Temat: Szablon wiadomości - link do treści www

Dzień dobry,
Przychodzi do mnie mail jak w na screenie
https://ibb.co/55dMGHN

Słowo "Malwy" jest linkiem przenoszącym do strony internetowej. Każde zapytanie dotyczy innego przedmiotu, ale zawsze jego nazwa jest linkiem przenoszącym do strony internetowej.

Jak używając szablonów odpowiedzi sprawić by wklejany był adres url do którego słowo `Malwy` (lub inne) przenosi?

2

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Nie powinno być z tym problemu, ale mam kilka pytań dodatkowych:

1. Czy treść maila od klienta zawiera tylko jeden link?
2. Czy zawsze występuje on w sekwencji "Zapytanie o <link>" występującej na początku maila?
3. Czy w odpowiedzi ma być podawany sam czysty URL, czy też link tak jak w mailu oryginalnym?
4. Czy linki zawsze kierują pod ten sam URL?
5. Czy odpowiedź ma być w formacie HTML, czy też czysto tekstowym?

3

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

smile Ciesze się i odpowiadam smile
1. W treści są tez inne linki w innych miejscach.
2. Tak zawsze tak samo na tej samej pozycji po słowie `Zapytanie o `
3.Czysty URL.
4. Nie za każdym razem jest to inny adres URL, ale zawsze w obrębie jednej domeny.
5. Odpowiedź to zawsze HTML.

smile Dziękuję

4

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Jeszcze jedno pytanie:

1. Jak jest kodowana przychodząca wiadomość? Chodzi mi o kodowanie transportowe, czyli np. "Base64". Najłatwiej sprawdzić to w treści źródłowej, wyświetlanej przez The Bat! po naciśnięciu klawisza F9. Powinny tam być wiersze identyfikujące część HTML wiadomości, np.

Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: 7bit

Napisz jak to wygląda u Ciebie, albo wklej fragment źródłowej wiadomości, pomijając poufne dane (adresy, nazwiska, nagłówek itp.).

5

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

U mnie wygląda to tak :

MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

6

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

To dobrze, że nie jest używane kodowanie Base64, ponieważ byłyby kłopoty z rozszyfrowaniem wiadomości do postaci źródłowej. W tym przypadku wszystko udaje się bez problemów.

Ponieważ The Bat! nie ma możliwości uzyskania źródłowej postaci wiadomości z poziomu szablonu (brak takiego oryginalnego makra, a inne wtyczki z makrami praktycznie nie działają w najnowszych wersjach), rozbijemy cały proces wyłuskiwania URL na dwa etapy. W pierwszym etapie tworzy się w swoisty "słownik" zapisywany do pliku, który będzie zawierał identyfikatory wiadomości przychodzącej i URL występujące po słowach "Zapytanie o". W drugim etapie zadziała szablon podręczny, który wyłuska żądany URL ze "słownika" na podstawie identyfikatora wiadomości, na którą odpowiadamy. Wywołanie tego szablonu należy umieścić w tym miejscu szablonu odpowiedzi, w którym ma być wpisany żądany URL.

A teraz konkrety:
1. Filtr tworzący słownik, który należy wkleić do grupy filtrów poczty przychodzącej. Jako kryterium jest w nim wybrana "Dowolna wiadomość", ale można to bardziej zawęzić. Filtr wykonuje dwie operacje: (1) zapis części HTML wiadomości o nazwie "Wiad.html" do katalogu "C:\Attach" i (2) zapis identyfikatora i URL do pliku "słownika" o nazwie "msg.txt" w tym samym katalogu.

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [957D4DF1.01D4E308.27A4A748.2ABCA66A]
Name: Zapis\20zalacznikow
Filter: {\0D\0A\20`21\0D\0A}
ExtractFiles OverwriteExist AutoPath dir C:\5CAttach dirRelative %EXEDRIVE%\5CAttach mask Wiad.html
ExportMessage FmtText filename C:\5CAttach\5Cmsg.txt filenamerelative %EXEDRIVE%\5CAttach\5Cmsg.txt template %SetPattRegexp\3D\27(?isU)^(.*)(Zapytanie\20o\5Cs)(.*)(href\3D\22)(.*)(\22>\22)\27%-\0D\0A%RegexpBlindMatch(%Put(\22C:\5CAttach\5CWiad.html\22))%-\0D\0A%OMsgID\20:\20%SubPatt(5)%-
IsActive
Ignore
endFilter

Przy zapisie danych do "słownika" jest wykorzystywany szablon filtru o następującej postaci:

%SetPattRegexp='(?isU)^(.*)(Zapytanie o\s)(.*)(href=")(.*)(">")'%-
%RegexpBlindMatch(%Put("C:\Attach\Wiad.html"))%-
%OMsgID : %SubPatt(5)%-

2. Drugi etap polega na skorzystaniu z następującego szablonu podręcznego, np. o nazwie i identyfikatorze "URL". Wynikiem działania tego szablonu będzie URL, pojawiający się w miejscu jego wywołania w szablonie odpowiedzi, czyli %QT("URL"). Sam szablon "URL" ma następującą postać:

%SetPattRegexp='(?isU)^(%OMsgID)(\s:\s)(.*)$'%-
%RegexpBlindMatch(%Put("C:\Attach\msg.txt"))%-
%SubPatt(3)%-

Sprawdziłem działanie tego mechanizmu i nie powinno być kłopotów. Oczywiście, można jeszcze dostroić nazwy, ścieżki itp. - ale ogólna zasada powinna pozostać bez zmian. Dodatkowa uwaga: plik "słownika" o nazwie "msg.txt" tworzony w katalogu "C:\Attach" powiększa się przy odbiorze i filtrowaniu kolejnych wiadomości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby co jakiś czas go usuwać.

7

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Po dodaniu filtru zauważyłem, że zniknęły inne filtry, które wcześniej miałem skonfigurowane dla różnych kont pocztowych. Wszystkie konta w zakładce filtry są  puste w tym Konto: filtry wspólne.

Ciekaw jestem co się wydarzyło bo zupełnie tego nie rozumiem.
Mam kopię zapasową the bata tylko jak z niej odzyskać filtry ? smile

8

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

No to mnie zaskoczyłeś! U siebie kopiowałem z programu i wklejałem ten filtr z jednego komputera na inny i nie było takich efektów. Jeśli w kopii zapasowej masz włączone ustawienia własne, to filtry się odtwarzają.

P.S. Zauważyłem, że filtr nie da się skopiować z tej strony WWW i wkleić do The Bat!. Trzeba najpierw wkleić go do edytora tekstowego (np. Notepad) i dopiero stamtąd do The Bat!.

9

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Sam się czuje zaskoczony smile Kopie zapasową tworzę używając programu do kopiowania jednego hdd na drugi 1:1 więc filtry muszę ręcznie przenieść. Napisz proszę gdzie one się znajdują ?

Co do kopiowania i wklejania to u mnie z poziomu www poszło choć z jakimiś dziwnymi oporami.

10

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Pomijając na chwilę wyparowanie smile filtrów

Próbuję odpalić ten nowy filtr ale nie chce działać:
Wygląda tak:
https://imgupload.pl/zdjecie/Mvn66
w zakładce dziel filtry zaznaczyłem wszystkie konta a reszta ustawień jest domyślna.
Katalog i plik nie chciały się generować więc pomyślałem że stworzę je ręcznie:


Zrobiłem więc katalog
C:\Attach
a w nim plik
msg.txt

ale dalej nic się nie dziele.

Oczywiście szablony też ustawione i aktywne.

Moze czegoś nie zrozumiałem i mam stworzyć jeszcze jedne filtr o postaci

%SetPattRegexp='(?isU)^(.*)(Zapytanie o\s)(.*)(href=")(.*)(">")'%-
%RegexpBlindMatch(%Put("C:\Attach\Wiad.html"))%-
%OMsgID : %SubPatt(5)%-

ale chyba nie bo to jak rozumiem tylko opis działania ?

Co mogę robić źle.

Dodam że we frazie :
Zapytanie o
https://ibb.co/55dMGHN

po literze `o`  jest spacja i dopiero link który nas interesuje - czy to jest uwzględnione?