171

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

U mnie paski ikony raczej zostają na swoich miejscach na paskach , z wyjątkiem tych pasków, które są czułe na kontekst, np kliknięcie wiadomości na liście w folderze wspólnym lub kliknięcie nazwy konta albo folderu w tym koncie. Tak to chyba działa z definicji. Masz jeszcze opcję "Zablokuj pasek narzędzi" w menu kontekstowym paska - może to pomoże?

Na którym pasku masz ikonę dodawania do książki? U siebie tego nie widzę. Być może działa to kontekstowo, czyli najpierw trzeba wskazać adres w polu nagłówka i dopiero potem użyć ikony z paska.

172

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Motywy kolorystyczne wprowadzono w wersji beta 9.2.5.2, ale dopiero od najnowszej (czyli 9.3.0.2) działają raczej poprawnie. Ja osobiście nie jestem entuzjastą "białego na czarnym", ale sądząc po żywej dyskusji na forum TBBETA niektórzy użytkownicy bardzo na to czekali.

Co do ikon, to kiedyś była możliwa globalna podmiana całego zestawu ikon, ale chyba już od dawna wyłączono taką możliwość. Wiązało się to z edycją pliku wykonywalnego za pomocą menedżera zasobów i wydaje mi się, że obecnie nie ma już takiej możliwości. Opis tego jak kiedyś to można było zrobić masz tutaj: http://thebat.bplaced.net/batskin_docu_en.html.

173

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy ustawiłeś The Bat! jako domyślny program do obsługi poczty? Jeśli nie, to przejdź w Windows do menu Start > Ustawienia > Aplikacje > Aplikacje domyślne i wybierz The Bat! jako domyślny program do obsługi poczty. U mnie działa to bez problemów.

174

(5 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Aha, czyli przy pracy w trybie szyfrowanym będą to pliki o nazwie ACCOUNT.ETB w katalogach głównych poszczególnych kont. Odpowiedź z działu wsparcia nie do końca jest prawdziwa, ponieważ szablony wspólne są przechowane w pliku ACCOUNT.QTB (lub ACCOUNT.ETB przy szyfrowaniu) w głównym katalogu z pocztą, a nie MESSAGES.QTB. Plik MESSAGES.QTB nie istnieje (i raczej nigdy nie istniał).

175

(5 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Nie mam aż tylu wiadomości, w sumie ok. 200 tysięcy i 8 kont. Trzymam wiadomości od roku 1999 do dziś i mam do nich dostęp bezpośrednio z programu. Kilkanaście lat temu zdecydowałem się na rozbudowanie struktury folderów i archiwizację poczty w tych folderach zależnie od "wieku" wiadomości. The Bat! potrafi to zrobić niemal całkowicie automatycznie - po prostu we właściwościach folderu (sekcja Dodatkowe), z którego wiadomości mają być przeniesione do folderu archiwalnego należy ustawić okres ich przetrzymywania oraz w sekcji Usuwanie wybrać opcję usuwania alternatywnego, wskazując jednocześnie folder na archiwum. Taki sposób archiwizacji stosuję na bieżąco, używając dla danych folderów opcji Oczyść i skompresuj. Oczyszczanie folderu można połączyć z zamykaniem programu. Wiadomości spełniające kryterium wieku trafią do archiwum automatycznie.

Utworzyłem także nowe konto "Archiwum", które nie jest powiązane z żadnym rzeczywistym serwerem i służy tylko jako magazyn folderów z archiwalnymi wiadomościami. Struktura tych archiwalnych folderów może odzwierciedlać strukturę rzeczywistych kont. Ja dodatkowo użyłem różnych kolorów, aby łatwiej było rozpoznać do jakiego konta należy dane archiwum.

Przy dużej liczbie wiadomości tworzenie folderów archiwalnych może zajmować dużo czasu, ale można to zautomatyzować za pomocą filtru. Załóżmy, że pierwsze zapełnianie folderów archiwalnych ma dotyczyć roku 2015 i że na koncie "Archiwum" wiadomości z tego roku z poszczególnych kont mają trafić do podfolderów nazwanych tak jak konta umieszczonych w folderze "2015". Trzeba zatem utworzyć filtr (najlepiej filtr wspólny dla poczty przeczytanej, uruchamiany ręcznie przez jakąś kombinację klawiszy, np. Ctrl+F11) o następujących parametrach:

Warunki:

Data utworzenia przed 01.01.2016

Operacje:

Przenieś do folderu \\Archiwum\2015\%FolderFullName

- tutaj trzeba włączyć opcję automatycznego tworzenia folderu w razie jego braku. Makro %FolderFullName daje w wyniku nazwę filtrowanego folderu łącznie z nazwą konta i folderów nadrzędnych.

Filtr należy powiązać z poszczególnymi kontami i wtedy można go uruchamiać z Terminarza, wskazując w nim foldery do filtracji.

Taki sposób archiwizacji należy powtórzyć dla kolejnych lat, zmieniając warunek filtru. Filtrację należy rozpocząć od najstarszych wiadomości, wpisując odpowiedni warunek do filtru. Na koncie "Archiwum" pojawią się foldery dla kolejnych lat, zawierające strukturę poszczególnych kont z ich zarchiwizowanymi folderami. Po każdej operacji filtrowania warto oczyścić i skompresować oryginalne foldery, ponieważ w taki sposób odbuduje się bazę danych wiadomości i zmniejszy jej rozmiar. Utworzywszy sobie takie archiwum z kolejnych lat będziesz miał dostęp do wiadomości, a jednocześnie będziesz mógł tworzyć w miarę szybko kopię zapasową wiadomości w The Bat!, ograniczając się tylko do kont niearchiwalnych. Kopię zapasową konta archiwalnego można zrobić raz do roku.

To co tutaj opisałem to jest pewien szkic, gdybyś miał jakieś pytania - pisz na forum.

176

(5 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Jeżeli masz kopię zapasową wykonaną przez The Bat! to najlepiej odtworzyć szablony z tej kopii, włączając dla odtwarzania tylko opcje Dane konta i Ustawienia własne. W przypadku kopii dysku i szyfrowania sprawa się nieco komplikuje. The Bat! przechowuje szablony w jakimś binarnym pliku konfiguracyjnym, ale nie wiem w którym (jest ich kilkanaście). Dla folderów wspólnych pliki są umieszczone w głównym katalogu z pocztą - zatem odtwórz w tym katalogu z kopii dysku pliki ACCOUNT.EFB, ACCOUNT.EFN, ACCOUNT.ERB, ACCOUNT.ETB. Wcześniej zrób kopię tego co jest w katalogu głównym z pocztą (bez podkatalogów). Powinno się udać.

177

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

To bardzo dziwne, ponieważ zakładki z nazwami załączników na podglądzie wiadomości są obecne chyba od zawsze... Może masz okno programu rozszerzone poza ekran? Spróbuj zmodyfikować układ okna programu w menu Środowisko | Układ okien.

178

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy nie masz na dole panelu podglądu wiadomości zakładek z nazwami poszczególnych załączników? Wygląda to tak jak tutaj: https://zapodaj.net/f013130bfa537.png.html i dotyczy także obrazów. Kliknięcie na taką zakładką powoduje wyświetlenie obrazka w panelu podglądu wiadomości.

Oprócz tego możesz w konfiguracji programu w dziale Aplikacje włączyć podgląd załączonych obrazków za pomocą domyślnej przeglądarki systemowej (np. u mnie jest to Picasa lub IrfanView), jeżeli przeglądarka z The Bat! Ci nie odpowiada. Dwukrotne kliknięcie nazwy załączonego obrazka powoduje otwarcie podglądu systemowego.

179

(24 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Ewidentnie jest coś w Twoim komputerze, co blokuje komunikację SSL. Chyba The Bat! nie jest tu winien. Jeżeli masz możliwość sprawdzenia działania programu na innym komputerze, sprawdź to.

180

(24 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wypróbuj jeszcze jedno: w książce adresowej w bazie certyfikatów Intermediate CA sprawdź czy masz pozycję gmail.com. Jeśli nie, dopisz ją. Certyfikat dla komunikacji SSL do tego wpisu mogę Ci przesłać prywatnie, eksportując go ze swojej książki adresowej. Może to pomoże? Mogę też przesłać cały wpis Gmail z książki adresowej, który zaimportujesz do swojej bazy Intermediate CA.