21

Odp: Krzaki w odpowiedziach

G_K napisał/a:

Tak więc z jednej strony wszystko popsuł program nadawcy, z drugiej strony efekty zależą od sposobu interpretacji takich sprzecznych informacji - jak program oleje kodowanie w nagłówku strony internetowej to będzie dobrze wyświetlał, jak będzie tego przestrzegał to nie. Bat nie ignoruje i dlatego są problemy.

Rozumiem. Tylko, że niewiele z tego dla mnie wynika. Bo nadal jesteś w punkcie wyjścia, to znaczy wiemy, że wiadomości parę razy odpowiadane z Windows Live Mail do The Bat! (i z powrotem) wyświetlają krzaki. Pytanie pozostaje bez zmian, choć można je teraz nieco rozbudować: jak nakłonić The Bat! żeby zachowywał się, jak inne klienty pocztowe, albo co zmienić w konfiguracji Windows Live Mail, czyli w kliencie nadawcy?

22 (edytowany przez G_K 2012-02-24 22:51:39)

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Ja tego programu nie rozumiem. Kliknij PPM na wiadomości i wybierz standard kodowania znaków albo zrób to z menu Wygląd. Ale jak masz już zaznaczony UTF-8 to pierw wybierz inne kodowania a dopiero potem z powrotem UTF-8. Poprawiło się?

PS. Dzięki tobie w końcu zapoznałem się z tym nowym wcieleniem Outlooka, nawet, nawet. Choć bardziej podoba mi się M2 z Opery wink

23

Odp: Krzaki w odpowiedziach

OK. Wiadomość. PPM – Standard kodowania znaków – jest Unikode (UTF-8) i są „krzaki”. Zmieniam na Środkowoeuropejski (ISO) – krzaki są nadal, ale troch inne. Wracam do Unikode (UTF-8) i… „krzaków” nie ma, tekst jest w porządku.

I co w związku z tym? Bo robienie takich sztuczek, jako niezbędny element obsługi klienta pocztowego, na dłuższą metę chyba jednak odpada…

24

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Zobacz jeszcze, czy jak masz parę takich wiadomości pod rząd to kilka razy przechodząc od jednej do drugiej nagle Nietoperz zskoczy.

W związku z tym należy zmienić program wink

25 (edytowany przez Meszuge 2012-02-27 07:48:26)

Odp: Krzaki w odpowiedziach

G_K napisał/a:

Zobacz jeszcze, czy jak masz parę takich wiadomości pod rząd to kilka razy przechodząc od jednej do drugiej nagle Nietoperz zskoczy.

To niczego nie zmienia. A zwłaszcza nie zmienia kwestii zasadniczej - tymi metodami mogę sobie wyświetlić podgląd wiadomości czytelny, ale otwierając okno Odpowiedzi i tak mam w nim

------------

Znowu tylko fragment posta się wyświetla. Moglibyście coś w końcu z tym zrobić.

----------------

G_K napisał/a:

Zobacz jeszcze, czy jak masz parę takich wiadomości pod rząd to kilka razy przechodząc od jednej do drugiej nagle Nietoperz zskoczy.

To niczego nie zmienia. A zwłaszcza nie zmienia kwestii zasadniczej - tymi metodami mogę sobie wyświetlić podgląd wiadomości czytelny, ale otwierając okno Odpowiedzi i tak mam w nim "krzaki".


G_K napisał/a:

W związku z tym należy zmienić program wink

Kto ma zmienić? Ja mam wywalić The Bat! czy może wszyscy użytkownicy Windows Live Mail mają sobie znaleźć inne klienty?