11

Odp: Znikajace foldery

Dziś jest 20.08.2020 - mam identyczny problem ze znikającymi folderami i ch ustawieniem xródłowym.

Jak widać ten problem koledzy z 'TheBat!" nie poprawili od 10 lat.

Mogę obiecać jeśli nie będzie naprawiony ten błąd THEBAT! zniknie z powierzchi Interenetu, jak widać firma redystrybująca 'TheBat!' nadal ściąa pieniązki na jego zakup, czy to jest legalne??


xylen napisał/a:

>Napisałeś, że foldery "Odebrane" zawierają po kilka tysięcy wiadomości, a ze względu na duży ruch są one najbardziej >narażone na uszkodzenia. Spróbuj je odchudzić, przynajmniej chwilowo, i sprawdź co się stanie.

Doprecyzuję problem. TheBat obsługuje 20 kont pocztowych. Część kont jest obsługiwana standardowymi folderami "Odebrane", "Wysłane", "Do Wysyłki", "Od znajomych" i "Kosz". Kilka kont, najbardziej obciążonych, ma dodatkowe foldery(od kilku do kilkunastu) przechowujące wiadomości odfiltrowane.

"Znikanie" dotyczy trzech, najbardziej rozbudowanych kont. Znikają z nich wyłącznie foldery stworzone przez filtry, a foldery standardowe pozostają, niestety giną niektóre parametry nawet tych pozostających folderów, takie jak sortowanie, czy wygląd okna. 

Foldery "Odebrane" w tych trzech "chorych" kontach maja aktualnie: 57(sic!), 1450, 2430 wiadomości.  Mam też całkiem "zdrowa" skrzynkę z ponad 1500 wiadomościami w "odebranych" i kilkunastoma podfolderami.  Wszystkie foldery posprzątane i skompresowane.

Dzisiaj, po zainstalowaniu czystego Bata na nowym kompie,  domniemywając, ze "choroba" tkwi w ustawieniach zapisywanych w kopii, przeniosłem kopią zapasową z ustawieniami folderów poczty i ustawieniami własnymi ale bez danych kont. Niestety przeniosłem "chorobę" na nowa instalacje Bata.

Sekwencja Ctrl+Shift+Alt+L przywraca wszystkie zaginione podfoldery wraz z wiadomościami. Jeżeli odbiorę pocztę z konta z aktualnie "zgubionymi" podfolderami i będą w niej wiadomości uruchamiające filtry, to podfolder wskazany w danym  filtrze "odnajduje" się wraz z dotychczasowa zawartością (wszystkie filtry mają pierwotnie opcje "przenieś do podfolderu + utwórz go jak go jeszcze nie ma)

>Możliwe jest także, że w katalogu Windows na pliki tymczasowe masz za mało miejsca. Może to być przyczyną problemów >z kopią zapasową.

Miejsca jest "skolko ugodno" Kopia raz działa, a raz się wiesza bez względu na wielkość pliku wymiany(aktualnie 20GB). Teraz "ćwiczę" problem na nowym sprzęcie z zainstalowanym systemem i zainstalowanym najnowszym Batem. Nic więcej na 0,5TB dysku nie ma, a problem z kopia wystąpił raz na cztery wykonane poprawnie.

>Kolejna możliwa przyczyna kłopotów to program antywirusowy. Czy jego wyłączenie nic nie zmienia?

testowałem to z kilkoma antyvirami i bez nich - nie widzę związku ze znikaniem folderów

Reasumując, "choroba" jest zapisywana w kopii zapasowej w ustawieniach własnych lub w folderach poczty (nie w danych konta) Może ktoś uczeńszy w piśmie ode mnie znajdzie przyczynę, bo ja rozumu i czasu mam za mało:-(

P.S.
Komp: laptop asus K52, HDD - Seagate hybryda ( ST95005620AS Momentus XT 500GB) winda 7 ult 64pl box(oczywiscie legal) ze wszystkimi poprawkami. RAM 4GB DDRIII.  Windozowy test wydajności kompa - 5,1(lepszy wynik blokuje grafika ATI Mobility Radeon HD5470)

12

Odp: Znikajace foldery

Jak już pisałem wcześniej, nie spotkałem się z tym problemem, używając The Bat! od ponad dwudziestu lat. Piszesz, że problem nie został poprawiony, ale mam w takim razie pytanie: czy został on zgłoszony autorom? Autorzy udostępniają system zgłaszania błędów pod adresem https://bt.ritlabs.com/ - opisz tam swoje kłopoty, może ktoś jeszcze to potwierdzi i dopiero wtedy są jakiekolwiek szanse na rozwiązanie. Narzekanie tutaj nic nie da, jeżeli autorzy nie znają sprawy.