11

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Pliki konfiguracyjne filtrów są umieszczone w katalogu głównym z pocztą (filtry wspólne) i w katalogach poszczególnych kont. Mają one nazwę ACCOUNT.SRB (lub ACCOUNT.ERB przy pracy z szyfrowaniem). Spróbuj przy wyłączonym programie odtworzyć taki plik z kopii zapasowej do jednego konta i sprawdź co się dzieje.

Jeśli chodzi o działanie filtrów wspólnych i ich współdzielenie z kontami, to czasem nie chce to działać poprawnie. Dlatego lepiej wypróbować to w konkretnym koncie, na który nadchodzą wiadomości, które będą filtrowane.

Sprawdź czy skopiował się poprawnie filtr, tzn. jak wygląda druga operacja filtru, tzn. czy szablon użyty do eksportu wygląda tak jak podałem. Nie trzeba tworzyć dodatkowego filtru, ten jeden załatwia sprawę. Spacja w wiadomości oryginalnej jest uwzględniona, symbolizuje ją zapis \s w wyrażeniu regularnym (Zapytanie o\s) w szablonie.

Zarówno katalog C:\Attach , jak i pliki, powinny tworzyć się automatycznie w wyniku działania filtru.

W jakiej wersji językowej The Bat! pracujesz? Jeżeli w angielskiej, to trzeba w filtrze zmienić maskę nazwy kopiowanego załącznika z "Wiad.html" na "Message.html". Podobnie w szablonie eksportu załącznika do pliku w pierwszej operacji filtru należy zmienić "C:\Attach\Wiad.html" na "C:\Attach\Message.html">

P.S. Już wiem co było przyczyną trudności we wklejeniu filtra bezpośrednio ze strony WWW. Okazuje się, że nazwa filtru tak kopiowanego i wklejanego nie może zawierać polskich znaków, zapewne chodzi o literę "ą" (było "Zapis załączników", poprawiłem na "Zapis zalacznikow").

12 (edytowany przez kazina23 2019-03-27 10:03:14)

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Dziękuję smile

Czy filtr po zmianach ma wyglądać tak :

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [957D4DF1.01D4E308.27A4A748.2ABCA66A]
Name: Zapis\20zalacznikow
Filter: {\0D\0A\20`21\0D\0A}
ExtractFiles OverwriteExist AutoPath dir C:\5CAttach dirRelative %EXEDRIVE%\5CAttach mask Message.html
ExportMessage FmtText filename C:\5CAttach\5Cmsg.txt filenamerelative %EXEDRIVE%\5CAttach\5Cmsg.txt template %SetPattRegexp\3D\27(?isU)^(.*)(Zapytanie\20o\5Cs)(.*)(href\3D\22)(.*)(\22>\22)\27%-\0D\0A%RegexpBlindMatch(%Put(\22C:\5CAttach\5CMessage.html\22))%-\0D\0A%OMsgID\20:\20%SubPatt(5)%-
IsActive
Ignore
endFilter


Wczoraj złapał mi jedna wiadomość ,ale miała ona właśnie Wiad.html
Po zmianach jakie opisałeś - jeśli poprawnie je wdrożyłem dalej nie chce działać.
Czy te wiadomości mogą u mnie się jeszcze jakoś inaczej nazywać ? Korzystam z szyfrowanej polskiej wersji językowej TheBat!

Jeśli tak gdzie znaleźć tą nazwę ?

13

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Jeżeli korzystasz z polskiej wersji językowej, to musisz użyć nazwy "Wiad.html" tak jak w pierwotnie podanym filtrze. Nazwę tę możesz zobaczyć na panelu załączników przy podglądzie odebranej wiadomości. Szyfrowanie powoduje tylko to, że wszelkie pliki konfiguracyjne i pliki z pocztą w katalogach kont są szyfrowane i mają rozszerzenia nazw rozpoczynające się od "E", np. "EBB"- to baza maili, "EBI"- plik indeksów, "ERB" - konfiguracja filtrów itp.

14

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Potwierdzam ma być jednak Wiad.html

Zachodzę w głowę dlaczego filtr tylko raz się uaktywnił i rzeczywiście wygenerował w katalogu C:\Attach plik msg.txt i zapisał w nim także Wiad.html

Dotyczyło to jednak maila zupełnie niezwiązanego z tematem tylko tą wiadomość filtr odfiltrował.

15

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Spróbuj zmienić kryterium filtrowania, jeśli np. maile pochodzą z tego samego adresu to użyj filtrowania wg nadawcy itp. Mówiąc klasycznie: "u mnie działa" i nie bardzo wiem jak dalej Ci pomóc.

16

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Przypadkowo znalazłem dlaczego filtr nie chce działać (choć sporadycznie raz na 100 wywołań `zaskakiwał`)
Wszystko działa gdy tytuł jest w  cudzysłowie  - "tytuł" - 99% pozycji mam zapisanych jednak bez cudzysłowu.

Jak zmodyfikować filtr by działał wówczas gdy tytuł nie ma cudzysłowu?

17

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Bez szczegółowego zapoznania się ze specyfiką wiadomości, na które działa lub nie działa filtr trudno coś doradzić. Proszę zatem o podesłanie mi na prywatne konto wyeksportowanych dwóch takich przykładowych wiadomości (jednej, na którą filtr zadziałał i jednej, na którą nie zadziała) - wtedy zapewne uda się rozwiązać problem.

P.S.
Wydaje mi się, że znalazłem źródło problemu. Po prostu szablon eksportu wiadomości do pliku tekstowego w filtrze uwzględnia link w cudzysłowie (cudzysłów jest integralną częścią tego linku). Aby tak się nie działo wystarczy zmienić pierwszy wiersz w szablonie eksportu w tym filtrze na następujący:

%SetPattRegexp='(?isU)^(.*)(Zapytanie o\s)(.*)(href=")(.*)(")'%-

Wprowadź tę poprawkę i daj znać czy działa.

18

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Super działa Link się generuje smile Jeszcze tylko kosmetyka - link generuje się jako suchy tekst, a nie hiperłącze. Co zmienić by linkował.
W wiadomości wystarczy że wcisnę na końcu ENTER i się tworzy automatycznie - chciałbym jednak mieć to już po stronie filtru generowane.

Raz jeszcze dziękuję smile

19

Odp: Szablon wiadomości - link do treści www

Niestety, The Bat! nie ma możliwości wstawiania sparametryzowanych linków za pomocą jakiegoś makra i dlatego link wstawiony jako wynik działania szablonu pojawia się w postaci zwykłego tekstu. Naciśnięcie klawisza Enter powoduje uaktywnienie tego linku. Dlatego proponuję ustawienie kursora w szablonie odpowiedzi w tym wierszu, w którym za pomocą makra %QT(URL) jest wstawiany link i użycie klawisza Enter. Kursor ustawiasz za pomocą makra %Cursor.

Co ciekawe, jeżeli odpowiedź jest w formacie zwykłego tekstu, to wstawiany link jest od razu aktywny - w Twoim przypadku nie jest to jednak możliwe.