Temat: Ustawienia domyślne dla nowej wiadomości i kodowanie

Witam!

The Bat 3.99. Wiadomości HTML.

Chcę, żeby po otwarciu okna nowej wiadomości ustawiona była domyślnie czcionka Verdana, rozmiar 10. Ustawiałem to już w każdym miejscu, które mi przyszło do głowy, ale zawsze w oknie nowej wiadomości pojawia się Verdana 9. Oczywiście tu ją mogę na rozwijalnej liście zmienić na 10, ale mi się nie chce. Po to mam przecież podobno ustawienia domyślne.
A'propos, jak ustawię domyślnie Verdanę 12, to tak właśnie jest. Tylko 10 zmienia się na 9.
I co z tym zrobić?

W dwóch czy trzech miejscach można w The Bat ustawić kodowanie. Zauważyłem, że domyślnie nie jest zaznaczone nic.
Co w takim razie powinno być pozaznaczane jako system kodowania we wszystkich możliwych miejscach?
Kiedy miałem ustawienia domyślne, czyli nie było zaznaczone nic, z Holandii meldowano mi, że widzą krzaki.
Kiedy ustawiłem kodowanie na Środkowoeuropejski ISO (jak mam we wszystkich programach pocztowych), okazało się, że w Niemczech widzą krzaki.

Więc?

2

Odp: Ustawienia domyślne dla nowej wiadomości i kodowanie

Ustaw sobie kodowanie utf-8.
A jak miales ustawione iso-8859-2 to w niemcyech zadnych krzakow nie powinni widziec:
http://de.wikipedia.org/wiki/ISO_8859-2

3

Odp: Ustawienia domyślne dla nowej wiadomości i kodowanie

lazik napisał/a:

Ustaw sobie kodowanie utf-8.
A jak miales ustawione iso-8859-2 to w niemcyech zadnych krzakow nie powinni widziec:
http://de.wikipedia.org/wiki/ISO_8859-2

Ustawienie UTF-8 nie pomogło. Mimo iso-8859-2 w BRD nadal były krzaki.
W pewnym sensie i tylko częściowo potrafię obejść ten problem. Po kilkudziesięciu próbach z rozmaitymi ustawieniami wychodzi na to, że "krzaczy" w innych krajach jeśli edytor ustawiony jest na "tylko HTML". Jak go przestawię na "HTML/Prosty tekst", albo w ogóle na "Prosty tekst", to jest OK.
Tym niemniej nadal nie rozwiązuje to problemu w zadowalający sposób.

A co zrobić, żeby Verdana 10 była 10, a nie 9 - nadal nie wiem.

4

Odp: Ustawienia domyślne dla nowej wiadomości i kodowanie

Ustawienie UTF-8 nie pomogło. Mimo iso-8859-2 w BRD nadal były krzaki.

Zapewne używają jakiegoś gniota do czytania wiadomości. Czyjichś błędów nawet jakbyś chciał nie poprawisz. Ogólnie to w języku niemieckim powinieneś pisać z kodowaniem iso-8859-1 (zasada lowest common denominator z RFC). A jak już chcesz być dobroduszny to pisz im w CEPIE.

5 (edytowany przez Meszuge 2008-01-17 12:43:39)

Odp: Ustawienia domyślne dla nowej wiadomości i kodowanie

No, trudno. Będę pamiętał, żeby wysyłać wiadomości do Niemiec w układzie HTML/Prosty tekst, bo tylko w takim przypadku jest OK.

Mam na stałe ustawione, żeby nowe wiadomości tworzone były właśnie tak, czyli HTML/Prosty tekst. A jak zrobić, żeby tak było, kiedy odpowiadam na wiadomość pisaną w HTML? Bo wtedy The Bat automatycznie przechodzi w układ Tylko HTML.

A co z Verdaną? Masz jakiś pomysł? U Ciebie też tak jest?