1

Temat: IMAP i odzielne załączniki

Witam serdecznie.

A więc posiadam w Sieci serwer IMAP (Courier IMAP).  wszyscy użytkownicy korzystają z poczty poprzez SMTP/IMAP. PAr użytkowników jednka przesyła większe pliki i strasznie i rytuje ich czas jaki trzeba czekać na wyświeltenie wiadomości w folderze jak załacnzik zjamuje np. 5MB. W konfiguracji konta ustawiłem więc że była powbierana tylko treść wiadomości. Po kliknięci w załącznik pojawia się komunikat z pytaniem czy chcę ściągnąć ten załącznik. W przypadku większej ilości załączników nieukrywam że jest to denerwujące. Czy da się wyłaczyć ten komunikat???? No i moje kolejne pytanie.  Dlaczego tak ściągane załączniki nie są przechowywane w oddzielnym folderze. Czy przy konfiguracji konta IMAP, opcja przechowuj załączniki w oddzielnym folderze wogole działa???. Nie ukrywam że BAT wszystkie tresci odebranych wiadomości wraz z ząłacznikami przechowuje w jednym pliku (przy konfiguracji IMAP). I przy takiej konfiguracji plik ten sie rozrasta aż wkońcu coś się z nim dzieje i występuję błąd (Mówię o przechowywaniu kilku tysięcy wiadomości). Może warto to poprawić?.

Z góry dziękuję za odpowiedź.