141

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jeżeli zdecydowałeś się na korzystanie z najnowszej wersji (z nowym edytorem HTML, czego nie napisałeś) - to należy się liczyć z tego rodzaju błędami. Moim zdaniem nowy edytor HTML nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, co potwierdza wielu testerów. Autorzy programu intensywnie nad nim pracują (np. dzisiaj aktualna wersja programu to 9.4.2.2) - spróbuj zainstalować tę wersję, kopiując na odpowiednie miejsce pliki z pobranego archiwum (zarówno plik thebatxx.exe, jak i katalog CEF):

https://www.ritlabs.com/download/files3 … 32-full.7z - wersja 32-bitowa
https://www.ritlabs.com/download/files3 … 64-full.7z - wersja 64-bitowa

Piszesz, że "nie działa przycisk z klawiatury z podpowiadanymi słowami" - jaki przycisk masz na myśli?

142

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Najprościej to przywrócić foldery z kopii zapasowej (jeżeli taka była robiona, co warto powtarzać regularnie).

Gdy kopii nie ma, a przy odbiorze wiadomości były używane filtry sortujące pocztę do poszczególnych folderów, to należy użyć funkcji Przefiltruj zawartość menu kontekstowego dla Kosza, wybierając filtry poczty przychodzącej.

Jeżeli wiadomości były przenoszone w inny sposób do podfolderów (np. ręcznie), to raczej nie ma sposobu na ich automatyczne przywrócenie na poprzednie miejsce.

143

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Nie podałeś jakie funkcje logiczne są użyte do połączenia tych warunków (OR lub AND). Poza tym użycie "zawiera dowolny z" raczej tu nie pasuje, ponieważ jest to używane w kontekście wyrażeń regularnych. Zamiast tego użyj po prostu "zawiera". Dodatkowo niepotrzebne jest powtórzenie: Temat zawiera... - tak jak podałeś. Nie trzeba także filtrować po nagłówku skoro już filtrujesz po temacie.

Według mnie użycie warunku "Temat zawiera Faktura" OR "Treść zawiera Faktura" w zupełności wystarczy.

144

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sądzę, że problem leży w niezbyt intuicyjnej konfiguracji przeszukiwania adresów na panelu konfiguracyjnym programu (sekcja Adresy). Autorzy programu tak to zaprojektowali i nie mamy na to wpływu. Należy tam określić zakres przeszukiwania, czyli konto i foldery, ale także wskazać jawnie foldery do przeszukiwania w polu Przeszukaj po uaktywnieniu wpisu z historii.... Spróbuj pobawić się tymi opcjami - może któreś ustawienie zadziała tak jak sobie życzysz.

145

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Podaj dokładnie kryterium filtru, ponieważ od tego wszystko zależy. Zapewne użyłeś niewłaściwego do danej sytuacji kwalifikatora - ale bez dokładnej informacji nie jestem w stanie Ci pomóc.

146

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jeśli masz wyświetloną wiadomość, to na panelu jej nagłówka masz zapewne wyświetlonego nadawcę. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jego nazwę wyświetli się menu kontekstowe, w którym znajduje się pozycja Podgląd historii korespondencji z daną osobą. Oczywiście, musisz mieć skonfigurowaną historię adresów w panelu konfiguracyjnym programu, aby to dobrze działało.

Problem ze zbędnymi załącznikami można wg mnie rozwiązać na dwa sposoby. Żadnego z nich nie mogę przetestować, ponieważ pracuję w trybie szyfrowanym, w którym z definicji załączniki są przechowywane w wiadomości. Moje uwagi będą zatem tylko teoretyczne.

1. Należy utworzyć listę "potrzebnych" załączników i na podstawie tej listy usunąć z folderu te "niepotrzebne" (czyli te, których nie ma na liście). Najprościej użyć do tworzenia listy filtru, który reaguje na dowolną wiadomość, jest wyzwalany ręcznie kombinacją klawiszy (np Ctrl+F11) i eksportuje wiadomość do pliku tekstowego używając szablonu. W szablonie należy umieścić tylko jedno makropolecenie %Attachments. W filtrze należy także włączyć opcję dopisywania do istniejącego pliku. Makropolecenie wypisze listę załączników do filtrowanej wiadomości. Można ten proces zautomatyzować za pomocą Terminarza.

2. Jeśli tak jak napisałeś, przy przenoszeniu wiadomości na inne konto tylko "potrzebne" załączniki są przenoszone do odpowiedniego folderu, to może warto pomyśleć o utworzeniu tymczasowego konta archiwalnego (np o nazwie "Archiwum") i przeniesieniu do niego kolejno wiadomości z poszczególnych kont. Jeżeli załączniki zostaną przeniesione, to należy usunąć pozostałość z katalogu oryginalnego i wykonać operację odwrotną (przenieść wiadomości z konta archiwalnego na konto pierwotne). Tego rodzaju operacje również łatwo się wykonuje za pomocą filtrów. Jako folder docelowy dla wiadomości przenoszonych na konto "Archiwum" należy podać symboliczną nazwę \\Archiwum\%FolderName, co pozwoli zachować strukturę folderów na koncie archiwalnym zgodną z kontem oryginalnym. Filtr powinien reagować na dowolną wiadomość, a można go uruchamiać ręcznie (albo za pomocą Terminarza).

Jeśli będziesz miał bardziej szczegółowe pytania, postaram się wyjaśnić wątpliwości.

Z jednoczesnym używaniem The Bat! i Voyagera nie powinno być kłopotów. Po prostu zainstaluj gdzieś Voyagera wypróbuj działanie. Jednoczesne wywołanie dwóch kopii The Bat! raczej się nie uda.

Nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj może wyeksportować wiadomości w formacie skrzynki pocztowej Unix, włączając wcześniej przechowywanie załączników w treści. Jeśli to się powiedzie i w wyeksportowanych wiadomościach będą zakodowane załączniki (co łatwo sprawdzić podglądając plik w edytorze tekstowym, np. Notatniku), wówczas możesz usunąć wiadomości z The Bat! i załączniki z katalogu. Następnie należy zaimportować wcześniej wyeksportowane wiadomości i nie używać opcji przechowywania załączników w zewnętrznym katalogu.

Oczywiście, przed tymi operacjami należy wykonać kopię zapasową i przećwiczyć działanie na kilku wybranych wiadomościach z załącznikami.

150

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Radzę pobrać podręcznik i zapoznać się z opisem opcji wiersza poleceń, a w tym konkretnym przypadku z opcją /ADD, która służy do tworzenia lub modyfikacji kont. Używając jej, można modyfikować praktycznie wszystkie parametry konfiguracyjne konta, czyli serwery, loginy, hasła, sposób łączenia, porty itp.

Druga przydatna tu opcja to /BATCH, dzięki której uruchamiasz inne opcje zapisane w pliku tekstowym, który można łatwo modyfikować.

Z opisu zrozumiałem, że chodzi o hasła do kont w The Bat!, a nie na serwerach pocztowych. W takim przypadku do wywołania programu dopisujesz we właściwościach opcję /ADD z następującymi parametrami (przykładowo):

/ADDU="Nazwa_konta";InServer="serwer";InUser="login";P="hasło"

Gdyby chodziło o zmianę hasła używanego do łączenia z serwerem przy pobieraniu poczty, to po wcześniejszej zmianie na serwerze można tę zmianę wprowadzić do The Bat!, używając parametru InPwd="hasło_do_serwera" w opcji /ADD. Opcje wiersza poleceń są bardzo rozbudowane i dlatego odsyłam do ich opisu w podręczniku.