1 (edytowany przez office 2011-09-20 19:48:44)

Temat: Słownik/speller nie rozpoznaje niektórych polskich znaków

Wersja 5.0.20

Podczas pisania wiadomośći  program podkreśla słowa z częścią polskich znaków (ż,ź,ą,ś,ć) prawidłowo rozpoznaje natomiast pozostałe znaki (ł,ę,ó,ń ).  W efekcie mam wiadomość w którą muszę każdorazowo sprawdzać na piechotę przed wysłaniem. 
Właściwie jest to post powtórzony. Pierwszy raz zamieściłem go 15.12.2008!! Kolejne wersje bata nic nie zmieniają

W wersji 3.6)nie miałem takich problemów. Zaczeły się od 4.1. Wgrałem słownik, posprawdzałem kodowanie gdzie się dało i nic. Zaczynam żałować że kupiłem nowszą wersję. Plz help.

2

Odp: Słownik/speller nie rozpoznaje niektórych polskich znaków

Jakiego słownika używasz? Czy korzystałeś ze słowników OpenOffice (LibreOffice)? Patrz http://thebat.pl/download/index.php?itemid=565.

3

Odp: Słownik/speller nie rozpoznaje niektórych polskich znaków

Dzięki Zygi
Wygląda na to że wgranie słownika Open Office jak wyżej rozwiązało problem z którym się męczyłem 3 lata.
Myślałem, że bat korzysta ze słownika MS Word, który działał prawidłowo dla poprzedniej wersji 3,6
Pozdrawiam
H&O

4

Odp: Słownik/speller nie rozpoznaje niektórych polskich znaków

Cieszę się, że pomogło. Niestety, od dłuższego czasu nie można już korzystać z nowszych wersji słowników Microsofta, ponieważ zabronili oni ich używania w aplikacjach innych niż ich własne. Ostatnia wersja działająca z The Bat! pochodziła zdaje się z MS Office 2000.