41

(10 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wersja 9 pojawiła się w październiku 2019 - czyli całkiem dawno temu. Kiedyś nowe wersje były wydawanie w przybliżeniu co rok - półtora, teraz chyba trwa to znacznie dłużej.

Jeżeli chodzi o podaną przez Ciebie firmę, to nie mam żadnych opinii na ich temat. Na pewno jest to taniej niż wynika z zakupu bezpośrednio u producenta (kurs złotego + 23% VAT). Sądzę, że legalny klucz zawsze działa tak samo, niezależnie od formy zakupu.

42

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzisiaj pojawiła się najnowsza wersja beta (9.4.5.3) i wydaje mi się, że poprawiono działanie edytora HTML. Można pobrać pliki z: https://www.ritlabs.com/download/files3 … 5.3-x32.7z (wersja 32-bitowa)
lub https://www.ritlabs.com/download/files3 … 5.3-x64.7z (wersja 64-bitowa)

43

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jak widać, edytor HTML nie jest jeszcze dopracowany. W ostatniej wersji beta edytor zaczął zjadać znaki nowego wiersza - dlatego wróciłem do wersji Halloween.

Jeśli chodzi o dodatkowy pusty wiersz za makrem %CHARSET="UTF-8" to spróbuj na końcu dodać makro usuwające znak końca wiersza, czyli powinno to wyglądać tak:

%CHARSET="UTF-8"%-

Zmieniające się samoczynnie czcionki jako tako udało mi się opanować za pomocą profilu edytora, czyli ustawień w sekcji "Profile podglądu / edytora" w konfiguracji programu. Zmieniałem tam czcionki dla rożnych fragmentów wiadomości, ale jak to się naprawdę dzieje nie jestem w stanie przewidzieć.

44

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Próbowałem na kilka sposobów - nie udało mi się wywołać takiego działania jak u Ciebie. U mnie po wciśnięciu CTRL+ENTER następuje zachowanie wiadomości jako brudnopisu w folderze "Do wysyłki". Sugeruje to, że mamy inne przypisania klawiszy do funkcji programu. Wciśnięcie u mnie ENTER za linkiem powoduje przejście do nowego (tekstowego) wiersza.

A jak u Ciebie działa wklejanie linków za pomocą kombinacji CTRL+V ? Może tak należy je wklejać - u mnie działa bez kłopotów.

45

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Usiłowałem wymusić takie zachowanie na swoim programie (także w wersji Halloween) i nie obserwuję takich problemów. Linki skopiowane wklejają się poprawnie zarówno w maile w formacie czystego tekstu, jak i HTML. Rozumiem, że podany przez Ciebie przykład dotyczy wiadomości w formacie HTML. Jeśli nie, czyli gdy jest to wiadomość czysto tekstowa i używasz w edytorze do tego celu czcionki proporcjonalnej (tu Arial), to może ma znaczenie liczba znaków wymuszających łamanie wiersza i sposób jego łamania (włączona opcja "miękkiego" łamania).  Może warto przetestować to dla różnych ustawień.

Nieaktywność linku podczas pisania wiadomości to nie błąd lecz zamierzone działanie.

To nie jest oszustwo, lecz działanie zgodne z opisem. Na forum Antspam Sniper (http://antispamsniper.com/forum/viewtop … 95a56c76da) napisano:

"In case of IMAP protocol it is necessary to enable all checkboxes on Accounts tab in plug-in settings and import root certificate as described here: http://antispamsniper.com/forum/viewtopic.php?t=700."

Pod wskazanym adresem masz więcej informacji na ten temat.

47

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Masz kilka możliwości udostępniania wiadomości między komputerami (niekoniecznie tylko wysłanych):

1. Skorzystać z protokołu IMAP do obsługi konta. Onet chyba udostępnia taką możliwość. Wówczas The Bat! na każdym komputerze będzie miał zsynchronizowaną zawartość folderów. Konieczne jest także w konfiguracji konta w sekcji Zarządzanie pocztą przypisanie domyślnego folderu Wysłane do folderu SENT na serwerze IMAP.

2. Drugi sposób (chyba lepszy przy obsłudze konta za pomocą protokołu POP) to skorzystanie z serwera plików w sieci lokalnej. Rozumiem, że wszystkie komputery są do tej sieci podłączone - jeśli nie to pozostaje dysk w chmurze (np. Google lub Microsoft). Aby z tej możliwości skorzystać, musisz we właściwościach konta na każdym komputerze wskazać katalog macierzysty dla tego konta umieszczony na dysku sieciowym. Wtedy wszystkie wiadomości z każdego komputera będą trafiać do folderów w tym katalogu. Nie próbowałem takiego rozwiązania i obawiam się, że tu mogą być kłopoty przy jednoczesnym dostępie z kilku komputerów do tych samych danych. Musisz zatem sam to sprawdzić (wcześniej zrób kopię zapasową konta).

3. Trzeci sposób to użycie filtru poczty wychodzącej (takiego samego na wszystkich komputerach). Wcześniej tworzysz na każdym komputerze na koncie programu The Bat! zwykły folder. We właściwościach tego folderu podajesz jego lokalizację na dysku sieciowym lub w chmurze. Filtr poczty wychodzącej reagujący na dowolną wiadomość powinien przenosić (albo tylko kopiować) wysyłane wiadomości do tego folderu. Ponieważ folder będzie widoczny w identyczny sposób ze wszystkich komputerów, to odczyt wiadomości wysłanych nie powinien stanowić problemu. Nie można, niestety, wskazać lokalizacji sieciowej tylko dla folderu "Wysłane", podobnie jak dla innych folderów systemowych - stąd wynik konieczność użycia folderu dodatkowego.

Uwaga
Niestety, trzeci sposób (a prawdopodobnie także i drugi) nie działa tak jak sobie wyobrażałem. The Bat! nie ma mechanizmu synchronizacji pojedynczych folderów - pozostaje zatem tylko konto IMAP.

48

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Czy to oznacza, że nie możesz się dostać na konto Gmail przez przeglądarkę? Jeżeli tak, to musisz jednak próbować zresetować hasło korzystając z narzędzi Google. Ponieważ jest to konto IMAP, to nie powinieneś utracić wiadomości przechowywanych na serwerze (chyba, że ustawiłeś kiedyś jakieś opcje usuwania).

49

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Nie napisałeś nic na temat wersji The Bat!, z której korzystasz, ani też o rodzaju konta (POP czy IMAP). W nowszych wersjach The Bat! obsługuje protokół autoryzacji OAUTH używany przez Google. Spróbuj wybrać ten protokół w The Bat! we właściwościach konta w sekcji Serwery pod przyciskiem Uwierzytelnianie dla odbioru poczty. Wtedy pojawi się okno uwierzytelniania Google i będziesz mógł tam przypisać program The Bat! do obsługiwanych aplikacji. Hasło w The Bat! nie będzie już potrzebne, ponieważ sprawę autoryzacji dostępu do tego konta przejmie Google. Dotyczy to zarówno konta POP, jak i IMAP.

Nie sądzę, aby konieczna była ponowna instalacja programu, natomiast odpowiedź na obawę o utratę poczty jest jedna: kopia zapasowa!

50

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Temat nie ma nic wspólnego z The Bat!, zatem odsyłam Cię na stronę Google pod adres: https://support.google.com/accounts/ans … ic=3382296

Tam przeczytasz różne wskazówki, a między innymi:

Nie pamiętasz hasła

    Wykonaj czynności umożliwiające przywrócenie konta Google lub Gmail.
        Aby potwierdzić, że konto należy do Ciebie, musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Postaraj się podać dokładne informacje.
        Jeśli wystąpi problem, wypróbuj wskazówki dotyczące odzyskiwania konta.
    Zresetuj hasło, gdy Cię o to poprosimy. Wybierz silne hasło, które nie było wcześniej używane na tym koncie. Jak utworzyć silne hasło