1

Temat: The Bat! 4 ??

Witam.
Mam problem. Od dawna korzystam z programu the bat i zawsze działało super nigdy nie chcialem sie przesiadac na cos innego. Ale od jakis 2 m-cy mam problem i kompletnie nie wiem co zrobic. reinstalowalem komputer wszystko zainstalowam bata tez i dziala prawidlowo kiedy tylko komputer podlaczyl sie do internetu od razu bat siadal. Tzn przy uruchomieniu komputera poczekaniu az wszystko sie uruchomi klikam w ikonke the bat i nagle komputer wchodzi na super obroty trwa to ok 7 minut i uruchamia sie formatka z haslem wpisuje i czekam dalej ok 10 minut i uruchamia sie program klikanie na konta nie ma sensu bo srednio czeka sie ok 5 minut zanim sie przelaczy caly komputer sie wiesza. kombinowalem kombinacje z roznymi programami bo myslalem ze moze cos sie gryzie. korzystam  i zawsze korzystalem z nod 32 w najnowszej wersji. ostatnio odinstalowalem go i zainstalowalem eset smart security i the bat ruszyl, ale kiedy wylaczylem komputer i wlaczylem podlaczyl sie do internetu to znowu bylo to samo sad poczta caly czas mi nie dziala... sprawdzalem w katalogu z poczta plik ex_log.txt i tam jest wpis:

MainForm:SecondAct: TrayIcon := Visible EOutOfResource cannot create shell notification icon

potem sprawdzalem inny plik thebat_Exceptions.log i w nim tez byly jakies wpisy, stworzyl sie jak tak dlugo sie wlasnie uruchamial i tak bylo cos w stylu :

na poczatku dane jaki mam system ile pamieci potem
Address: 004AEEF0
ClassName: EOutOfResource
Message: Cannot create shell notification icon
IsoException: 0
Modules: 00400000 i cos tam dalej ze sciezka do pliku thebat.exe
Stack:
i tutaj 17 wierszy z roznymi adresami w postaci 004AEEF0 [00400000]

Czy ktos moze sie z tym spotkal kiedys ?? Czy ktos moze mi pomoc ? Bardzo zalezy mi na tym programie, bo jest najlepszy smile tylko co mam zrobic zebym mogl z niego korzystac tak jak kiedys korzystalem ??

2

Odp: The Bat! 4 ??

Wersja TB jakiej używasz?

3

Odp: The Bat! 4 ??

najnowszej wersji 4.0.38

4

Odp: The Bat! 4 ??

ale ta sama sytuacja byla rowniez w wersji 4.0.28 sad

5

Odp: The Bat! 4 ??

A jak noda odinstalujesz i włączysz TB, później restart to jak to wygląda?
Ja też używam NODa i nie mam takich problemów, ale jak piszesz, że po deinstalce na chwilę pomogło to coś może być na rzeczy.

6

Odp: The Bat! 4 ??

No wlasnie cos... ale nie mam pojecia co sad Tylko problem w tym ze to sie stalo wlasciwie nagle... bo normalnie chodzilo chodzilo i bylo git a pewnego dnia nie wiem co sie wydarzylo wlasciwie nic uruchamiam kompa uruchamiam bata i koniec nagle komp wchodzi na obroty jakby chcial odfrunac a po 10 minutach uruachamia sie dopiero zebym haslo wpisal sad bardzo dziwne... i tak mam na laptopie... bo np na stacjonarce mam to samo w sensie tez tb i nod i dziala jakos normalnie.. nie wiem czym to moze byc spowodowane... sad

7

Odp: The Bat! 4 ??

Wlasnie odkrylem cos ciekawego... jak w ustawieniach NOD32 w zaawansowanych jest taka opcja Wykluczenia i tam dodam katalog w ktorym znajduje sie plik thebat.exe to poczta zaczyna dzialac... normalnie sie uruchamia sad Tylko teraz to juz zglupialem... bo to chyba ? jest jednoznaczne z tym, ze teraz jak poczta bedzie uruchomiona to program antywirusowy nie bedzie sprawdzal pod katem wirosow ?? prawda ? czy nie mam racji ? bo to tylko moja teoria... Moze ktos ma na to jakies sensowne rozwiazanie zeby nie trzeba bylo tak robic, a zeby wszystko dzialalo?? Czy wyjdzie moze kiedys jakas wtyczka dla the bat ktora bedzie odslugiwala najnowsza wersje nod32 ??

8

Odp: The Bat! 4 ??

NOD sprawdza połączenia nieszyfrowane po pop3, imap. Nie trzeba wtedy sprawdzać folderu TB. Warto spróbować dodać do sprawdzania tylko folder z bazą wiadomości a wtedy wykluczysz wirusy przy ściąganiu po połączeniach szyfrowanych.

Coś mi się wydaję, że dodatkowo przy ściąganiu TB zapisuje każdą wiadomość do Tempa i wtedy też NOD powinien to sprawdzić.

Najlepiej wyłącz folder i prześlij do siebie testowy email z "wirusem" EICAR. Będziesz pewny czy NOD wykrywa zagrożenie. Najlepeij sprawdź połączenie nieszyfrowane i szyfrowane.

9

Odp: The Bat! 4 ??

Dziekuje za rade... zaraz wszystko przetestuje smile