Od pewnego czasu także zauważyłem, że przy wklejaniu łącza The Bat! stosuje swoje domyślnie formatowanie. Chyba daje się to zmienić dzięki edytorowi stylów (ikona z dwiema literami "A" na pasku narzędziowym edytora HTML). Spróbuj zdefiniować żądaną czcionkę dla łącza - ale czy się to zachowa, za to nie ręczę.

Zauważyłem u mnie, że przy wklejaniu łącz metodą Ctrl-C/Ctrl-V zachowuje się czcionka akapitu, w którym łącze zostało wklejone.

252

(13 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Autorzy programu twierdzą, że spełnili wszystkie wydumane wymagania Google i użytkownikom nic nie grozi.Tak napisał jeden z nich na liście dyskusyjnej TBBETA:

All existing versions of TheBat! which are work with Gmail for the moment - will work after end of month without any actions from user's site. No need to do any action or update application. TheBat is being reverified by Google.

253

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Spróbuj zmienić kryterium filtrowania, jeśli np. maile pochodzą z tego samego adresu to użyj filtrowania wg nadawcy itp. Mówiąc klasycznie: "u mnie działa" i nie bardzo wiem jak dalej Ci pomóc.

254

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Jeżeli korzystasz z polskiej wersji językowej, to musisz użyć nazwy "Wiad.html" tak jak w pierwotnie podanym filtrze. Nazwę tę możesz zobaczyć na panelu załączników przy podglądzie odebranej wiadomości. Szyfrowanie powoduje tylko to, że wszelkie pliki konfiguracyjne i pliki z pocztą w katalogach kont są szyfrowane i mają rozszerzenia nazw rozpoczynające się od "E", np. "EBB"- to baza maili, "EBI"- plik indeksów, "ERB" - konfiguracja filtrów itp.

255

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Pliki konfiguracyjne filtrów są umieszczone w katalogu głównym z pocztą (filtry wspólne) i w katalogach poszczególnych kont. Mają one nazwę ACCOUNT.SRB (lub ACCOUNT.ERB przy pracy z szyfrowaniem). Spróbuj przy wyłączonym programie odtworzyć taki plik z kopii zapasowej do jednego konta i sprawdź co się dzieje.

Jeśli chodzi o działanie filtrów wspólnych i ich współdzielenie z kontami, to czasem nie chce to działać poprawnie. Dlatego lepiej wypróbować to w konkretnym koncie, na który nadchodzą wiadomości, które będą filtrowane.

Sprawdź czy skopiował się poprawnie filtr, tzn. jak wygląda druga operacja filtru, tzn. czy szablon użyty do eksportu wygląda tak jak podałem. Nie trzeba tworzyć dodatkowego filtru, ten jeden załatwia sprawę. Spacja w wiadomości oryginalnej jest uwzględniona, symbolizuje ją zapis \s w wyrażeniu regularnym (Zapytanie o\s) w szablonie.

Zarówno katalog C:\Attach , jak i pliki, powinny tworzyć się automatycznie w wyniku działania filtru.

W jakiej wersji językowej The Bat! pracujesz? Jeżeli w angielskiej, to trzeba w filtrze zmienić maskę nazwy kopiowanego załącznika z "Wiad.html" na "Message.html". Podobnie w szablonie eksportu załącznika do pliku w pierwszej operacji filtru należy zmienić "C:\Attach\Wiad.html" na "C:\Attach\Message.html">

P.S. Już wiem co było przyczyną trudności we wklejeniu filtra bezpośrednio ze strony WWW. Okazuje się, że nazwa filtru tak kopiowanego i wklejanego nie może zawierać polskich znaków, zapewne chodzi o literę "ą" (było "Zapis załączników", poprawiłem na "Zapis zalacznikow").

256

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

No to mnie zaskoczyłeś! U siebie kopiowałem z programu i wklejałem ten filtr z jednego komputera na inny i nie było takich efektów. Jeśli w kopii zapasowej masz włączone ustawienia własne, to filtry się odtwarzają.

P.S. Zauważyłem, że filtr nie da się skopiować z tej strony WWW i wkleić do The Bat!. Trzeba najpierw wkleić go do edytora tekstowego (np. Notepad) i dopiero stamtąd do The Bat!.

257

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

To dobrze, że nie jest używane kodowanie Base64, ponieważ byłyby kłopoty z rozszyfrowaniem wiadomości do postaci źródłowej. W tym przypadku wszystko udaje się bez problemów.

Ponieważ The Bat! nie ma możliwości uzyskania źródłowej postaci wiadomości z poziomu szablonu (brak takiego oryginalnego makra, a inne wtyczki z makrami praktycznie nie działają w najnowszych wersjach), rozbijemy cały proces wyłuskiwania URL na dwa etapy. W pierwszym etapie tworzy się w swoisty "słownik" zapisywany do pliku, który będzie zawierał identyfikatory wiadomości przychodzącej i URL występujące po słowach "Zapytanie o". W drugim etapie zadziała szablon podręczny, który wyłuska żądany URL ze "słownika" na podstawie identyfikatora wiadomości, na którą odpowiadamy. Wywołanie tego szablonu należy umieścić w tym miejscu szablonu odpowiedzi, w którym ma być wpisany żądany URL.

A teraz konkrety:
1. Filtr tworzący słownik, który należy wkleić do grupy filtrów poczty przychodzącej. Jako kryterium jest w nim wybrana "Dowolna wiadomość", ale można to bardziej zawęzić. Filtr wykonuje dwie operacje: (1) zapis części HTML wiadomości o nazwie "Wiad.html" do katalogu "C:\Attach" i (2) zapis identyfikatora i URL do pliku "słownika" o nazwie "msg.txt" w tym samym katalogu.

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [957D4DF1.01D4E308.27A4A748.2ABCA66A]
Name: Zapis\20zalacznikow
Filter: {\0D\0A\20`21\0D\0A}
ExtractFiles OverwriteExist AutoPath dir C:\5CAttach dirRelative %EXEDRIVE%\5CAttach mask Wiad.html
ExportMessage FmtText filename C:\5CAttach\5Cmsg.txt filenamerelative %EXEDRIVE%\5CAttach\5Cmsg.txt template %SetPattRegexp\3D\27(?isU)^(.*)(Zapytanie\20o\5Cs)(.*)(href\3D\22)(.*)(\22>\22)\27%-\0D\0A%RegexpBlindMatch(%Put(\22C:\5CAttach\5CWiad.html\22))%-\0D\0A%OMsgID\20:\20%SubPatt(5)%-
IsActive
Ignore
endFilter

Przy zapisie danych do "słownika" jest wykorzystywany szablon filtru o następującej postaci:

%SetPattRegexp='(?isU)^(.*)(Zapytanie o\s)(.*)(href=")(.*)(">")'%-
%RegexpBlindMatch(%Put("C:\Attach\Wiad.html"))%-
%OMsgID : %SubPatt(5)%-

2. Drugi etap polega na skorzystaniu z następującego szablonu podręcznego, np. o nazwie i identyfikatorze "URL". Wynikiem działania tego szablonu będzie URL, pojawiający się w miejscu jego wywołania w szablonie odpowiedzi, czyli %QT("URL"). Sam szablon "URL" ma następującą postać:

%SetPattRegexp='(?isU)^(%OMsgID)(\s:\s)(.*)$'%-
%RegexpBlindMatch(%Put("C:\Attach\msg.txt"))%-
%SubPatt(3)%-

Sprawdziłem działanie tego mechanizmu i nie powinno być kłopotów. Oczywiście, można jeszcze dostroić nazwy, ścieżki itp. - ale ogólna zasada powinna pozostać bez zmian. Dodatkowa uwaga: plik "słownika" o nazwie "msg.txt" tworzony w katalogu "C:\Attach" powiększa się przy odbiorze i filtrowaniu kolejnych wiadomości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby co jakiś czas go usuwać.

258

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Jeszcze jedno pytanie:

1. Jak jest kodowana przychodząca wiadomość? Chodzi mi o kodowanie transportowe, czyli np. "Base64". Najłatwiej sprawdzić to w treści źródłowej, wyświetlanej przez The Bat! po naciśnięciu klawisza F9. Powinny tam być wiersze identyfikujące część HTML wiadomości, np.

Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: 7bit

Napisz jak to wygląda u Ciebie, albo wklej fragment źródłowej wiadomości, pomijając poufne dane (adresy, nazwiska, nagłówek itp.).

259

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Nie powinno być z tym problemu, ale mam kilka pytań dodatkowych:

1. Czy treść maila od klienta zawiera tylko jeden link?
2. Czy zawsze występuje on w sekwencji "Zapytanie o <link>" występującej na początku maila?
3. Czy w odpowiedzi ma być podawany sam czysty URL, czy też link tak jak w mailu oryginalnym?
4. Czy linki zawsze kierują pod ten sam URL?
5. Czy odpowiedź ma być w formacie HTML, czy też czysto tekstowym?

260

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sądzę, że to kłopot z aktualizacją Win10 i programem WerFault.exe. Kilka uwag na temat kłopotów podobnego rodzaju możesz znaleźć tutaj: https://www.solvusoft.com/pl/files/b%C5 … fault-exe/ lub tutaj: https://theitbros.com/werfault-exe-application-error/ . Zanim zrobisz coś innego, możesz przeinstalować The Bat!, może to pomoże.