Ustaw program zgodnie z tym czego wymaga WP (http://poczta.wp.pl/autoryzacja/czytnik.html?cz=bat).
The Bat 5.2.9.1 nie istnieje! Piszesz, że wszystko działa przy wysyłaniu i że nie możesz wysłać poczty?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Forum PSTB! → Posty przez Zygmunt
Ustaw program zgodnie z tym czego wymaga WP (http://poczta.wp.pl/autoryzacja/czytnik.html?cz=bat).
The Bat 5.2.9.1 nie istnieje! Piszesz, że wszystko działa przy wysyłaniu i że nie możesz wysłać poczty?
Jeśli chcesz usunąć konto, spróbuj najpierw przy zamkniętym programie usunąć (lub przenieść w inne miejsce) katalog dyskowy odpowiadający temu kontu. Potem po uruchomieniu programu spróbuj usunąć konto korzystając z menu. Jeśli się nie uda, nie mam pomysłu jak to zrobić. Może pomoże zainstalowania troszkę starszej wersji (jeśli ją gdzieś masz)? Zrób także na wszelki wypadek kopię zapasową poczty.
Proponuję przed walką zaopatrzyć się w podręcznik - do pobrania z tej witryny.
Z Twojego opisu wynika, że prawdopodobnie zostało włączone hasło do konta, zapewne bezwiednie (chociaż o to trudno). Te opcje znajdują się w menu Opcje | Sieć i administracja, ale będzie je można sprawdzić dopiero po uruchomieniu programu.
Obecnie należałoby sprawdzić co się stanie gdy w odpowiedzi na żądanie programu o podanie użytkownika zostanie wprowadzona nazwa konta (taka jak w The Bat!, nie login do serwera) oraz puste hasło. Jeśli to nie pomoże, należy całkowicie odinstalować program (łącznie z usunięciem gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT w rejestrze Windows). Cały katalog z pocztą (domyślnie ma on nazwę ..\Mail) należy następnie skopiować w bezpieczne miejsce i usunąć z pierwotnej lokalizacji. Dopiero wtedy można instalować program od nowa. Taka świeża instalacja wymaga ponownej konfiguracji kont i po tej operacji można importować wiadomości z podkatalogów z kopii katalogu Mail odpowiadających folderom The Bat!. Pliki z wiadomościami mają rozszerzenie .TBB, a plik książki adresowej - rozszerzenie .ABD (wystarczy go przenieść ze starej zachowanej kopii do nowej instalacji).
Teraz jest wszystko jasne i proste! Musisz po prostu zdefiniować szablony dla grup w książce adresowej i będą one działać automatycznie, ponieważ mają pierwszeństwo przed innymi szablonami (ważniejsze są tylko szablony dla poszczególnych wpisów w książce adresowej, ale tych nie będziesz przecież używał). To co chcesz wpisywać za pomocą makra %Include musisz wpisać jawnie w szablonach grup. Aby uaktywnić szablony grupy w książce adresowej, zaznacz daną grupę i z menu kontekstowego wybierz jej właściwości - na panelu będziesz miał zakładki dla szablonu nowej wiadomości, odpowiedzi i przekierowania.
W menu Opcje | Sieć i administracja w programie Voyager powinieneś ustawić Sieć lokalna lub połączenie na żądanie bez zaznaczania opcji korzystania z modemu.
Klikasz prawym klawiszem myszy pasek narzędziowy i z menu kontekstowego wybierasz pozycję Dostosuj - wtedy otworzy się panel konfiguracyjny interfejsu użytkownika (patrz podręcznik, rozdział Graficzny interfejs użytkownika).
Następnie w panelu Zasobniki wybierasz pasek Konfiguracja - wówczas w panelu Układ wyświetlą się aktualnie ustawione przyciski. Zaznaczasz w tym panelu pozycję Sprawdź wszystkie wiadomości i albo ją usuwasz za pomocą zielonej strzałki w lewo, albo ukrywasz, zaznaczając na dole opcję Ukryj pozycję. Dzięki temu na pasku narzędziowym nie będzie pojawiał się przycisk wywołujący dyspozytora poczty.
Następną operacją jest dodanie do paska przycisku sprawdzającego pocztę - w tym celu w środkowym panelu Operacje musisz zaznaczyć pozycję Konto | Sprawdź pocztę dla wszystkich kont i kliknąć zieloną strzałkę w prawo. Wskazany przycisk pojawi się w panelu Operacje i wystarczy zamknąć panel konfiguracji interfejsu aby wszystko zaczęło działać zgodnie z nowymi ustawieniami.
[...] DYSPOZYTOR wyskakuje mi tylko wtedy gdy naciskam przycisk SPRAWDZ WSZYSTKIIE EMAILE .
Używając tego przycisku uruchamiasz właśnie dyspozytora wiadomości, zatem jego okno powinno się wyświetlić. Przycisk, który masz na myśli, uruchamia tę samą funkcję co menu Konto | Dyspozytor poczty na serwerze | Sprawdź wszystkie wiadomości.
Masz dwie możliwości niewyświetlania okna dyspozytora: dodać do paska narzędziowego przycisk Sprawdź pocztę dla wszystkich kont i używać go zamiast przycisku dyspozytora, albo posługiwać się skrótem Alt+F2 robiącym to samo.
Musisz podać więcej danych na temat tego, jak wyglądają Twoje wiadomości, w odpowiedzi na które chcesz stosować odpowiedni szablon (bo chyba o szablon odpowiedzi Ci chodziło). Kolory można odczytywać tylko za pomocą filtru, np. dla poczty przeczytanej, i automatycznie generować odpowiedź. Sądzę jednak, że nie o to chodzi.
Piszesz, że kryterium użycia danego szablonu może też być część treści wiadomości. Jeśli jest to stały fragment, to da się to zrobić za pomocą makr użytych w szablonie "normalnym". Schemat takiego szablonu jest następujący:
Jeżeli w treści wykryto tekst wywołaj szablon A
W przeciwnym wypadku użyj szablonu B
Wykrywanie odbywa się za pomocą wyrażeń regularnych i zależnie od tego co ma być wykryte, różna może być ich konstrukcja. Dlatego proszę o więcej szczegółów.
Sprawdź jeszcze w ustawieniach konta (w sekcji Serwery) czy przypadkiem nie masz włączonej opcji jednoczesnego pobierania i wysyłania poczty. Może to ustawienie przeszkadza?
Forum PSTB! → Posty przez Zygmunt
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc