1,131

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

transit napisał/a:

Czy da się używać batmana w sieci tak by główny program i pliki były na serwerze , a odczyt e-mili mozliwy z różnych kompów?

W podręczniku napisano na ten temat: "Począwszy od wersji 3.65.03 The Bat! nie obsługuje już trybu serwera i klienta, działając tylko w trybie autonomicznym z wykorzystaniem protokołów TCP/IP. W związku z tą zmianą nie ma od tego momentu możliwości wyboru sieciowego trybu pracy programu. Zamiast stosowania The Bat! jako serwera poczty, administratorzy sieci lokalnych powinni uruchomić niezależny lokalny serwer obsługujący np. protokół IMAP."

1,132

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

es_kol_ta napisał/a:

Sprawdzilem na www , probowalem wpisywac serwery na pale...

Może podziel się z nami wynikami swojego sprawdzania, przecież z tak podanej informacji nic nie można wywnioskować. Jeśli ten "Hotmail" korzysta z normalnych serwerów POP3/IMAP i SMTP to nie widzę problemu, ale obawiam się, że tak nie jest.

1,133

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

nevoric napisał/a:

"Prosta obsługa MAPI nie została zainstalowana - brak tbmapi.dll w katalogu głównym programu TB"

Według mnie, MAPI nie obsługuje protokołu mailto:. O skojarzeniu tego lub innego programu pocztowego z "mailto:" decyduje wpis w rejestrze Windows (w XP są to klucze HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\shell\open\command i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\mailto\shell\open\command i jeszcze kilka innych). Voyager ze swojej natury nie korzysta z rejestru (dzięki temu możliwa jest jego przenośność) i dlatego nie jest dostępny na liście programów pocztowych w Windows. Spróbuj ewentualnie dopisać ręcznie Voyager do rejestru, ale nie wiem czy to coś da.

Mr.Dean napisał/a:

... nawet w najsmielszych przewidywaniach nie spodziewalem sie ze to bedzie az tak zlozona procedura ;-)

Nie jest to aż tak bardzo pracochłonne, bo znacznie więcej czasu zajęło mi opisanie wszystkiego niż rzeczywista konfiguracja Terminarza i filtrów. Mozna to zrobić w dziesięć minut, a może nawet szybciej...

1,135

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Relient napisał/a:

Informacje które by mi sie przydały to:
- gdzie w The Bat’cie sie ustawia proxy.
- jaki numer portu wpisać
- jaką nazwę hosta podać

The Bat! nie korzysta w sposób jawny z serwerów proxy. Z podanej przez Ciebie wskazówki do dokumentacji zrozumiałem, że całą łączność trzeba skonfigurować w odpowiednich programach pomocniczych. Do poczty prawdopodobnie będzie to QuickSilver (http://www.quicksilvermail.net), ale niestety, nie mogę się tym zająć na serio.

1,136

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Relient napisał/a:

...Jak zrobić aby The Bat działał poprzez Tor’a (system anonimowej komunikacji internetowej)???

Podaj w takim razie jakieś bliższe zasady komunikacji z owym cudem. Co to jest, jak działa? Czy próbowałeś korzystać z The Bat! w zestawieniu z tym systemem i próby kończyły się niepowodzeniem, czy tylko szukasz jakichś informacji?

Ja mam jeszcze inny, już przetestowany pomysł, który nie wymaga zewnętrznych wtyczek z makrami. Idea jest prosta: wykorzystanie Terminarza do wysyłki plików z określonego katalogu i dwóch dodatkowych filtrów, które zbudują wiadomości z załącznikami i odpowiednio spreparowanym tematem.

Oto skrócony opis całej procedury:

1. Utworzyć w Terminarzu zadanie np. o nazwie Przygotowanie wysyłki o czasie trwania wystarczającym na wygenerowanie wszystkich wiadomości z załącznikami (sądzę, że kilkanaście minut wystarczy). Operacje początkowe wykonywane przez to zadanie:

- Śledź i wysyłaj pliki - tu należy wskazać katalog z tworzonymi archiwami, ustawić opcję przenoszenia wysłanych plików do innego katalogu (np. do podkatalogu Wysłane), zaznaczyć opcję wysyłki plików w oddzielnych wiadomościach, wskazać odbiorcę i konto The Bat!, z którego będą wysyłane wiadomości, a także zdefiniować ich treść w postaci określonego szablonu i zaznaczyć opcję wstawiania do kolejki wysyłkowej. Dzięki tej operacji powstanie w folderze Do wysyłki tyle wiadomości ile było plików. Tematy tych wiadomości nie będą jeszcze określone, ponieważ nastąpi to dopiero w drugim etapie przetwarzania.

- Ponowna filtracja wiadomości (należy wskazać Filtr 1, opisany niżej, i folder Do wysyłki). Filtr 1 utworzy na podstawie pierwotnych wiadomości nowe z odpowiednimi tematami, a następnie usunie wiadomości pierwotne.

Na zakończenie zadania należy zdefiniować operację Uruchom porządkowanie folderów i wybrać w niej kompresję folderu Do wysyłki. Jest to wskazane dlatego, że usuwanie wiadomości pierwotnych powoduje niepotrzebne zaśmiecanie folderu.

2. Zdefiniować dwa filtry np. w grupie wiadomości przeczytanych o następujących właściwościach:

- Filtr 1 reaguje np. na e-mail adresata i tworzy nową wiadomość np. w folderze Przetworzone według szablonu. W szablonie powinny się znaleźć makra pobierające nazwę załącznika oraz adres odbiorcy i treść z pierwotnej wiadomości, a także definiujące temat. Oto przykład prostego szablonu używanego przez Filtr 1:

%Text%-
%To="%OTo"%-
%Subject="%OAttachments"%-
%AttachFile="<Pełna ścieżka do katalogu z archiwami>\Wysłane\%OAttachments"

Jak widać, do nowych wiadomości są dołączane pliki, które wcześniej były dołączone do wiadomości pierwotnych - ale dzięki temu możemy poznać ich nazwy. Drugą operacją tego filtru jest usunięcie już zbędnej wiadomości pierwotnej. W opcjach filtru należy wyłączyć dalsze przetwarzanie oraz wybrać folder Do wysyłki, na którym filtr będzie operował.

- Filtr 2 również może reagować na taki sam warunek jak poprzedni filtr, lecz jego zadaniem będzie tylko przeniesienie wiadomości wygenerowanych przez poprzedni filtr z folderu Przetworzone do folderu Do wysyłki. Opcje jak wyżej, z tym że Filtr 2 powinien działać tylko w folderze Przetworzone.

3.  Zdefiniować w Terminarzu drugie zadanie, w którym jako operacje początkową należy wybrać ponowną filtrację wiadomości w folderze Przetworzone za pomocą Filtru 2 oraz porządkowanie (kompresję) tego folderu. Jako operację końcową należy wybrać Wyślij / sprawdź pocztę, wskazując konto i zaznaczając opcję wysyłki wiadomości z kolejki.

Całość sprawdziła się u mnie, a szczegóły (nazwy katalogów, folderów, filtrów i zadań) musisz dostosować do własnych potrzeb. Tworzone wiadomości mają tematy takie jak nazwy załączników, lecz za pomocą kilku prostych wyrażeń można z tych nazw wycinać tylko numerację.

Zadania w Terminarzu można oczywiście uruchamiać na żądanie.

1,138

(3 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

DonAntonio napisał/a:

Tak, szyfruje na haslo. Mialem wersje 3.80 , teraz zainstalowalem najnowsza...

Sprawdź właściwości fizycznego katalogu na dysku, w którym przechowywane są dane tego feralnego konta. Sprawdź także we właściwościach konta jaki jest faktycznie dla niego katalog macierzysty. Może tutaj coś się nie zgadza?

Mr.Dean napisał/a:

...czy nie da sie tego zrobic automatycznie, aby nie dodawac zalacznikow recznie i nie wpisywac za kazdym razem w polu tematu kolejnych numerkow w stylu: "paczka 01, paczka 02...." aby odbiorca wiedzial ktora paczke wlasnie pobiera z serwera?

Niestety, prawdopodobnie całkowita automatyzacja wysyłki w taki sposób nie będzie możliwa. Problem polega na tym, że nazwa załącznika staje się dostępna dla makr dopiero po jego faktycznym załączeniu, nie wcześniej. Widać to wyraźnie przy próbie skorzystania z makra %Attachments w szablonie nowych wiadomości.

The Bat! ma jednak całkiem użyteczną funkcję wysyłki plików o określonej godzinie (lub na żądanie) za pomocą Terminarza. Całkiem sprawnie można zatem wysłać pliki z określonego katalogu (nawet o określonych nazwach) do wskazanych odbiorców zgodnie z wybranym lub wpisanym ad hoc szablonem. Niestety, próba sekwencyjnej numeracji tak tworzonych wiadomości nie uda się, podobnie jak ustawianie tematu za pomocą makr %Subject="%Attachments". Możesz więc zautomatyzować tylko dodawanie załączników.

1,140

(3 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

DonAntonio napisał/a:

Wlaczylem dzisiaj the bat (3.xx pro) i zauwazylem, ze zniknelo moje najwazniejsze konto...

Podałeś za mało informacji, pisząc o wersji 3.xx. Konkretnie co oznacza u Ciebie to "xx'? Czy inne konta zachowują się poprawnie? Czy pracujesz w trybie z szyfrowaniem danych?