1

(0 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzień dobry.
Dlaczego nie mogę założyć podfolderu, lub przenieść utworzonego folderu do innego założonego wcześniej. Folder główny ma konto konto IMAP. W Menu Konto->Polecenia IMAP->Zarządzanie folderami IMAP zaznaczam folder do przeniesienia, pkm->Zmień nazwę/Przenieś, wybieram folder docelowy czyli nadrzędny, klikam OK i skutku nie ma. Wersja 11.0.3.2
Zna ktoś przyczynę? Proszę o pomoc.
JD

Zygmunt napisał/a:

Nowa wersja polega na całkowitej przebudowie znanego od początku układu elementów na panelu podglądu wiadomości. Według mnie, jest to przerost formy nad treścią. Duża czcionka we wpisie nadawcy powoduje, że cały wpis się rozciąga, a nawet przechodzi w tryb wielowierszowy. Treść newsa znika na tle tego niepotrzebnie dużego nagłówka. Zaokrąglone ramki i inne dekoracje sprawiają wrażenie chaosu i powodują, że treść jest mniej czytelna niż w starym układzie. Dodatkowo wiadomości tworzące jeden wątek są wyświetlane w sposób ciągły, można je przeglądać tak jak na smartfonie (czego nie lubię).

To jest moja osobista opinia, wynikająca z faktu, że dla mnie w programie pocztowym najważniejsza jest treść wiadomości, a nie kolorowe inicjały nadawcy czy inne atrybuty tekstowe. Negatywnie oceniam ten nowy wygląd, podobnie jak nowy interfejs książki adresowej. Na liście dyskusyjnej programu po opublikowaniu testowej wersji z taką postacią panelu podglądu na 15 wypowiedzi tylko jedna osoba oceniła to pozytywnie, reszta była na "nie". Na szczęście autorzy umożliwili wyłączenie takiego trybu podglądu na panelu konfiguracyjnym programu.

Oceńcie sami czy wam się to podoba.

Chyba coś podobnego zauważyłem u siebie. Jak ustawię kursor w oknie podglądu i zaczynam kółkiem myszy go przewijać, to gdy dojdę do góry, to wtedy zaczyna mi przewijać listę wiadomości, nie wiem z jakiej racji, bo kursor cały czas utrzymuję w oknie podglądu. I to jest bardzo denerwujące, sprzeczne z zasadami umiejscawiania kursora, ruszamy przecież to nad czym jest kursor. Jak to zmienić, a najlepiej wrócić do normalności, bo w opcjach konfiguracji nie mogę tego zmienić. Ogólnie odpowiadając, bardzo mi się to nie podoba.
Pozdrowienia.
Jacek D.

Jestem pod wrażeniem. Czytałem wiele najróżniejszych podręczników, będących jednocześnie opisem i instrukcją konkretnych programów. Ten przebija wszystko, co widziałem do tej pory. Nie przeczytałem go "od deski do deski", ale przejrzałem sporo, żadnych literówek, język bez zarzutu, staranność, porządek, konkrety czyli wiedza na temat, no nie ma się do czego przyczepić. Brawa dla autora.
Pozdrowienia.
Jacek D.