Temat: Filtr usuwający wiadomości nie działa

Wszystkie konta pocztowe mam w trybie IMAP, ze strony hostingu wykrywanie spamu działa bardzo dobrze - do każdej wiadomości spamowej jest dopisywany do tematu przedrostek SPAMM i ląduje w katalogu SPAM.
Problem mam taki, że nie mogę ustawić prostego filtra w The bat (9.1.18, 64 bit) żeby te wiadomości od razu usuwał lub chociaż oznaczał jako przeczytane. Inne filtry o różnej konstrukcji działają bez problemu. Konstrukcja filtra:

Warunki:
Temat zawiera SPAMM

Operacje:
Usuń wiadomość

nie działa w różnych wersjach, nie działa również "usuń  z serwera" albo oznacz jako przeczytane. Nie działa zarówno jak wybiorę stosuj ten filtr do każdego folderu jak i stosuj ten filtr tylko do folderu SPAM tych wiadomości ze słowem SPAMM w tytule jest bardzo dużo, kilkaset dziennie

Macie jakiś pomysł?

2

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

Jak dokładnie wygląda temat wiadomości oznaczonej jako spam? Być może zamiast "Zawiera" lepiej będzie użyć "Pasuje do" i zbudować odpowiednie wyrażenie regularne.

Nie wiem jak jest z usuwaniem wiadomości przez filtry z serwera IMAP. Może zamiast operacji usuwania trzeba użyć operacji "Przenieś do folderu Kosz" (tego na serwerze, nie lokalnego)?

Czy masz jakąś wtyczkę antyspamową? Sądzę, że AntispamSniper poradziłby sobie z usuwaniem spamu z serwera, ponieważ obsługuje zarówno POP3, jak i IMAP. Jest okrojona wersja bezpłatna i może warto ją wypróbować.

3 (edytowany przez lec 2020-05-25 15:21:17)

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

Po spięciu ze "sniperem" korzystałem z filtrowania /usuwania/ spamu stosując podobne warunki o których piszesz, ze skutkiem doskonałym.
Dlaczego nie korzystam, ponieważ na dzień dzisiejszy nie nachodzi mnie agresywny spam.
Co do problemów zauważyłem wówczas, że nie kiedy bezpośrednio po ustawieniu warunków filtracja sporadycznie nie działała  /też mnie to zastanawiało/ ale po powtórzeniu ustawień wszystko było okay.
Unikałem przy ustawieniu warunków oceny serwera „to jest spam”.

edit_20200525_1620
zastosowałeś najprostsze kryterium, ale jak sam oceniasz nieskuteczne
otwórz wiadomość_pokaż źródło, może w tej grupie maili znajdziesz inne wspólne cechy, które pozwolą założyć skuteczny filtr

4 (edytowany przez beachcomber 2020-05-24 17:30:22)

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

Zygmunt napisał/a:

Jak dokładnie wygląda temat wiadomości oznaczonej jako spam? Być może zamiast "Zawiera" lepiej będzie użyć "Pasuje do" i zbudować odpowiednie wyrażenie regularne.

Nie wiem jak jest z usuwaniem wiadomości przez filtry z serwera IMAP. Może zamiast operacji usuwania trzeba użyć operacji "Przenieś do folderu Kosz" (tego na serwerze, nie lokalnego)?

No niestety, obie metody nie działają. Obadam tą wtyczkę, jednak myślę, że popełniam jakiś szkolny błąd - wydaje mi się mało możliwe, że taki prosty filtr nie działa. Chyba, że winny jest protokół IMAP

5

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

najprościej:PPM(na folder SPAM)/właściwości folderu/ogólne/IMAP

zaptaszkuj:"trzymaj wiadomości w bazie przez(dni)"   (pozostaw 0 dni)

oraz zaptaszkuj "usuń stare wiadomości"   (w polu "wyjdź).

Od tej chwili po każdym zamknięciu programu będzie czyszczony folder SPAM.

6 (edytowany przez lonekb 2020-05-25 14:45:36)

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

beachcomber napisał/a:

Wszystkie konta pocztowe mam w trybie IMAP, ze strony hostingu wykrywanie spamu działa bardzo dobrze - do każdej wiadomości spamowej jest dopisywany do tematu przedrostek SPAMM i ląduje w katalogu SPAM.
Problem mam taki, że nie mogę ustawić prostego filtra w The bat (9.1.18, 64 bit) żeby te wiadomości od razu usuwał lub chociaż oznaczał jako przeczytane. Inne filtry o różnej konstrukcji działają bez problemu. Konstrukcja filtra:

Warunki:
Temat zawiera SPAMM

Operacje:
Usuń wiadomość

nie działa w różnych wersjach, nie działa również "usuń  z serwera" albo oznacz jako przeczytane. Nie działa zarówno jak wybiorę stosuj ten filtr do każdego folderu jak i stosuj ten filtr tylko do folderu SPAM tych wiadomości ze słowem SPAMM w tytule jest bardzo dużo, kilkaset dziennie

Macie jakiś pomysł?

gdybyś jednak chciał pozostać przy opcji zdefiniowanego filtra to użyj innego warunku. Warunek "SPAMM" jak widać jest nie czytelny dla programu. Miałem przez tydzień zdefiniowany filtr usuwający wiadomości spam z serwera i działało to naprawdę dobrze. Filtrowanie opierałem na bazie domen. Zrezygnowałem z tej opcji ponieważ ręczne dodawanie stało się naprawdę upierdliwe a filtrowanie po zwrotach "temat zawiera" ryzykowne. Twórcy spamu to nie są idioci.
Podsumowując: kupiłem wtyczkę antyspamową (i tobie też to polecam),korzystam z ich bazy,usuwanie jest automatyczne i co ważne po analizie także treści wiadomości.


ps.Natknąłem się jeszcze na taki post(twój post): http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2696
Tutaj piszesz, że 90% wiadomości jest filtrowana.
Wniosek:warunek "SPAMM" jest jednak czytelny, ale filtrowanie jest "niepewne"

7

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Nie rozumie tylko jednego - jak program może nie radzić sobie z tak prostym filtrem - jest w temacie słowo "SPAMM" to usuwa wiadomość, nie ma to nie usuwa. Spryt spamiarzy nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ hosting ładnie wyłapuje te maile i dodaje  w ich temacie słowo SPAMM. Z tego też powodu nie widzę sensu płacić za wtyczkę, skoro te spamy są czytelne.

Lonekb - ten post z marca jest już nieaktualny... było tak jak pisałem i nagle przestało coś działać. nie wiem co,wersję programu uaktualniłem, ale przestało to pracować wcześniej.

8

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

beachcomber napisał/a:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Nie rozumie tylko jednego - jak program może nie radzić sobie z tak prostym filtrem - jest w temacie słowo "SPAMM" to usuwa wiadomość, nie ma to nie usuwa. Spryt spamiarzy nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ hosting ładnie wyłapuje te maile i dodaje  w ich temacie słowo SPAMM. Z tego też powodu nie widzę sensu płacić za wtyczkę, skoro te spamy są czytelne.

Lonekb - ten post z marca jest już nieaktualny... było tak jak pisałem i nagle przestało coś działać. nie wiem co,wersję programu uaktualniłem, ale przestało to pracować wcześniej.

Masz rację,że powinno działać ale skoro masz zdefiniowane/wychwycone spamy i biorąc pod uwagę chimeryczność oprogramowania proponuję byś zastosował sugestię z postu nr5. Folder spam będzie czyszczony automatycznie.

9

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

Proszę także o podanie tutaj przykładowego pełnego tematu z wstawką SPAMM. Wypróbuję na nim różne kombinacje filtrowania i może wtedy da się coś wychwycić.

10

Odp: Filtr usuwający wiadomości nie działa

ok, przykładowo:
SPAMM Nie cierpisz myszy, robaków? Pozbędziesz się, oferta za pół ceny

albo

SPAMM Magiczny wąż ogrodowy o długości 60 m: podlewaj rośliny, myj samochód