1 (edytowany przez marchwi 2006-02-09 18:08:47)

Temat: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

Czy mozna w tym programie założyc np.2 tozsamości(z hasłem) w kazdej kilka adresów mailowych???Proszę o pomoc, aha wersja no 3.65.03

2

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

marchwi napisał/a:

Czy mozna w tym programie założyc np.2 tozsamości(z hasłem) w kazdej kilka adresów mailowych???

Mam nadzieję, że przez określenie "tożsamości" rozumiesz po prostu konta w programie The Bat!. "Tożsamość" to jeden z dziwnych tworów pewnej znanej firmy, która w wielu wypadkach ma dar komplikowania rzeczy prostych.
Wyjaśnienie masz w podręczniku w rozdziale Uprawnienia użytkowników - musisz po prostu utworzyć w programie kilka kont z uprawnieniami użytkowników, pogrupować je w dwie grupy i dla każdej grupy ustawić hasło. Przed tymi operacjami musisz utworzyć jedno konto z uprawnieniami administratora (serwery i adresy mogą być fikcyjne) - po to aby móc zarządzać pozostałymi kontami.

3

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

Dolączę siędo pytania. Zainstalowałem The Bat w wersji 3.65.03 professional. Dysk jest szyfrowany - w trakcie instalacji, a także późniejszego dodawania kont na Wp nie wyskoczył mi żaden monit dotyczący możliwości administrowania kontami (program ma być dostępny dla kilku osób na jednym komputerze - każda osoba ma możliwość pracy tylko na swoich kontach). Przeczytałem podręcznik w temacie o grupowaniu kont ale w Opcje --> Sieć  i administracja pojawia mi się tylko zakładka Sieć  - nie ma zakładek grupy i administracji. Co robię żle? Założmy, że obecne wszystkie konta meilowe , które utworzyłem w The Bat są moje (administratora) i chcę założyć teraz inne konta dla innych uzytkowników im tylko przypisane. Na hasła oczywiście.

Jakiś pomysł?

Pozdrawiam,
Łukasz

4

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

scorpion napisał/a:

Dysk jest szyfrowany - w trakcie instalacji, a także późniejszego dodawania kont na Wp nie wyskoczył mi żaden monit dotyczący możliwości administrowania kontami (program ma być dostępny dla kilku osób na jednym komputerze - każda osoba ma możliwość pracy tylko na swoich kontach). Przeczytałem podręcznik w temacie o grupowaniu kont ale w Opcje --> Sieć  i administracja pojawia mi się tylko zakładka Sieć  - nie ma zakładek grupy i administracji.

Z opisu wynika, że to nie dysk jest szyfrowany, lecz The Bat! szyfruje pliki bazy poczty i konfiguracyjne - czyż nie tak? Poza tym wydaje mi się, że masz bardzo stary podręcznik, ponieważ informacja o braku możliwości różnicowania uprawnień w trybie z szyfrowaniem jest w nim od sierpnia ubiegłego roku. Cytat z podręcznika z rozdziału "Uprawnienia użytkowników":

Funkcje różnicowania uprawnień użytkowników nie są dostępne przy pracy w trybie szyfrowanym w wersji Professional programu The Bat!. Wszystkie konta mają wówczas uprawnienia administratora. Nie ma także możliwości zabezpieczania hasłem poszczególnych kont, gdyż dane są zabezpieczone jednym hasłem głównym ustalonym podczas instalacji programu.

5

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

Znalazłem juz mozliwość założenia Folderu wirtualnego,jednak nie mogę przeniesc do niego konkretnych kont pocztowych.Proszę o pomoc. W folderze wirtualnym moge założyc hasło,wiec więc wszystko by mi odpowiadało gdym tylko mógl przenieść do niego te założone juz konta. Z góry dziękuję za pomoc.

6

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

marchwi napisał/a:

Znalazłem juz mozliwość założenia Folderu wirtualnego,jednak nie mogę przeniesc do niego konkretnych kont pocztowych.Proszę o pomoc.

Jedyna pomoc, jaką możesz ode mnie uzyskać to zalecenie przeczytania podręcznika od początku, a najlepiej od rozdziału Słowniczek podstawowych pojęć. W folderach wirtualnych nie umieszcza się kont, do folderu nie można przypisać hasła itd... Przecież chodziło Ci o grupy kont z uprawnieniami użytkowników, zatem skąd te fantastyczne pomysły z folderami?

7

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

Powiem tak:generalnie program the bat jest dobry,ale to iz nie ma normalnych profili uzytkowników jest dla mnie smieszne!Wg mnie takie profile to podstawa w tego typu programach,bo oczywistym faktem jest,ze z jednaego programu moze korzystac kilka osob!!!W opcje/siec i administracja jest co prawda funkcja grupowania kont,jednak nie ma to nic wspolnego z profilami/tożsamościami czy niech sobie ktos to nazywa jak chce!!Zeby miec dwa profile to po pierwsze trzeba zakładac falszywe konto z uprawnieniami administratora!Mimo to hasła dla okreslonej grupy ustanowic nie moge,poniewaz po jego wpisaniu poprostu nie działa i dostep do okreslonej grupy i tak nie jest chroniony hasłem!!!Nie ma się co oszukiwać program nie obsługuje standardowych profili kilku uzytkownikach na kazdym kilka maili!Mozna to uzyskac poprzez kombinacje,które w gruncie rzeczy i tak nie przynoszą 100% zamierzonego rezultatu. Takie jest moje zdanie.Uwazam jednoczesnie,ze taka funkcja(profile uzytkownika) powinna być wprowadzona...

8 (edytowany przez marchwi 2006-02-12 15:27:07)

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

Za całkiem dobry w konfiguracji uwazam program Icredimail,jednak nie do przyjęcia jest problem z obsługą polskich znaków!!![to tak na marginesie].Co do komplikacji rzeczy prostych,to w zasadzie jest to zarzut pod adresem The bat.Bo zdecydowanie program do najprostszych w obsłudzenie nie należy!!!!

9

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

marchwi napisał/a:

Powiem tak:generalnie program the bat jest dobry,ale to iz nie ma normalnych profili uzytkowników jest dla mnie smieszne!Wg mnie takie profile to podstawa w tego typu programach,bo oczywistym faktem jest,ze z jednaego programu moze korzystac kilka osob!!!W opcje/siec i administracja jest co prawda funkcja grupowania kont,jednak nie ma to nic wspolnego z profilami/tożsamościami czy niech sobie ktos to nazywa jak chce!!

Zgadzam się, że obsługa The Bat! może sprawiać kłopoty, szczególnie na początku i wtedy, gdy chce się korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji. Nie bardzo jednak rozumiem co masz na myśli mówiąc o "normalnych profilach". Przecież grupa kont w The Bat! to nic innego jak profil użytkownika zawierający dane jego kont i uprawnienia. Czy nie jest to "normalny profil"? Funkcjonalność takiego rozwiązania jest o wiele większa niż np. "profil" użytkownika w programie ThunderBird.

marchwi napisał/a:

Zeby miec dwa profile to po pierwsze trzeba zakładac falszywe konto z uprawnieniami administratora!Mimo to hasła dla okreslonej grupy ustanowic nie moge,poniewaz po jego wpisaniu poprostu nie działa i dostep do okreslonej grupy i tak nie jest chroniony hasłem!!!

W czym i komu przeszkadza konto administratora, którego użytkownik nie będzie widział? Po uruchomieniu programu podaje on tylko nazwę swojej grupy i jej hasło, a następnie uzyskuje dostęp do wszyskich swoich kont. To działa u innych, czyli musiałeś popełnić jakiś błąd w konfiguracji.

Oczywiście, otwierające się na hasło "profile" w innych programach lub grupy kont w The Bat! to tylko namiastka zabezpieczeń, ponieważ ważniejsza jest ochrona plików z danymi poczty. W takim wypadku, jeśli dane nie są szyfrowane, należy korzystać z tego co oferuje system operacyjny: wtedy każdy użytkownik pracuje z The Bat! na swoim własnym koncie systemowym i przy odpowiedniej konfiguracji uprawnień w systemie nie ma dostępu do poczty innych użytkowników. Uważam, że to jest właściwy model obsługi poczty, a nie praca wielu użytkowników na jednym koncie systemowym.

Chcąc naprawdę zabezpieczyć swoją pocztę, należy używać wersji Professional programu z szyfrowaniem plików bazy wiadomości i plików konfiguracyjnych. Takie zabezpieczenie może być dodatkowo wzmocnione, gdy hasła będą przechowywane na zaszyfrowanym "tokenie". Wtedy z programu może korzystać tylko jeden użytkownik, natomiast inni mogą pracować w inny sposób na swoich kontach systemowych.

10

Odp: Czy mozna zalozyc dwie tożsamości z kilkoma mailami?

Dziekuje za odpowiedz!!!Po zastosowaniu sie do twoich zalecen nieby wszystko jest ok!Jednak gdy wpisze nazwę konta które nie jest zahasłowane,ale znajduje sie w grupie która zahasłowałem,to bez problemu mozna wejsc do tego maila!Czyli dostep nie jest ograniczony poprzez hasło dla innych uzytkowników!Z moich prób wynika,ze ochronę moze tylko zapewnic hasło kazdego konta/maila z osobna.