1

Temat: Podręcznik nie działa

Może Szanowni Autorzy Podręcznika zachcieliby napisać gdzieś parę słów o instalacji.
1. Czy ma on działać z programu czy spoza programu?
2. Jeżeli z programu, to jak należy go tam zainstalować?
3. Jeżeli instalacja polega tylko na rozpakowaniu do kat. gł. The Bat!, to dlaczego po kliknięciu na Pomoc/Tematy pomocy nic oprócz listy tematów się nie pokazuje? Prawe okno panelu jest puste, wyświetla się komunikat "Nawigacja została anulowana' i żadne klikanie w tematy nic nie daje.

2

Odp: Podręcznik nie działa

Jak przegrałeś do głównego to znaczy że wszystko jest OK.

Z twojego błędu wynika, że najprawdopodobniej jest coś nie tak z Internet Explorerem. Ściągnij wszystkie poprawki i pobaw się zabezpieczeniami.

3

Odp: Podręcznik nie działa

Okazało się, że jest otwieranie tego typu plików jest przez Vistę blokowane. Należało "odptaszkować" zabezpieczenie, lecz przedtem otworzyć plik poza programem. Ale skąd, Panowie Autorzy, użytkownicy mogą to wiedzieć?

4

Odp: Podręcznik nie działa

Autorzy są takimi samymi użytkownikami jak inni. Pracujemy bez żadnego wsparcia ze strony producenta, poświęcając na to swój wolny czas. Nie mamy przy tym z oczywistych powodów możliwości sprawdzenia wszystkich problemów z programem czy podręcznikiem.

Dzięki temu forum każdy może się przyczynić do poszerzenia wiedzy na temat programu - i dlatego informacja przekazana tutaj jest ważna dla pozostałych użytkowników. Czy ktoś jeszcze obserwował podobną reakcję Visty na próbę uruchomienia pliku pomocy w formacie CHM? O ile dobrze pamiętam, u mnie nic takiego się nie działo.

5

Odp: Podręcznik nie działa

Testowałem na kilku instalacjach z Vistą. Nie mogę potwierdzić tego co photo8 napisał.

6

Odp: Podręcznik nie działa

U mnie na Viscie także nie działa. Objawy identyczne, jak u photo8.
Proszę o info, co i gdzie należy "odptaszkować".
Z gory dzięki.

7

Odp: Podręcznik nie działa

Znalezione poprzez Google pod adresem http://blogs.technet.com/seanearp/archi … -2003.aspx


RESOLUTION
Warning If you are prompted to open or to save a .chm file from a Web site, you should do so only if you need the file and if you trust the Web site that is providing the file.

In the File Download dialog box, click Save, and then choose where you want to save the .chm file. Then, use one of the following methods:

Method 1

   1. Double-click the .chm file.
   2. In the Open File-Security Warning dialog box, click to clear the Always ask before opening this file check box.
   3. Click Open.

Method 2

   1. Right-click the CHM file, and then click Properties.
   2. Click Unblock.
   3. Double-click the .chm file to open the file.

8

Odp: Podręcznik nie działa

Miałem podobny problem! Dzięki...
_____________
e-podpis

9

Odp: Podręcznik nie działa

Witam,
chciałbym się podłączyć do tematu w kwestii niedziałania podręcznika, ale w Windows7. Pobrałem, rozpakowałem, wrzuciłem do głównego katalogu w Program Files i niestety, poza listą tematów, w panelu po prawej nic nie widać... Czy ktoś może ma podobny problem w 7? Próbowałem pomysłów podanych powyżej, ale nie bardzo pomogło - może coś nadal źle robię.

Dzięki z góry!

10

Odp: Podręcznik nie działa

Trochę dziwne to zachowanie, skoro, jak piszesz, zmieniłeś domyślne blokowanie pliku pomocy. Spróbuj jeszcze zmienić uprawnienia do tego pliku (po kliknięciu prawym klawiszem myszy na jego nazwę). Czy The Bat! otwiera ten plik w opisany przez Ciebie sposób, czy to Ty otwierasz go sam dwukrotnym kliknięciem myszy?