Temat: Pytanie do specuf

Witam.
Nie jestem userem the-bata, tylko obsługuję firmę, która go używa.
Mam pytania - czy i jak zrobić aby:
- maile przychodzące (po odfiltrowaniu spamu) drukowały się na domyślnej drukarce kompa (automatycznie) oraz aby wydruk zawierał tylko ostatnią odpowiedź oraz nagłówek maila.
- robiłą się synchronizacja poczty na 3 kompach.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
TF

2

Odp: Pytanie do specuf

1. Musisz najpierw przeczytać w podręczniku o filtracji i makropoleceniach. W opcjach filtru zapoznaj się szczególnie z zakładką Operacje i opcją 'Drukuj wiadomość'. Do spełnienia wszystkich oczekiwań potrzebne będą ci wyrażenia regularne, które także opisane są w podręczniku.

2. Rozwiń co masz dokładnie na myśli.

A oprócz tego to jak już się zarejestrowałeś na forum to zaakceptowałeś pewne warunki. Stosuj je.

3

Odp: Pytanie do specuf

tomciof napisał/a:

- maile przychodzące (po odfiltrowaniu spamu) drukowały się na domyślnej drukarce kompa (automatycznie) oraz aby wydruk zawierał tylko ostatnią odpowiedź oraz nagłówek maila.

Z automatycznym wydrukiem nie powinno być kłopotów (wystarczy filtr poczty przychodzącej), ale widzę problem w definicji ostatniej odpowiedzi. Trzeba określić precyzyjnie co to znaczy, bowiem tylko w takim przypadku uda się zbudować odpowiedni szablon wydruku. Dowiedz się także, którą wersją programu posługują się Twoi klienci - od tego może wiele zależeć.

4

Odp: Pytanie do specuf

2. Firma pracuje głównie z pocztą, ale łącze ma wąskie i najlepiej gdyby można było pocztę pobierać na jedną maszynę, a na pozostałych maszynach nie trzeba by było pobierać ponownie maila z serwera. Oraz aby poczta wysyłana z jednego z kompów była także widoczna w elementach wysłanych na drugiej maszynie (bez potrzeby używania DW itd.)

5

Odp: Pytanie do specuf

2. Najprościej chyba to postawić lokalny serwer poczty - np. darmowy Hamster pod Windows czy współdzielony imap. Ewentualnie możesz też poczytać w podręczniku dział > Sieć i zarządzanie użytkownikami.

ps Nadal brak podstawowych informacji

6

Odp: Pytanie do specuf

Ponownie ja.
Myślę, że udało mi się ukonkretnić oczekiwania.
The Bat Pro 3.02.10
Potrzebuję szablonu który wydrukuje automatycznie przychodzące maile ale:
usunie wszystkie puste linie
usunie wszystkie linie zaczynające się od konkretnego znaku
wydrukuje nagłówek (od kogo mail, do kogo, temat itd).
Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
TF

7

Odp: Pytanie do specuf

Zygmunt ci dał już większość szczegółów - część miałeś w mojej wypowiedzi. Jedyna twoja praca to zajrzeć do podręcznika i opisów makropoleceń. Naprawdę nie oczekuj od nas byśmy za ciebie rozwiązywali całe problemy biznesowe. Przy tworzeniu wiadomości będziesz miał szablon, który jedynie trzeba odpowiednimi makropoleceniami uzupełnić lub ewentualnie konstrukcją cięcia pustych linii. Wszystko oczywiście już było wyjaśniane i opisane - pozostaje włożyć tylko odrobinę pracy własnej.
Podpowiedź: do cięcie pustych linii między innymi można użyć makropolecenia %XMP_ClearLines z wtyczki XMP

BTW pytania masz związane z prowadzeniem działalności zarobkowej także masz zawsze większą siłę przebicia poprzez skorzystanie z oficjalnej drogi supportu u samych RITsów.