Temat: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

Witam,

Uruchamianie i zamykanie programu the bat (probowalam kilka wersji z serii 4xxx) zajmuje ponad 10 min. Mam dosc pokaźna baze wiadomosci (ponad 100 tys odebrane i wyslane) - dzieje sie tak na 2 dostepnych mi komputerach. Znajomy rowniez korzysta z the bat - baza ponad 110 tys wiadomosci - i program działa jak powinien- uruchamianie i zamykanie zajmuje kilka sekund. Czy wiecie jak to naprawic?

2

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

mam to samo przy uruchamianiu i wyłączaniu na win 8! w menedżerze stwierdziłem 65% zajętości pamięci i 46% procesora sad

3 (edytowany przez Barnaba7 2013-05-22 15:34:02)

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

System Win7 Ult+sp1x64,potwierdzam, mam to samo. Myślałem, że to wina antywirusa (miałem F-Secure), przeinstalowałem na na AVG i bez zmian, a na laptopie w tej samej konfiguracji chodzi elegancko. W czym może być problem, ktoś się na tym zna? Dodatkowo - przy starcie TheBat zużywa ponad 500 MB pamięci !

4

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

Po co uruchamiać forum, jak tu nie ma nikogo, kto znałby się na programie TheBat?

5

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

Czy używacie serii 4.x? Windows 8 miał premierę 26.10.2012, ostatnia wersja z serii TB! 4.x pochodzi z marca 2011... Może po prostu program sobie nie radzi w nowym systemie, zwłaszcza, że nadal jest 32bit.

6

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

DamYan - mam wersję 5.4. Niestety, tak samo zachowywała się na systemie XPProx32 (na moim kompie przed aktualizacją). Ale o dziwo - ta sama wersja TheBat działa doskonale na laptopie z systemem Win7HPx64. Więc nie rozumiem w czym rzecz - na laptopie tak, na stacjonarnym - nie. TheBat w żaden sposób nie mogę zamknąć - WYŁĄCZNIE poprzez ubicie procesu.

7

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

Barnaba7 napisał/a:

DamYan - mam wersję 5.4. Niestety, tak samo zachowywała się na systemie XPProx32 (na moim kompie przed aktualizacją). Ale o dziwo - ta sama wersja TheBat działa doskonale na laptopie z systemem Win7HPx64. Więc nie rozumiem w czym rzecz - na laptopie tak, na stacjonarnym - nie. TheBat w żaden sposób nie mogę zamknąć - WYŁĄCZNIE poprzez ubicie procesu.

Czy próbowałeś porządkowania (sprawdzenie integralności folderów i kompresji zwłaszcza)?
Druga sprawa - ile zajmuje folder poczty (tam, gdzie ją TB! przechowuje). Może sprawa idzie o duże pliki (systemy 32bitowe nie obsługują plików powyżej 4GB).

8

Odp: Czekam na uruchomienie the bat ok. 10 min

DamYan - TheBat zajmuje 599 MB, na dysku mam wolne 130 GB