Bat! jako załącznik pojawi się pozycja The Bat! (lub taka jakiej nazwy użyjesz dla wstawionego skrótu wskazującego na The Bat!). To na pewno działa.

12

Odp: Błąd w ustawieniu domyślnego klienta poczty

Zmieniło się coś przez ten czas?
Niedawno zainstalowałem - z przymusu - Win10 i mam podobny problem z TB! 9.
Windows nie widzi go jako programu który obsługuje pocztę.

13

Odp: Błąd w ustawieniu domyślnego klienta poczty

Czy ustawiłeś The Bat! jako domyślny program do obsługi poczty? Jeśli nie, to przejdź w Windows do menu Start > Ustawienia > Aplikacje > Aplikacje domyślne i wybierz The Bat! jako domyślny program do obsługi poczty. U mnie działa to bez problemów.