1

Temat: Nietoperz v8

Ritlabs już na swojej stronie informuje że obecnie kupowane klucze będą działać z nową wersją 8. Są jakieś przecieki na temat co nowego wniesie wersja 8?

2

Odp: Nietoperz v8

W firmie Ritlabs nie dzieje się zbyt dobrze, skoro na podobne pytanie o wersję 8 jeden z twórców programu, Stefan Tanurkov, odpowiedział następująco: "I am pretty sure you will never get a valid official answer from Ritlabs. There is a lot of reasons for it. The main reason is - the company is seized by Maxim Masiutin who as the CEO made it impossible to carry on with proper development of the company's products (mainly it's The Bat!, but there is also a mail server, BatPost, which is now totally abandoned)." Tanurkov rozstał się z firmą w marcu 2017 i obecnie nie ma tam odpowiednich zasobów do rozwijania programu. Kłótnie między udziałowcami firmy doprowadziły do tego, że trudno wnioskować o sensownych terminach, co potwierdza dalszy ciąg wypowiedzi Tanurkova: "So, I guess the best you can expect is simulation of making improvements, just like what you have seen already since March of 2017 after my dismissal."

3

Odp: Nietoperz v8

czyżby to koniec bata, zastanawiał mnie dugi okres braku aktualizacji, a tu szaleństwo buldogów pod dywanem.
Kasa łączy, ale bywa tak, że dzieli. Jak nie bat to co? Trudno wybrać coś dobrego.

4

Odp: Nietoperz v8

Nie sądzę, aby koniec programu szybko nastąpił. Program jest aktualizowany - wersje beta pojawiają się dosyć często (ostatnia była ok. 4 tygodni temu) - ale na pewno nie ma to takiej dynamiki jak kiedyś.

5

Odp: Nietoperz v8

171113
I mamy bata v8, a już myślałem po poprzednim wpisie, że firma się rozkraczy.

6 (edytowany przez apoc 2017-11-14 18:10:43)

Odp: Nietoperz v8

Ten program to już od dawna trup, a sposób w jaki zdzierają kasę z nas, naiwnych użytkowników, których traktują jak dojne krowy (sam od lat należę do tego zacnego grona - a właściwie to należałem, bo powiedziałem sobie dość po tym, jak program przez wiele miesięcy nie dostał najmniejszej aktualizacji) woła o pomstę do nieba - każą sobie płacić nie tyle za rozwój aplikacji i dodawanie nowych funkcjonalności, ale za usuwanie wiecznych bugów - czasem mam wrażenie, że ten program pisze ktoś, kto o programowaniu nie ma zielonego pojęcia i poświęca temu 10 min tygodniowo. Ja już od dawna testuję alternatywy w postaci mailbirda i postboxa - obydwie te aplikacje mają swoje wady, np postbox jest nieprawdopodobnie wręcz zasobożerny, a mailbird to program dla zwykłego użytkownika poczty i nie ma żadnych wodotrysków, ale obydwa rozwijają się sukcesywnie i mają jedną, zasadniczą przewagę nad TB! - licencja jest dożywotnia - opłaca się ją jednokrotnie.

Więc - cóż - ja Ritsom pokazałem środkowy palec. A szkoda, bo to wiele lat temu był najlepszy program do poczty.

7

Odp: Nietoperz v8

Też myślałem o zmianie, w kręgu zainteresowań były te dwa o których pisałeś, oraz em client.
Ale jeszcze nie zdecydowałem.