811

(2 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Jeśli ten adres, na który chcesz odpowiadać, jest zawsze taki sam, wtedy w szablonie odpowiedzi wstaw makra:

%To=""%To="adres_odbiorcy"%

Pierwsze makro %To="" stosowane jest po to, aby oczyścić pole To z pierwotnej zawartości, generowanej automatycznie przez program w momencie tworzenia odpowiedzi. Jeśli adres ma być za każdym razem inny, wtedy stosowanie makr nie ma sensu i trzeba adresy wpisywać ręcznie lub wybierać z książki adresowej.
Dodawanie adresów do pola CC uzyskasz po wstawieniu do szablonu odpowiedzi makra

%Cc="inny_adres"

812

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sprawdziłem i jest tak jak przypuszczałem: makro %Memo pojawiło się dopiero w wersji 4.0.22, zatem u Ciebie nie będzie działać.

813

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Treść notatki jest dostępna poprzez makro %Memo. Działa to na pewno w nowszych wersjach (chyba powyżej 4.0), w wersjach starszych po prostu takiego makra nie było. Spróbuj zatem w sowim szablonie wpisać w odpowiednim miejscu:     Data: %Memo

814

(10 odpowiedzi, napisanych Podręcznik i plik językowy The Bat!)

Znalezione poprzez Google pod adresem http://blogs.technet.com/seanearp/archi … -2003.aspx


RESOLUTION
Warning If you are prompted to open or to save a .chm file from a Web site, you should do so only if you need the file and if you trust the Web site that is providing the file.

In the File Download dialog box, click Save, and then choose where you want to save the .chm file. Then, use one of the following methods:

Method 1

   1. Double-click the .chm file.
   2. In the Open File-Security Warning dialog box, click to clear the Always ask before opening this file check box.
   3. Click Open.

Method 2

   1. Right-click the CHM file, and then click Properties.
   2. Click Unblock.
   3. Double-click the .chm file to open the file.

815

(2 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

W podręczniku w ostatnim rozdziale jest podrozdział Tablica informacyjna (MailTicker), w którym opisano działanie tego dodatku służącego do powiadamiania o nowej poczcie. Powiadamianie możesz włączyć globalnie i indywidualnie dla poczty w poszczególnych folderach.

Inny sposób to użycie animowanej ikony na belce okna programu (działa nawet po minimalizacji okna do paska zadań).

Oczywiście, że IMAP byłby lepszy, ale jego obsługa w The Bat! pozostawia wiele do życzenia. Zamiast szablonu dopisującego dodatkowego adresata można wykorzystać (w dobrze działającej sieci) współdzielony katalog, zamapowany pod taką samą literą na każdym z komputerów, na którym działa The Bat!. W tym katalogu powinien być umieszczony folder Wysłane. Fizyczną lokalizację folderu The Bat! ustawia się na panelu jego właściwości w sekcji Dodatkowe.

817

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Podczas instalacji w katalogu głównym z programem pojawia się plik licence.txt, w którym opisano wszystkie zastrzeżenia i wymagania producenta. W myśl tej umowy licencyjnej program jest przypisywany do nabywcy (a nie do sprzętu) - czyli można go zainstalować na wielu komputerach i korzystać z niego osobiście (byleby nie w tym samym czasie). Nie jest dozwolone wypożyczanie programu, udostępnianie na zasadach leasingu lub przekazywanie go innej osobie.

Sądzę, że do sortowania poczty w taki sposób jak opisałeś, czyli przenoszenia korespondencji do folderów powiązanych z początkowym adresem odbiorcy niezależnie od tego, kto będzie będzie później tę korespondencję prowadził, można wykorzystać książkę adresową. Pole References nie bardzo się nadaje do tego, aby wykorzystać je do sortowania, ponieważ - jak słusznie zauważyłeś - może ono nie być powiązane z poprzedzającą wiadomością.

Wyobrażam sobie schemat sortowania w następujący sposób:

1. W książce adresowej tworzymy grupy Siedziba, Miasto1, Miasto2... (początkowo będą one puste).

2. Przychodzi pierwsza wiadomość na adres xxx@firmaX.pl. Musisz mieć kilka filtrów poczty przychodzącej (tyle ile głównych kont, czyli liczba filii + 1 dla siedziby), z których każdy będzie sprawdzał obecność odpowiedniej frazy Siedziba, Miasto1, Miasto2... w polu Odbiorca i nieobecność adresu nadawcy w odpowiedniej grupie książki adresowej (obydwa warunki muszą być spełnione równocześnie, czyli połączone operatorem AND). Jeśli adresu nadawcy tam nie będzie filtr ma go tam dopisać. To będzie podstawa do dalszej filtracji.

3. Następna grupa filtrów poczty przychodzącej (umieszczona za filtrami opisanymi wyżej) przenosi wiadomości do właściwych folderów na podstawie obecności odpowiedniej frazy Siedziba, Miasto1, Miasto2... w polu Odbiorca lub (operator OR) obecności adresu nadawcy w odpowiedniej grupie adresowej.

4. Zespół filtrów poczty wychodzącej sprawdza tylko obecność adresu odbiorcy w odpowiedniej grupie adresowej i przenosi wiadomości do właściwych folderów - zauważ, że w ten sposób uniezależniamy się od konta, z którego jest wysyłana wiadomość.

Sądzę, że to powinno zadziałać. Ja wykorzystuję książkę adresową i grupowanie adresów jako pomoc przy sortowaniu wiadomości i nie ma z tym problemów na jednym koncie, zatem i dla kilku kont taki mechanizm powinien się sprawdzić. Nie wiem jak to będzie działać na kontach IMAP, bo obsługa tego protokołu nie jest najmocniejszą stroną The Bat!.

819

(6 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Jeśli masz AntispamSniper to możesz nie używać filtrów selektywnego pobierania. W wersji komercyjnej (a być może i w darmowej - tego nie wiem) może on usuwać spam bezpośrednio na serwerze, bez pobierania (oczywiście nie każdy serwer na to pozwala, podobnie jak na selektywne pobieranie poczty). Potrzebne ustawienia konfigurujesz na zakładce Konta wtyczki AntispamSniper.

Widocznie po drodze coś dzieje się z tym plikiem, bo na serwerze jest on z całą pewnością poprawny.