1

Temat: Wzorce filtrowania!

W "Selektywnym pobieraniu poczty" jest opcja "Pobierz wzorce filtrowania z pliku".

I tu prośba o pomoc!!!
- do czego to służy (nie jestem pewien czy dobrze to rozumię);
- jaka jest składnia pliku wzorca filtrowenia.

Dzięki!

2

Odp: Wzorce filtrowania!

Suvax napisał/a:

- do czego to służy (nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem);
- jaka jest składnia pliku wzorca filtrowania.

Zamiast wpisywać wiele argumentów w oknie konfiguracyjnym filtru możesz po prostu zapisać je w pliku tekstowym. Tak jest wygodniej, a dodatkowo można do tego pliku dopisywać automatycznie dane (np. odfiltrowane adresy spamerów). Oczywiście, plikiem argumentów można posługiwać się tylko dla tych warunków, dla których ma to sens (Nadawca, Odbiorca, Temat, Nagłówek, Pole nagłówka). Jeśli chcesz filtrować według dwóch warunków jednocześnie, np. na na podstawie nadawcy i tematu, wtedy nie możesz użyć w jednym filtrze pobierania argumentów z dwóch plików - czyli przy takich łączonych warunkach jedynym rozwiązaniem jest jawne wpisanie argumentów na zakładce warunków. W skrócie: pliki argumentów można stosować tylko dla filtrów z jednym warunkiem i tylko dla wymienionych wyżej warunków.

Składnia pliku jest prosta: każdy argument powinien być umieszczony w oddzielnym wierszu.

3

Odp: Wzorce filtrowania!

Dzięki, prawie już działa.
Mam jednak jeszcze pytanka!

- Czy argument może być np. *@op.pl - odfiltrowanie wszystkich @op.pl
- Gdzie ustawić warunki - *@op.pl ma dotyczyć tylko Nadawcy

4

Odp: Wzorce filtrowania!

Suvax napisał/a:

- Czy argument może być np. *@op.pl - odfiltrowanie wszystkich @op.pl
- Gdzie ustawić warunki - *@op.pl ma dotyczyć tylko Nadawcy

Oprócz argumentu są jeszcze kwalifikatory, czyli coś co informuje w jaki sposób należy traktować argument. Jeśli użyjesz kwalifikatorów "zawiera", "zawiera dowolny z", itp. - wtedy argumenty muszą być wpisywane literalnie bez symboli wieloznacznych. Możesz jednak użyć kwalifikatorów z serii "pasuje..." i w takim przypadku argumenty muszą być wpisane zgodnie z zasadami obowiązującymi dla wyrażeń regularnych.

Wyrażenia regularne rządzą się własnymi zasadami składni i gwiazdka oznacza "dowolną liczbę powtórzeń", a nie "dowolny znak". Symbolem dowolnego znaku jest w wyrażeniach regularnych kropka, a chcąc użyć kropki jako takiej, należy ją poprzedzić znakiem "\". Wykrywanie wszystkich adresów z domeny "@op.pl" musisz zapisać inaczej: argumentem powinno być .*@op\.pl$, a kwalifikatorem pasuje do.

Warunki ustawiasz w polu Warunki na zakładce Ogólne okna konfiguracyjnego filtrów. Polecam lekturę podręcznika!

5

Odp: Wzorce filtrowania!

"Selektywnym pobieraniu poczty" jest opcja "Pobierz wzorce filtrowania z pliku".

Chcę wykorzystać „Selektywne pobieranie poczty” do automatycznego usuwania spamu od stałych nadawców.

Wykorzystując „Pobierz wzorce filtrowania z pliku” zamierzam w wybranym *.txt umieścić adresy nadawców najczęstszego spamu.

Nie wiem jednak jaki jest format tego pliku – gdzie jest kwalifikator, gdzie adres nadawcy i inne niezbędne w tym zakresie rzeczy.

Jeżeli ktoś może mi pomóc, proszę o przesłanie na mój e-mail: suvax@op.pl gotowego, przykładowego pliku w którym adresy nadawcy:

return@novegoldproducts15.com,
return@novegoldproducts13.com,
visionsmarketing@vsiondeals.com,
.......

będą automatycznie usuwane z serwera pocztowego. Jak rozumiem niezbędny jest tu kwalifikator „pasuje do”, którego nie wiem gdzie w pliku umieścić.

Dziękuję, proszę o pomoc

6

Odp: Wzorce filtrowania!

Kwalifikator masz w pierwszej zakładce. Ściągnij sobie przykładowe filtry Nuty a będziesz miał wzory:
http://hamster.thebat.pl/

7

Odp: Wzorce filtrowania!

Suvax napisał/a:

Jeżeli ktoś może mi pomóc, proszę o przesłanie na mój e-mail: suvax@op.pl gotowego, przykładowego pliku w którym adresy nadawcy:

return@novegoldproducts15.com,
return@novegoldproducts13.com,
visionsmarketing@vsiondeals.com,

będą automatycznie usuwane z serwera pocztowego. Jak rozumiem niezbędny jest tu kwalifikator „pasuje do”, którego nie wiem gdzie w pliku umieścić.

Poszczególne elementy, których chcesz użyć jako wzorców dla filtru, muszą być umieszczenie w pliku w oddzielnych wierszach (tak jak podałeś wyżej), ale bez żadnych przecinków (lub innych znaków) na końcu wiersza. Ponieważ nie podałeś, której wersji The Bat! ma to dotyczyć, resztę problemów musisz sobie wyjaśnić na podstawie podręcznika do tej wersji.

8

Odp: Wzorce filtrowania!

The Bat! 3.71.03

W dalszym ciągu brak sukcesu.

Czy w pliku "Pobierz wzorce filtrowania z pliku" znajdują sie tylko adresy czy muszą być tam również kwalifikatory?

Umieściłem we wskazanym pliku same niechciane adresy
W zakładce "Selektywne pobieranie poczty" / "Ogólne" ustawiłem "Nadawca"  "zawiera" " ".

Nie działa, co robię źle?

9

Odp: Wzorce filtrowania!

Suvax napisał/a:

Czy w pliku "Pobierz wzorce filtrowania z pliku" znajdują sie tylko adresy czy muszą być tam również kwalifikatory?

Przecież już w nazwie opcji jest sugestia, że chodzi o same wzorce. Kwalifikatory ustawiasz na zakładce Ogólne - są to określenia opisujące sposób dopasowywania wskazanego elementu wiadomości do wzorca, czyli "zawiera", "pasuje" itp.

Suvax napisał/a:

W zakładce "Selektywne pobieranie poczty" / "Ogólne" ustawiłem "Nadawca"  "zawiera" " ".

Ponieważ w pliku masz więcej wzorców niż jeden, taki kwalifikator nie zadziała. Użyj "zawiera dowolny z".

10 (edytowany przez Suvax 2006-03-25 16:27:37)

Odp: Wzorce filtrowania!

Wstępnie mogę powiedzieć, że chyba działa.
Błąd popełniałem przy wyborze kwalifikatora: "zawiera dowolny" zamiast "zawiera"
Dziękuję