Temat: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

W ostatnim czasie pojawiły się nowe duże wersje The Bat! oznaczone numeracją 6.xx. Podobnie jak przy poprzednich przejściach z niższego numeru wersji na wyższy, producent programu wymaga wykupienia dodatkowej licencji, jeśli przesiadamy się na nowszą wersję programu oznaczoną wyższym numerem.

Domyślnie The Bat! ma włączoną funkcję powiadamiania o nowych wersjach - np. przy starcie programu. Niestety to okno nie podaje informacji, że zainstalowanie nowej wersji zamienia nasz dotychczas zarejestrowany program w wersję testową shareware.

Niniejszy wpis ma służyć przypomnieniu, że RITLABS stosują taką procedurę. Zapomnienie o niej może skutkować niemiłym zaskoczeniem dla użytkownika.

Zatem przed aktualizacją do nowej dużej wersji warto wziąć pod uwagę, iż skutkiem aktualizacji jest konieczność kupna nowej licencji (do już istniejącej) lub - po przetestowaniu nowej wersji - powrót do wcześniejszej, z niższym numerem.

Dlatego przed aktualizacją rekomenduje się wykonanie kopii zapasowej istniejącej wersji i upewnienie się, że posiadamy w zasobach instalator aktualnie używanej wersji The Bat!

W chwili pisania niniejszego wpisu (9.01.2013r.), bieżąca polityka aktualizacji opisana jest na stronie: http://www.ritlabs.com/en/products/theb … policy.php

The licenses for The Bat! v5 purchased in the period between December 23, 2010 and September 25, 2013 will be valid till the version The Bat! 6.0 inclusive. For the version The Bat! 6.1 and higher these licenses will no longer be valid.
The licenses for The Bat! v6 purchased in the period between September 26, 2013 and November 25, 2013 will be valid till the version The Bat! 7.0 inclusive. For the version The Bat! 7.1 and higher these licenses will no longer be valid.
The licenses for The Bat! v6 purchased starting from November 26, 2013 are valid for all the versions 6.xx. For the version The Bat! 7.0 and higher these licenses will no longer be valid.

The users who possess the license for any older version of The Bat! (up to The Bat! v6) can update the license to The Bat! v6 purchasing the upgrade from earlier version to latest version of The Bat!

The upgrade policy can be altered without additional notification.

Archiwum wcześniejszych wersji The Bat!: http://www.ritlabs.com/en/products/theb … ersion.php

Przy zastosowaniu opisanych wyżej kroków, bez obaw można dokonać aktualizacji starszych wersji The Bat! do 6.xx i następnie podjęcie decyzji, czy kupujemy nową licencję dla 6.xx, czy też pozostajemy przy niższej, dotychczas używanej.

2

Odp: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

Mam TB wersja 8.8.2
Od Tanurkova dostałem e-maila zachęcającego do zainstalowania na 30 dni testowej wersji 10.4.0.1, a potem podjęcia decyzji o zakupie licencji z wręcz symbolicznym rabatem w wysokości 10% lub deinstalacji programu.
O ile nawet byłem skłonny zainstalować tę nowa wersje w celu przetestowania, to jednak całkowicie zmroził mnie komunikat, który wyświetlił się przy próbie instalacji, że w razie gdybym chciał powrócić do obecnej wersji, to utracę wszystkie dane zapisane w TB.
Czy faktycznie powrót do obecnie posiadanej przeze mnie wersji wiąże się z utratą danych?
Bo jeśli tak, to wybór dla mnie jest dość oczywisty sad

3

Odp: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

Nowa wersja ma inny system plików. Oczywiście da się to obejść, ale nie jestem przekonany, czy naprawdę warto.

4 (edytowany przez Chris94 2023-06-27 10:40:21)

Odp: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

Zainstalowałem testowo wersję 10.4.0.1 i dość mi się podoba.
Przede wszystkim już obsługuje konto Gmail, mam wrażenie że jest zdecydowanie szybsza, zdecydowanie lepiej działa wyszukiwanie w Książce Adresowej.
Jak chodzi o minusy, to denerwuje mnie, że ta nowa wersja jest do tego stopnia "rozwleczona", że nie mieści mi się na ekranie. Przykładowo, w panelu z kontami e-mail oraz folderami interlinia chyba została na tyle zwiększona, że obecnie muszę ekran scrollować w pionie chcąc przejść do następnego konta, chociaż w wersji 8.8.2 takiej konieczności nie miałem.
Jeszcze bardziej rozwleczona jest Address Book, która wręcz sprawia wrażenie zrobionej jakby w wersji dla mocno niedowidzących sad

Czy jest jakiś sposób by chociaż zmniejszyć interlinię w panelu kont e-mail i folderów?

5

Odp: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

Chris94 napisał/a:

Czy jest jakiś sposób by chociaż zmniejszyć interlinię w panelu kont e-mail i folderów?

To jedno można zrobić, reszta to radosna twórczość autorów. Przejdź do: Opcje > Konfiguracja > Inne opcje > Zwarta postać listy folderów i wiadomości (mniejsze odstępy wierszy). Możesz także dodatkowo włączyć linie łączące pozycje listy, co poprawia czytelność.

6

Odp: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

Tego mi właśnie brakowało!
Dzięki! smile

7

Odp: aktualizacja The Bat! do wersji 6.xx - odpłatna

Chris94 napisał/a:

Jeszcze bardziej rozwleczona jest Address Book, która wręcz sprawia wrażenie zrobionej jakby w wersji dla mocno niedowidzących sad

Znalazłem lekarstwo i na tę niedogodność:

Opcje > Konfiguracja > Inne opcje > Używaj starego interfejsu książki adresowej