Temat: natrętny certyfikat

Od wczoraj nagle takie rzeczy mi wyskakują - nie są podświetlone przyciski do permanentnego zaakceptowania certyfikatu. Nie wiem zresztą o jaki certyfikat chodzi.

https://i.ibb.co/Rg67dvP/the-bat-certyfikat.jpg

ktoś? coś?

2

Odp: natrętny certyfikat

dołączam się do pytania, mam ten sam problem na stacjonarnym z Win7, ale co dziwniejsze na laptopie z Win10 ten problem nie występuje

3

Odp: natrętny certyfikat

Update: błąd występuje tylko przy koncie gmail. Jak mogę ręcznie dodać certyfikaty Google? Okienko ma nieaktywne przyciski "Dodaj do zaufanych".

4

Odp: natrętny certyfikat

Mam rozwiązanie, miałem ten sam problem i skutecznie został rozwiązany.:
Włącz Microsoft CryptoAPI

Innym sposobem rozwiązywania problemów jest aktualizacja do systemu szyfrowania firmy Microsoft. Podczas zmiany dostawcy kryptograficznego automatycznie tłumaczymy The Bat! używać bazy certyfikatów systemu, a tym samym wykluczać konflikty bazy danych.

Wdrożenie powyższego zadania jest bardzo proste: przejdź do „Właściwości” — « S / MIME i TLS »  iw bloku „Implementacja S / MIME i certyfikaty TLS”  zaznacz przedmiot Microsoft CryptoAPI.
Następnie kliknij „OK”  i ponownie uruchom program, aby zastosować nowe parametry.

Wszystkie te nieskomplikowane działania całkowicie zapobiegną dalszemu błędowi „Nieznany certyfikat CA”  w The Bat!