1 (edytowany przez w.bednarska 2020-03-25 13:15:40)

Temat: Nie można wysyłać maili

Do tej pory wszystko działało, ale dziś poczta przychodzi normalnie (powiedzmy)
Za to nie mogę wysyłać poczty.
Wyskakuje mi komunikat: Wiadomość o temacie nie jest poprawnie zaadresowana.
dotyczy to wszystkich kont
Sprawdzone są serwery home.pl
Na jedno z kont przychodzą mi za to maile z 2015 i 2016 roku.
dotyczy to chyba programu bo na innych komputerach,
obsługujący te same skrzynki nie maja problemów z wysyłaniem.
W czym może byc problem?

2

Odp: Nie można wysyłać maili

Podałaś trochę mało informacji, stąd moje pytania:

1. Jaka wersja programu i systemu operacyjnego?
2. Czy jest zainstalowany program antywirusowy, a jeśli tak, to jaki?
3. Czy wszystkie źle działające konta są na serwerach home.pl?
4. Co to znaczy, że "sprawdzone są serwery"?
5. Jaki protokół wymiany poczty jest używany do obsługi tych niedziałających kont? POP czy IMAP?
6. Czy były ostatnio zmieniane szablony lub filtry?

Proponuję także do celów diagnostycznych włączyć rejestrację dziennika połączeń (we właściwościach każdego konta),może tam coś będzie można wyczytać. Warto także sprawdzić dokładnie co jest wpisywane w pole adresu odbiorcy maila.

3 (edytowany przez w.bednarska 2020-03-25 18:09:54)

Odp: Nie można wysyłać maili

1. The bat - wersja 9.1.6 (64bit) WINDOWS 10 PRO
2. antywirus: ESET
3. Wszystkie działające konta są na home.pl, ale koleżanki korzystają z tych samych kont bez problemu na innych komputerach.
4. w sensie sprawdzone są czy wszystkie porty się zgadzają z serwerem
5.  Protokoły w 3 kontach to POP3 a w jednym IMAP
6. Na jednym z kont (POP3) były ustawiane filtry wiadomości. I na tym koncie własnie ściąga mi non stop maile z 2015 i 2016 roku i przesyła te korespondecje do klientów.

4

Odp: Nie można wysyłać maili

W tej wersji programu nikt nie sygnalizował takich błędów. Prawdopodobnie Twoje problemy z wysyłką wynikają z uszkodzenia któregoś pliku konfiguracyjnego. Radzę ponownie sprawdzić filtry i szablony (nawet te domyślne dla konta). Czy w pole Do nowej wiadomości jest wpisywany poprawny adres?

Można także podejrzewać wpływ programu antywirusowego i dla pewności wyłączyć go na chwilę przy próbie wysyłki wiadomości. Tego rodzaju usterki bardzo trudno diagnozować zdalnie i teraz nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Problem pobierania wszystkich wiadomości z serwera wynika prawdopodobnie z uszkodzenia jakiegoś pliku indeksowego w programie. Aby pozbyć się tego problemu (przynajmniej chwilowo) można skorzystać dla tego konta z menu Dyspozytor poczty na serwerze | Sprawdź wszystkie wiadomości i następnie dla wyświetlonej listy wiadomości (co może trwać dosyć długo) w menu Globalne | Usuń znacznik usunąć znacznik pobierania.

5

Odp: Nie można wysyłać maili

Zaczynam tracić nadzieje sad
Wyłączyłam antywira i zapore i nic.
Usunęłam filtry. NIC
Szablony wybierane z listy mam dla wszystkich kont ale są mi bardzo potrzebne
W takich stałych szablonach dla nowych wiadomości i odpowiedzi nic nie było ruszane.
Odinstalowałam program i zainstalowałam ale nic to nie dało bo pamietał wszystko nawet klucza nie wołał.
Adresy sa wpisywane poprawnie, nie działa nawet opcja odpowiedz.
Wczoraj wgrałam swoje prywatne konto z WP tez nie działało.
Pracuje teraz zdalnie w domu wiec tez nie mam nawet, kogoś w pracy się poradzić żeby zajrzał sad
A poczta jest moim najważniejszym narzędziem w pracy.

6

Odp: Nie można wysyłać maili

Spróbuj wrócić do wersji 8.x.x. programu.

7

Odp: Nie można wysyłać maili

BAT odinstalowany.
Rejestr przeczyszczony
Wersja 8....
to samo.... dziwne bo od razu mi się wszystkie ustawienia wgrywają i kopie poczty same z siebie.

8

Odp: Nie można wysyłać maili

Czyli błąd pojawia się nawet wtedy, gdy ręcznie wpiszesz dowolny poprawny adres e-mail odbiorcy? Wygląda to tak, jakby w pole adresu były wpisywane niedozwolone znaki, ale dlaczego się tak dzieje - nie wiem i nie mam pomysłu na wyjaśnienie.

9 (edytowany przez lec 2020-03-26 18:12:27)

Odp: Nie można wysyłać maili

a jak tworzysz / odtwarzasz kopie zapasową

10

Odp: Nie można wysyłać maili

Może to niewiele zmieni, ale warto spróbować ustawić parametry pola "Do". Na panelu Konfiguracja programu odszukaj sekcję Podgląd /Edycja > Układ nagłówka. W tej sekcji przełącz się na Przykładowy nagłówek w: Edytorze wiadomości, wybierz Element: Tekst w wartości pola i dla kroju pisma wybierz skrypt środkowoeuropejski.