11

Odp: Serwer zglasza blad.

krys napisał/a:

Przeczytaj jeszcze raz moj pierwszy post. Albo wlasciwie to ostatnie zdanie.
A potem przeczytaj pierwszy post Zygmunta.
I zanim jeszcze raz cos napiszesz pomysl.

Ja przeczytałem uważnie i nic z tego zdania (podobnie jak z całego pierwszego postu) nie wynika. Pozwolisz zatem, że zadam Ci podstawowe pytanie: czy zastosowałeś się do opisów na wskazanych Ci stronach WP? Oprócz tego zwracam Twoją uwagę na fakt, że nieuważnie cytujesz cudze wypowiedzi, myląc autorów (już poprawione).

Obecnie wiadomo już, że zainstalowałeś The Bat! 3.02.10, że jakoś (jak - nie podałeś) skonfigurowałeś konto do obsługi poczty na serwerze WP, że przeszukałeś to forum nie znajdując wyjaśnienia swoich kłopotów i że po raz pierwszy w życiu masz do czynienia z programem do obsługi poczty (te informacje podałeś dopiero w swoim trzecim poście). Czy nie należałoby zatem rozpocząć pracy od dokładnego przestudiowania podręcznika, a w szczególności rozdziału "Pierwsze kroki"?

12

Odp: Serwer zglasza blad.

Witam,

Mam problem polegajacy na niemozliwosci odebrania (wysylac moge) wyciagow z PKO BP. Wystepuje blad autoryzacji. Wszelkie ustawienia serewerow POP3 i SMTP sa poprawne i dzialaja w innych programach pocztowych (Outlook, Eudora itp.  we wszystkicg lokalizacjach) oraz w TB na moim sluzbowym kompie, a nie dziala poprawnie u mnie w domu (Neostrada+router). Wystawialem komputer na chwile do zony zdemilitaryzowanej, nic nie pomoglo.  Podobny blad autoryzacji byl przy moim koncie sluzbowym, ale z tym sobie poradzilem usuwajac niekatualne certyfikaty Certum (znany problem). Usuniecie (przez analogie) wszystkich nieaktualnych certyfikatow nic nie dalo, zreszta serwer pocztowy PKO BP ich nie wymaga. Czy podobny problem, a przedewszystkim lekarstwo, jest znane. Poza tym program mi sie bardzo podoba i chcialbym sie nim zaprzyjaznic na dluzej, ale brak pelnej funkcionalnosci w wszystkich lokalizacjach moze mi uniemozliwic korzystanie z niego.

Bylbym zobowiazany za wsparcie

Pozdrowienia Krzysztof

13

Odp: Serwer zglasza blad.

szkatulk napisał/a:

Witam,

Mam problem polegajacy na niemozliwosci odebrania (wysylac moge) wyciagow z PKO BP.

W konfiguracji konta - Odbiór poczty nazwa użytkownika wpisana jest w jakiej formie, np.: jan.kowalski czy 123jkl87gl.

14

Odp: Serwer zglasza blad.

Nazwa uzytkownika jest postaci alfanumerycznej tzn. typu 123jkl87gl (i to dziala wszedzie tzn. w innych klientach poczty na wszystkich moich komputerach- praca, dom oraz na TB w pracy), natomiast wyciag w naglowku listu jako odbiorce wykazuje uzytkownika spersonalizowanego (nazwisko) na nieco krotszej domenie klienci.pkobp.pl, podczas gdy serwer pop3 i wlasciwy uzytkownik ma domene pro.klienci.pkobp.pl. Niestety w PKO BP informacje sa szczatkowe, a w zasadzie zadne.

Pozdrowienia

Krzysztof

15 (edytowany przez kemor 2006-10-17 21:38:05)

Odp: Serwer zglasza blad.

Może coś jest namieszane w ustawieniach portu, połączania lub w uwierzytelnianiu połączenia. U mnie chodzi w obie strony bez problemu, używam skrzynki w Bacie od sześciu lat i nigdy nie było żadnych problemów z połączeniem. Sprawdź konfigurację swojego konta z instrukcją ze strony PKO:
http://www.klienci.pkobp.pl/instr/thebat.html


Pozdrowienia

Roman

16

Odp: Serwer zglasza blad.

szkatulk napisał/a:

Mam problem polegajacy na niemozliwosci odebrania (wysylac moge) wyciagow z PKO BP. Wystepuje blad autoryzacji.

Serwer pocztowy PKP BP nie wymaga skomplikowanej autoryzacji przy odbiorze, zatem sprawdź czy nie masz włączonej jakiejś opcji uwierzytelniania dla POP3 (powinna być zaznaczona tylko opcja Normalnie).

P.S. Pisząc coś na nowy temat nie kontynuuj istniejącego wątku, lecz zapoczątkuj nowy.

17

Odp: Serwer zglasza blad.

Dzieki za zainteresowanie. Wszystko juz wielokrotnie sprawdzilem (2 noce). Wydaje mi sie, ze przyczyna jest dosc subtelna, zwiazana z ustawieniem Windowsow, czy tez usytuowaniem kompa w Neostradzie za routerem. Niestety nie moge sprawy rozgryzc.

Co jest ciekawe, to fakt, ze Outlook, Eudora czy Thunderbird maja zero problemow. Rowniez w pracy wszystko jest cacy z TB.

Zeby bylo jeszzcze smieszniej inne konta, tzn. moje sluzbowe, prywatne (Gazeta, Neostrada) nie stwarzaja zadnych problemow.

Jak juz pisalem, wszystko wielokrotnie sprawdzalem i jestem pewien, ze ustawilem tak jak nalezy (w pracy w innej konfiguracji sieciowej wszystko jest OK, poszlo od razu).


Pozdrowienia

Krzysztof

18 (edytowany przez Andy 2006-10-17 23:14:28)

Odp: Serwer zglasza blad.

Podejrzewam ze robisz jakis drobny ale znaczacy blad.

Proponowalbym zrobic kopie zapasowa TB konta na komputerku na ktorym to dziala a nastepnie to przeniesc na problematyczny komputer. Stawiajac nowe konto z kopii zapasowej.

Nastepne rozwiazanie, zainstalowac TB na klucu USB w polaczeniu z DynBatem. Rozchodzic to na bezproblemowym komputerku a potem to samo wyprubowac na tym problematycznym.

Jeszcze jedna mozliwosc, moze masz blokowany port 110 u dostawcy internetu albo gdzies po drodze. Spruboj nastawienia TLS (SSL) POP3 na porcie 995, u mnie na WP to dziala.