1

Temat: Znikajace foldery

LEGAL: Win 7 ULT,  TheBat Prof 4.2.36.4 - nie używam szyfrowania poczty. Komp pracuje 24/7, bat tez.

Bat obsługuje kilkanaście skrzynek e-mail. Dla każdej skrzynki są utworzone foldery(kilkanaście) do których filtry przenoszą pocztę przychodzącą sortując ja wg nadawcy, tematu itd. Liczba wiadomości w tych folderach - od kilku do kilkuset. Cześć wiadomości pozostaje w folderze "odebrane", w kilku skrzynkach foldery "odebrane" maja po 2-3 tys. wiadomości. Dyskowa lokalizacja wszystkich folderów - domyślna.

Problem nr 1

Po restarcie systemu, wykonanym z powodu zainstalowania avasta, TheBat przestał widzieć utworzone przeze mnie foldery w kilku skrzynkach. W jednej zostały wyłącznie foldery "odebrane", do wysyłki", "wysłane", "kosz" w innych ww. i niektóre z utworzonych przeze mnie. We wszystkich widocznych folderach poczta jest. "Zaginione" foldery fizycznie istnieją na HDD i zawierają nieuszkodzone wiadomości. Można je "wskazać" TbeBat'owi ręcznie - nowy folder - dodatkowe - wybierz, po wskazaniu folderu i wpisaniu jego właściwej nazwy, oraz ustawieniu kodowania znaków pojawia się komunikat, ze jest on otwarty przez innego ale po kliknięciu OK folder "powraca" na listę folderów w miejscu wskazanym przeze mnie. Wiadomości w folderze są nieuszkodzone i jest ich tyle co przed zniknięciem. Powtarzając tę procedurę mogę odtworzyć wszystkie "zaginione" foldery. Robienie tego ręcznie jest bardzo czasochłonne, czy jest możliwość zapisania struktury folderów do szybkiego odtworzenia lub automatyczny sposób odtworzenia folderów z pominieciem odtwarzania kopii zapasowej?


Problem nr 2

Jest powiązany z nr 1.  Teoretycznie, po zniknięciu folderów wystarczyłoby odtworzyć ostatnia kopię zapasową ale kopia wykonana przed dwoma dniami, z komunikatem o prawidłowym utworzeniu kopii, nie daje sie odtworzyć - TheBat "wiesza się" po uruchomieniu odtwarzania, bez jakiegokolwiek komunikatu o np. uszkodzeniu pliku kopii. Po "zabiciu" z menagera programów takiego "wisielca" i ponownym uruchomieniu TheBat wiesza się on już po kliknięciu w "narzędzia". Dopiero ponowny restart windy pozwala uruchomić okaleczonego wisielca tak, ze by czytał pocztę ale kolejna proba odczytu kopii zapasowej kończy się zawieszką. Jakieś sugestie?

2

Odp: Znikajace foldery

Ctrl+Shft+Alt+L

3

Odp: Znikajace foldery

http://www.thebat.pl/?itemid=165&catid=24

4

Odp: Znikajace foldery

lazik napisał/a:

Ctrl+Shft+Alt+L

Ctrl+Shft+Alt+L zadziałało - dzięki. A jaką widzisz przyczynę zniknięcia folderów? Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu.

Co z niedziałającym odtwarzaniem kopii zapasowej?

5

Odp: Znikajace foldery

Wszystko pięknie i ładnie tylko, że foldery nadal znikają po prawidłowym zamknięciu nietoperza:-(((

6

Odp: Znikajace foldery

Ten sam problem. Widzę, że finalnej odpowiedzi Xylen nie otrzymał, więc ja proszę o takową.

CTRl+SHIFT+ALT+L działa jednorazowo, po zamknięciu programu i otworzeniu ponownie foldery znów są niewidoczne. Co zrobić, by je przypiąć na stałe do listy katalogów?

7

Odp: Znikajace foldery

Ponawiam pytanie o przyczynę znikania folderów po zamknięciu TheBat i o problemy z kopią zapasową

8

Odp: Znikajace foldery

Zainstalowalem najnowsza wersje TheBat'a - 4.2.38.6, nadpisując poprzednią (4.2.36.4) w której po zamknięciu znikało kilka folderów. PROBLEM NADAL ISTNIEJE, FOLDERY ZNIKAJA. Czy jest tu ktoś uczony w piśmie, znający inne rozwiązanie niż sHIFT+GTRL+ALT+L???

9

Odp: Znikajace foldery

Problem należy raczej do tych trudno poddających się jakiejkolwiek diagnozie, zatem nie dziw się, że brak odpowiedzi i porad. Ja osobiście nie spotkałem się z czymś takim, ale to niczego nie wyjaśnia.

Napisałeś, że foldery "Odebrane" zawierają po kilka tysięcy wiadomości, a ze względu na duży ruch są one najbardziej narażone na uszkodzenia. Spróbuj je odchudzić, przynajmniej chwilowo, i sprawdź co się stanie.

Możliwe jest także, że w katalogu Windows na pliki tymczasowe masz za mało miejsca. Może to być przyczyną problemów z kopią zapasową.

Kolejna możliwa przyczyna kłopotów to program antywirusowy. Czy jego wyłączenie nic nie zmienia?

10

Odp: Znikajace foldery

>Napisałeś, że foldery "Odebrane" zawierają po kilka tysięcy wiadomości, a ze względu na duży ruch są one najbardziej >narażone na uszkodzenia. Spróbuj je odchudzić, przynajmniej chwilowo, i sprawdź co się stanie.

Doprecyzuję problem. TheBat obsługuje 20 kont pocztowych. Część kont jest obsługiwana standardowymi folderami "Odebrane", "Wysłane", "Do Wysyłki", "Od znajomych" i "Kosz". Kilka kont, najbardziej obciążonych, ma dodatkowe foldery(od kilku do kilkunastu) przechowujące wiadomości odfiltrowane.

"Znikanie" dotyczy trzech, najbardziej rozbudowanych kont. Znikają z nich wyłącznie foldery stworzone przez filtry, a foldery standardowe pozostają, niestety giną niektóre parametry nawet tych pozostających folderów, takie jak sortowanie, czy wygląd okna. 

Foldery "Odebrane" w tych trzech "chorych" kontach maja aktualnie: 57(sic!), 1450, 2430 wiadomości.  Mam też całkiem "zdrowa" skrzynkę z ponad 1500 wiadomościami w "odebranych" i kilkunastoma podfolderami.  Wszystkie foldery posprzątane i skompresowane.

Dzisiaj, po zainstalowaniu czystego Bata na nowym kompie,  domniemywając, ze "choroba" tkwi w ustawieniach zapisywanych w kopii, przeniosłem kopią zapasową z ustawieniami folderów poczty i ustawieniami własnymi ale bez danych kont. Niestety przeniosłem "chorobę" na nowa instalacje Bata.

Sekwencja Ctrl+Shift+Alt+L przywraca wszystkie zaginione podfoldery wraz z wiadomościami. Jeżeli odbiorę pocztę z konta z aktualnie "zgubionymi" podfolderami i będą w niej wiadomości uruchamiające filtry, to podfolder wskazany w danym  filtrze "odnajduje" się wraz z dotychczasowa zawartością (wszystkie filtry mają pierwotnie opcje "przenieś do podfolderu + utwórz go jak go jeszcze nie ma)

>Możliwe jest także, że w katalogu Windows na pliki tymczasowe masz za mało miejsca. Może to być przyczyną problemów >z kopią zapasową.

Miejsca jest "skolko ugodno" Kopia raz działa, a raz się wiesza bez względu na wielkość pliku wymiany(aktualnie 20GB). Teraz "ćwiczę" problem na nowym sprzęcie z zainstalowanym systemem i zainstalowanym najnowszym Batem. Nic więcej na 0,5TB dysku nie ma, a problem z kopia wystąpił raz na cztery wykonane poprawnie.

>Kolejna możliwa przyczyna kłopotów to program antywirusowy. Czy jego wyłączenie nic nie zmienia?

testowałem to z kilkoma antyvirami i bez nich - nie widzę związku ze znikaniem folderów

Reasumując, "choroba" jest zapisywana w kopii zapasowej w ustawieniach własnych lub w folderach poczty (nie w danych konta) Może ktoś uczeńszy w piśmie ode mnie znajdzie przyczynę, bo ja rozumu i czasu mam za mało:-(

P.S.
Komp: laptop asus K52, HDD - Seagate hybryda ( ST95005620AS Momentus XT 500GB) winda 7 ult 64pl box(oczywiscie legal) ze wszystkimi poprawkami. RAM 4GB DDRIII.  Windozowy test wydajności kompa - 5,1(lepszy wynik blokuje grafika ATI Mobility Radeon HD5470)