941

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

The Bat! traktuje jako podpis to wszystko, co występuje za tzw. separatorem podpisu (czyli ciągiem znaków "minus, minus, spacja" w oddzielnym wierszu). W standardowych szablonach taki separator występuje i w edytorze HTML także powinno być to widoczne.

Na przykład domyślny szablon nowej wiadomości wygląda następująco:

Witaj %TOFName!

%Cursor

-- 
Pozdrowienia,
 %FromName

Wszystko co występuje za wierszem z separatorem będzie w HTML formatowane jako podpis.

Rzeczywiście, panel załączników w wersji 3.99.29 (być może i we wcześniejszych) zachowuje się nieco dziwnie. Wynika to z faktu, że ustawienia sposobu wyświetlania załączników w oknie podglądu i oknie edytora nie są od siebie zależne.

Prawdopodobnie panel załączników ma u was postać oddzielnego okienka, które nie jest widoczne. Tak było u mnie, gdy próbowałem za wszelką cenę odtworzyć opisane wyżej zachowanie programu. Spróbuj zminimalizować i przywrócić z paska Windows okno edytora - wtedy okno z załącznikami udało mi się przeciągnąć do okna edytora.

943

(3 odpowiedzi, napisanych The Bat! i oprogramowanie firm trzecich)

Niestety, książka adresowa Exchange nie jest dostępna w The Bat!. Mam ten sam problem co Ty.

944

(1 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Nie napisałeś jaką wersję The Bat! masz zainstalowaną! W starszych (nie pamiętam do którego numeru) potwierdzanie zamiaru usunięcia było wbudowane na stałe. W nowszych wersjach patrz menu Opcje > Konfiguracja > Inne opcje > Potwierdzenia.

Cytat z podręcznika:

Sekcja Potwierdzenia umożliwia wskazanie operacji, które będą wymagały potwierdzenia przez użytkownika. Dotyczą one głównie operacji usuwania wiadomości oraz oznaczania ich jako przeczytane. Określenie "grupa wiadomości" oznacza klasyczny wątek na liście wiadomości lub np. zbiór wiadomości z jednego przedziału czasowego przy włączonym grupowaniu według daty odbioru. Przy próbie usunięcia takiej grupy The Bat! może wyświetlać komunikat ostrzegawczy.

945

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie podałeś wersji programu The Bat!, a zdarzało się, że były w nim błędy związane z wyświetlaniem różnych okienek na pierwszym planie lub poza nim.

Spróbuj wyłączyć pasek narzędziowy Szybkie wyszukiwanie, ponieważ to jego pole edycyjne powoduje kłopoty (zrobisz to w menu Widok / Paski narzędziowe). Sprawdź co się dzieje i spróbuj włączyć ponownie ten pasek.

946

(2 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

pzi napisał/a:

Chciałbym stworzyć szablon nowej wiadomości, więc wpisuję to co potrzebuje cyrylicą i klikam OK. Ale potem kiedy tworze nową wiadomość, zamiast liter cyrylicy są znaki zapytania. Kombinowałem już chyba z każdą możliwą opcją ustawiania języka wiadomości ale nic to nie daje sad Zna ktoś rozwiązanie?

Poszukaj rozwiązania na stronie http://ourworld.compuserve.com/homepages/PaulGor/ - u mnie się sprawdziło (instalacja klawiatury kodującej w Win-1251). W edytorze szablonów jest błąd, u mnie objawia się on odwrotnie niż u Ciebie: szablony mam nieczytelne ale wiadomości widać poprawnie.

947

(3 odpowiedzi, napisanych Wtyczki antywirusowe)

Na podstawie lektury informacji na tym forum doszedłem do wniosku (sam nie korzystam z NOD32), że powinieneś wyłączyć obydwa skanery (IMON i EMON), a użyć tylko wtyczki. Być może jej wersja nie pasuje do wersji Twojego programu The Bat! albo do wersji samego NOD32. Na stronie Ritlabs (http://www.ritlabs.com/en/products/thebat/plugin.php) jest jakaś wersja wtyczki z 2005 roku - można zatem podejrzewać, że nie pasuje do najnowszych wersji TB! i NOD32.

Na jednej ze stron niemieckich poświęconych programowi The Bat! znalazłem także dosyć starą informację, że wtyczka do NOD32 nie jest już rozwijana. Być może stąd wynikają Twoje kłopoty.

948

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

prt45 napisał/a:

wysłałem już dawno i nic sad
Czy da się coś z tym zrobić?

Niczego nie otrzymałem, napiszę na Twój prywatny adres.

949

(3 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Aby uniknąć takiej reakcji łańcuchowej przy korzystaniu z filtru poczty wychodzącej musisz wstawić w nim dodatkowy warunek. Może to być np. obecność jakiegoś słowa kluczowego w nagłówku przekazywanej wiadomości - proponuję użyć do tego celu pola Komentarze.

Filtr powinien zatem sprawdzać dwa warunki, przykładowo:

Nadawca zawiera @
AND Komentarz nie zawiera słowo_klucz

Szablon użyty w filtrze w operacji przekazania wiadomości w zasadzie ma za zadanie tylko wstawić w pole Komentarze owo słowo_klucz. Warto także użyć opcji Zawsze korzystaj z koperty MIME pierwotnej wiadomości - wtedy Twój szef otrzyma załącznik .EML zawierający pełną wiadomość pierwotną z oryginalnym formatowaniem.

Oprócz słowa-klucza rozpoznawanego przez filtr i powstrzymującego lawinowe tworzenie wiadomości, warto także w komentarzu umieścić inne dane, np. dane adresata pierwotnej wiadomości. Wtedy od razu będzie widać do kogo była kierowana korespondencja - niepotrzebne będzie w tym celu wyświetlanie oryginału.

Proponuję zatem następujący szablon w filtrze:

%Comment="Kopia wiadomości do: %OToName <%OToAddr>"%-

Użyte w warunku filtru słowo_klucz będzie w tym przypadku Kopia wiadomości do:.

950

(2 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Poke napisał/a:

Chcialbym stworzyc taki szabolon w ktorym pole %OFromFName byloby pisane zawsze duza litera. Czy to mozliwe?

Oczywiście, jest to możliwe. Do formatowania tekstu służy kilka makr (patrz podręcznik), a w tym szczególnym przypadku są to makra %CapitalFirst (lub %UCFirst). Pożądany efekt uzyskasz następująco: %CapitalFirst="%OFromFName" (lub %UCFirst="%OFromFName").