Temat: Anty SPAM i localhost

Witam,
Chce uzyskać możliwie najniższe noty w systemach antyspamowych. Udało mi się zjechać do
2,41 ptk, a2 ptk dostaję za to że mój The Bat! przedstawia się jako localhost 


Received: from localhost (office.domenax.eu [ADRESIP])
    by domenax.nazwa.pl (Postfix) with ESMTP id CA8091C455E;
    Fri, 25 Oct 2019 11:37:55 +0200 (CEST)

Czy da się to zmienić na na office.domenax.pl

2

Odp: Anty SPAM i localhost

To chyba Twój komputer, a nie The Bat! tak się przedstawia. Czy masz własny serwer SMTP? Popatrz jak wyglądają nagłówki w przypadku wysyłki poczty przez różne serwery:

Received: from apn-46-77-xx-yy.dynamic.gprs.plus.pl (46.77.xx.yy) (HELO localhost)
 by data.home.pl (212.85.96.58) with SMTP (IdeaSmtpServer 0.83.213)
Received: from localhost ([46.77.xx.yy])
 by vie01a-pemc-psmtp-pe11.mail.upcmail.net with ESMTPA

Jak widać, konwersacja z serwerem SMTP różni się zależnie od typu serwera - stąd też zapisy w nagłówku mogą być różne. Nadawca i jego program pocztowy raczej nie mają na to wpływu.

3

Odp: Anty SPAM i localhost

Oj chyba źle opisałem problem 2 pkt karne dostąłemn za :
HELO_LOCALHOST=2
i chodzi o klienta poczty tu jest problem opisany ale w innym kliencie poczty
https://issues.civicrm.org/jira/browse/CRM-3153

4

Odp: Anty SPAM i localhost

Opisałeś dobrze, ale niestety, na sposób prezentacji programu wysyłającego pocztę mamy raczej niewielki wpływ. Umnie np.mam włączony program antywirusowy, który pełni rolę pośrednika w wymianie korespondencji i to on komunikuje się z serwerem SMTP obsługującym dane konto. Adres IP, którym posługuje się mój komputer jest adresem publicznym. Po wyłączeniu programu antywirusowego The Bat! działa bez pośrednika i przedstawia się "jak należy". Oto przykład:

Received: from MOJ-KOMPUTER ([188.125.xx.yy])
        by smtp.gmail.com with ESMTPSA id y7sm272331lfb.75.2019.11.13.04.04.23

Jeśli program antywirusowy pośredniczy w wymianie poczty, wówczas wygląda to tak:

Received: from localhost ([188.125.xx.yy])
        by smtp.gmail.com with ESMTPSA id u5sm880843lfu.4.2019.11.13.03.05.27

Być może, gdyby Twój komputer miał nadaną kwalifikowaną nazwę domenową, nie byłoby takich problemów.