41

(24 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Hej.
Zobacz jeszcze czy nie wymusiłeś jakiegoś dziwnego kodowania (jest to możliwe do ustawienia w paru miejscach). A jak sam do siebie coś napiszesz to też jest źle?

42

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ledglass a mógłbyś opisać co ci szwankowało?

43

(24 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ech ....
Pytanie pomocnicze nr 1: W jakim formacie wysyłasz wiadomości - tekst, html, tekst+html?
Pytanie pomocnicze nr 2: W jakim formacie odbierasz zepsute wiadomości - tekst, html, tekst+html? Czy źle zakodowany tekst jest w tekście czy htmlu czy obu wersjach, jeżeli odbierasz wiadomości w formacie tekst+html?
Jak już ci napisałem, ja odbierałem wiadomości w formacie tekst+html i w wersji html jest ok a tekstowej nie. I to niezależnie czy korzystam z Bata, Opery cz Thunderbirda. Zainstaluj innego klienta i porównaj.

44

(24 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

To kodowanie nie ma wpływu na odbieranie wiadomości tylko na wysyłkę, więc na problem ze źle zakodowanymi odpowiedziami nie ma wpływu.

Mam podobny problem jak wysyłałem wiadomość w HTML+Text zakodowany w UTF-8 a potem ktoś mi odpisywał z Outlooka (dużego) w wersji 12: część kodowana w HTMLu i UTF-8 jest ok, lecz część tekstowa z kodowaniem UTF-8 jest nieczytelna (dziwne krzaczki zamiast polskich literek) i nie potrafiłem wybrać takiego kodowania które dało by poprawne wyniki. Tak samo zachowuje się Opera. Acha, nie ma różnicy czy to ostatnia wersja z linii 4.X czy najnowsza beta 5.x.

No a czemu nie IMAP? I działa z każdym klientem poczty (no może nie za dobrze z Nietoperkiem ...).

Nie zbudzi. Przynajmniej na platformę Windows i używalnych dla ,,zwykłych'' ludzi.
Do poczty zostało, tak może około, pięć liczących się programów i to związanych albo z pakietem internetowym, albo biurowym. Do newsów dochodzi jeszcze Agent, też już trochę zombi wink

W innym wątku piszesz o OO. No sorry, ale to do dzisiaj nie osiągnęło poziomu AmiPro/Lotusa Smart Suite'a. O czym więc mówimy?

Heh, ale oni piszą tam prawdę - tracisz tani nośnik z, teoretycznie, nieodszyfrowywalną bazą danych a w przysłowiowe pięć minut odtworzysz wszystko z kopii zapasowej. O ile ją masz wink
Przy pracy z Voyagerem zwróciłbym uwagę na dwie sprawy:
* aby nośnik miał wyłączone buforowanie zapisu. Wszystko działa wolniej, ale znacząco ci maleje szansa uszkodzenia bazy
* do programu/funkcjonalności robienia kopii zapasowej ma się zaufanie do pierwszej wpadki. Temu ,,czemuś'' w Nietoperzu już dawno nie ufam. Najpewniejsze okazało się ręczne kopiowanie odpowiednich plików wink
Ja system kopii zapasowych mam tak ustawiony, że zachowuję wiadomości na serwerze przez miesiąc a w tym czasie powinienem mieć na dysku trzy - cztery kopie zapasowe i co najwyżej, w najgorszym przypadku tracę miesiąc wiadomości wysłanych.

Uważam, że to już ostatnie tchnienia Bata. Po prostu na samym kliencie pocztowym nie da się zarobić. Tę kasę co wydałem na wersję piątą spisałem na straty sad

Możesz skopiować całą bazę z Voyagera do stacjonarnego Bata i vice versa - będzie działało (przy czym jak kopiujesz z Bata do Voyagera to musisz być pewny że nie skasujesz/uszkodzisz pliku odpowiedzialnego za aktywację Voyagera na danym nośniku).

Po pierwsze, Nietoperz nie umożliwia oskryptowania pewnych zdarzeń w ,,normalnym'' tego słowa znaczeniu, czyli wystąpiło zdarzenie >Dodałem załącznik< to odpal następującą funkcję. Za to umożliwia wygenerowanie ,,pustej'' wiadomości na podstawie szablonu (przy tworzeniu nowej, odpowiedzi, przekierowaniu) na podstawie różnych kryteriów. Ta wiadomość jest tak długo generowana, jak zmieniasz zawartość różnych pól nagłówka, dodajesz pliki, etc. dopóki sam czegoś nie wpiszesz do treści wiadomości - po tym momencie cała automatyka zostaje deaktywowana.

Tak więc nie jest możliwa automatyczna realizacja tego co chcesz osiągnąć, bo makro/szablon musiałby być aktywowany automatycznie po wpisaniu treści wiadomości.

Przejrzyj polski podręcznik (do pobrania z tego serwisu) gdzie jest dokładnie opisane jak ta maszyneria działa.