1

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie znam recepty, ale intuicja mi coś podpowiada: spróbuj łączyć się przez POP połączeniem zwykłym, bez użycia bezpiecznego połączenia (TLS i STARTTLS). Jeśli serwer to umożliwia, to komunikat być może przestanie wyskakiwać. Ustawia się to we właściwościach każdego z kont, pozycja „Serwery”.

Nie wiem, dlaczego zaczęło Ci to wyskakiwać, jeśli konfigurację kont pobrałeś z pliku kopii zapasowej, a wcześniej działało bez zarzutu. Dość to dziwne. Czy gdy korzystasz z tych skrzynek pocztowych przez webmaila (czyli przez przeglądarkę), to łączysz się protokołem http, czy https? Jeśli https, to czy przeglądarka zgłasza jakieś zastrzeżenia do certyfikatu serwera? Być może udałoby się pobrać ów certyfikat przez przeglądarkę i zassać do TheBata?

2

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Długie, wykraczające poza obrys okna linie to właściwość wbudowanego w program edytora tekstu. Przełączenie na html tu raczej nie pomoże, bo html jest edytowany za pomocą tego samego edytora.

Metoda 1: Przełączyć się na edytor systemowy (notatnik) – >> Konfiguracja >> Podgląd / Edycja >> Domyślny edytor dla wiadomości = Czysty tekst (Windows).

Metoda 2: W MicroEdzie, TheBatowym edytorze, jest sporo wygodnych funkcji, których nie ma w notatniku (polecam podręcznik). Po wklejeniu tekstu z Worda wypróbuj w którymś z akapitów: alt+l, alt+j.