Przejdź do treści forum
Forum PSTB!
Forum Polskiej Strony Programu The Bat!
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 134 z 146)
jacekn napisał/a:Content-Type: message/partial;
total=73;
id="01C63283.6D3BFBB0@mk-6oz1xhdzc121";
number=1
To jest prawidłowy wpis i The Bat! powinien sobie z nim poradzić. Dziwię się, że tak się nie dzieje, ponieważ jest podany numer fragmentu (tutaj 1) i liczba fragmentów (tutaj 73). Może jednak w którejś z tych 73 części serwer lub program antywirusowy coś dopisały?
Nicodem napisał/a:Tak, juz kilka razy stracilem czesc maili pracujac z TheBat wiec jestem na tym punkcie uczulony...
To jutro robie przesiadke. Wersja z KS to chyba 3.0, podmienie tylko .exe i dam znac czy sie udalo
Korzystam z The Bat! od 1998 r. Obecnie mam na kilku kontach ok. 140 tys. wiadomości i na domowym komputerze jeszcze nic nie straciłem. Zdarzyło mi się to na innym komputerze przy zmianie systemu operacyjnego: utraciłem bezpowrotnie część wiadomości tylko przez własną nieuwagę, gdy usunąłem z archiwalnej płyty CD-RW jedną z kopii różnicowych.
marcin napisał/a:1) pusta tresc + zalacznik w postaci obrazka ze spamem
2) w tresci kilka pospolitych slow po angielsku + obrazek
3) w tresci ciag przypadkowych znakow i jakis link na koncu
Czy ktos moze podzielic sie pozytywnymi doswiadczeniami w wyrywaniu takich "kwiatkow"?
BayesIt! w wersji 0.8.4 z instalacyjnej wersji The Bat! radzi sobie z takimi wiadomościami. Oto wyniki:
,-------[ 16/02/2006 22:26:57 Raport BayesIt! za ostatnie 30 dni ]--------
|
| Rozmiar słownika : 29733 słów
| Zaklasyfikowane jako ŚMIECI : 1019
| Zaklasyfikowane jako NIE-ŚMIECI : 25
| Łącznie odebranych wiadomości : 1044
| Błędnie uznane za NIE-ŚMIECI : 6
| Błędnie uznane za ŚMIECI : 25
| Efektywność wykrywania ŚMIECI : 99.41%
| Efektywność wykrywania NIE-ŚMIECI : 0%
| Efektywność ogólna : 97.03%
| Wersja filtru : BayesIt! 0.8.4
`----------------------------------------------------
Przy instalacji BayseIt! warto pozostawić wszystkie katalogi takie jak wtyczka proponuje, ponieważ bywają z tym kłopoty, ale po wytrenowaniu dosyć szybko zaczyna wzrastać efektywność wykrywania spamu.
Nicodem napisał/a:czy jest mozliwa przesiadka 'w dół'? Używałem normalnie wersji z KŚwiata Ekspert na poprzednim komputerze.
Przy przejściach w ramach głównego numeru wersji (starego numeru nie podałeś) zazwyczaj nic złego z wiadomościami się nie działo. Istnieje jednak możliwość utraty filtrów lub szablonów, a także zdefiniowanych przez siebie modyfikacji interfejsu graficznego. Nie wiem czy musisz uruchamiać całą instalację od nowa - jeśli masz plik programu, wystarczy chyba wstawić go do odpowiedniego katalogu, zastępując nim istniejący.
Nicodem napisał/a:Boje sie stracic wiadomosci - kilkanascie kont, lacznie ponad 35tys wiadomosci. Niestety waznych bo zwiazanych ze stara praca...
Oczywiście masz regularnie towrzone kopie zapasowe? Jeśli nie i utrata wiadomości jest dla Ciebie problemem, zrób kopię natychmiast i to co najmniej dwiema metodami (patrz podręcznik). To jest podstawa bezpiecznej pracy, ponieważ awarie komputera zdarzają się nie tylko przy zmianie oprogramowania - w końcu system operacyjny jest jaki jest...
jacekn napisał/a:... I teraz ja odbieram kiklaset takich małych listów w thebat i mam problem bo nie wiem jak połączyć te pliki w jedną wiadomosć w tym programie. Ja w sumie sobie to na oloło radzę... eksport z the bat do outlooka i tam łączę a następnie załącznik zapisuję na dysk.
Na temat konfiguracji Outlook Expressa nie będę się wypowiadał, ponieważ nigdy nie korzystałem z tego programu. Wydaje mi się jednak, że dzieli on wiadomości zgodnie z internetowymi standardami. Jeśli tak jest, to The Bat! po odbiorze wszystkich części powinien skleić je w całość bez żadnej ingerencji z Twojej strony.
Być może ze względu na dużą liczbę takich cząstkowych wiadomości cały proces trwa zbyt długo, ale w końcu powinno się to udać. Przy podziale wiadomości przesyłanych w relacji TB! -> TB! tak to właśnie działa. Warunek poprawnego sklejenia jest jeden: serwer nie powinien ingerować w cząstkowe wiadomości (np. doklejać do nich reklam lub komunikatów programu antywirusowego albo innych nieużytecznych śmieci). Obejrzyj w The Bat! źródłową postać takiej cząstkowej przesyłki (klawisz F9), skopiuj nagłowek do pliku tekstowego, wytnij lub zmień adresy i wklej tutaj. Zobaczymy czy jest on zgodny ze standardem przesyłania podzielonych wiadomości.
Na początku musisz jednak sprawdzić, czy serwer pośredniczący nic nie dokleja do zawartości przesyłki - ponieważ to jest bardzo prawdopodobna przyczyna Twoich kłopotów.
awasawas napisał/a:Co mam zrobić aby w odpowiedzi na maila była zawartość tego otrzymanego maila?
Należy zmodyfikować szablon odpowiedzi (patrz Podręcznik), posługując się makrem %OText zamiast standardowo używanego makra %Quotes. Warto jednak stosować tę metodę tylko w odniesieniu do wybranych korespondentów, wpisując ich do książki adresowej i tam zmieniając indywidualnie szablony odpowiedzi.
gizmo6 napisał/a:Jak wysyłać wiadomości do wielu osób aby każdy odbiorca widział tylko swój adres. Proszę o pomoc.
W podręczniku w rozdziale Zarządzanie wiadomościami jest podrozdział Korespondencja seryjna. Tam znajdziesz opis rozwiązania. W skrócie: musisz utworzyc odpowiedni szablon podręczny i skorzystać z książki adresowej, w której (po zaznaczeniu odbiorców) uruchomisz wysyłkę.
Trintaga napisał/a:Chce się dowiedzieć czy jest OK czy automat rozpozna adresy e-mailowe wpisane w jednym ciągu oddzielone przecinkiem tak jak to jest na screenie czy
czy opcja kończy się jest wpisana poprawnie ?
Wpisywanie poszczególnych argumentów warunku w jednym wierszu i oddzielanie ich przecinkami nie jest poprawne. Musisz używać wielowierszowej konstrukcji takiej jak w Twoim warunku kończy się na, ale zamiast zawiera trzeba wstawić zawiera dowolny z. Niezbyt efektywnie masz także ustawione operatory logiczne łączące poszczególne warunki - jest ich po prostu za dużo, co może się objawiać trudnościami w edycji filtru. W przypadku takim jak Twój użyłbym tylko dwóch warunków:
Nadawca kończy się na <lista1>
OR
Nadawca zawiera dowolny z <lista2>
Argumenty występujące w pierwszym warunku (lista1) nie powinny być w sprzeczności z drugim (lista2), ponieważ są bardziej ogólne (definiują pełne nazwy domenowe serwerów, a nie pojedynczych nadawców). Jeśli coś kończy się na i ma być usunięte, to nie ma przecież znaczenia co jest wpisane wcześniej w adresie. W konstrukcji takiej jak Twoja, filtr nigdy nie wychwyci np. adresu aaasfttznn@airtransat.com użytego w pierwszym wierszu, ponieważ operator AND na to nie pozwoli.
Ponieważ chcesz całkowicie usuwać wiadomości od znanych już nadawców, to po co je pobierać? Należałoby zrezygnować z filtru poczty przychodzącej i korzystać z filtru selektywnego pobierania poczty, który dodatkowo odczytywałby wzorce z pliku tekstowego. Taka metoda jest o wiele bardziej efektywna. Dodatkowo - jeśli coś się przedostanie do Twojego komputera - możesz wtedy aktualizować listę spamerów w pliku tekstowym za pomocą innego ręcznie uruchamianego filtru poczty przeczytanej.
marchwi napisał/a:Niestety nie działa.
Spróbuj jeszcze raz: na panelu konfiguracyjnym grupowania kont wprowadź ponownie hasło grupy i potwierdź je przyciskiem Zmień, a następnie OK. U mnie działa (w wersji 3.70.08 na XP), ale bywały z tym kłopoty.
marchwi napisał/a:Aha i po sprawdzeniu hasła stworzonej grupy okazuje się,ze ono nie dziala.
Być może Twoja wersja ma jakiś błąd w obsłudze grup - nie mogę tego sprawdzić, ponieważ pracuję na innej wersji w trybie z szyfrowaniem, który nie obsługuje grupowania kont. Czy po utworzeniu grupy zaznaczyłeś konta użytkowników, które mają do niej należeć? Kolejność działań powinna być następująca: z konta administratora definiujesz konta użytkowników i ich uprawnienia, a następnie definujesz nazwę grupy i należące do niej konta oraz jej hasło. Konta użytkowników powinny mieć hasła (żeby nie można było otwierać ich pojedynczo) - spróbuj jednak ustawić w nich takie same hasła jak hasło grupy, do której należą.
Znalezione posty: 1,331 do 1,340 z 1,456