961

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Autouzupełnianie konfiguruje się na panelu konfiguracyjnym programu w sekcji Nagłówki. Dokładny opis masz w podręczniku w rozdziale Konfiguracja programu (podrozdział Nagłówki wiadomości).

962

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

lio napisał/a:

Martwi mnie i trapi jedynie rzecz dotycząca synchronizacji programu z telefonem.

Dopóki autorzy The Bat! nie wprowadzą takich funkcji (a na to raczej się nie zanosi), nie będzie możliwości współpracy z telefonem i innymi podobnymi wynalazkami.

963

(2 odpowiedzi, napisanych Wtyczki antyspamowe)

Temat Twojego wątku przeczy zasadom komunikacji na tym forum i stanowi dla innych utrudnienie w wyszukiwaniu informacji. Nie podałeś także dodatkowych danych, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu.

Teraz do rzeczy: filtr BayesIt! od dość dawna nie jest polecany przez autorów The Bat!, a nawet sam autor BayesIt! zarzucił jego rozwijanie. Nie warto się z nim trudzić. Polecam w zamian darmową (lub komercyjną) wtyczkę AntispamSniper.

wardox napisał/a:

witajcie,
mam wszystkie dane kont, ale jak ściągnąć wszystkie listy[...]

Przede wszystkim sprawa formalna: Twój problem nie dotyczy uszkodzenia kopii zapasowej, czyli powinieneś rozpocząć nowy wątek zamiast "podpinać się" do istniejącego.

Problem rozwiążesz częściowo jeśli nie usuwałeś poczty z serwerów - skorzystaj po prostu z tzw. dyspozytora poczty w The Bat! (w menu Konto). Poczta wysłana z reguły jest przechowywana lokalnie na komputerze nadawcy, zatem jeśli usunąłeś ją ze swojej maszyny, raczej już jej nie odzyskasz.

965

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Obawaim się, że przywrócenie poczty z plików synchronizacyjnych nie będzie możliwe. Synchronizacja nie służy to tego celu, ponieważ jej zadaniem jest doprowadzanie do stanu zgodności dwóch instalacji The Bat! na oddzielnych komputerach połączonych ze sobą poprzez sieć.

Aby w przyszłości odtworzyć pocztę w nowej instalacji, należy wcześniej utworzyć kopię zapasową. Wtedy jest możliwe nie tylko odtworzenie folderów z ich zawartością, ale także książek adresowych, ustawień kont itd.

966

(2 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

wiking1313 napisał/a:

[...]czy można tak sformatować forma daty aby np w stopce wiadomości wyświetlana była aktualna data i czas w polskiej strefie czasowej. [...]

The Bat! pobiera bieżącą datę i czas z komputera, na którym jest uruchomiony. Nie ma też prostego mechanizmu dodawania / odejmowania zadanych przez użytkownika przedziałów czasu (w praktyce sprowadzałoby się to do utworzenia za pomocą makr jakiegoś kalkulatora do obliczania wyników takich operacji, przy czym należałoby posłużyć się którąś z wtyczek rozszerzających makra, aby kalkulator działał interaktywnie).

Jeśli korzystasz z komputera przenośnego, możesz po prostu ustawić w nim czas środkowoeuropejski i używać makr %Date / %Time w szablonach wiadomości. Jeśli korzystasz z czasu lokalnego, wtedy pozostaje tylko działanie takie jak wspomniane wyżej (kalkulator) albo po prostu korzystanie z tych samych makr i tylko dopisanie informacji, że są to dane lokalne.

Czas utworzenia wiadomości wpisywany w nagłówku jest czasem UTC (nie Greenwich, jak niektórzy błędnie go nazywają). Podawane jest tam również przesunięcie lokalneej skali czasu względem skali UTC, czyli np. Mon, 13 Aug 2007 08:54:55 +0200. Program u odbiorcy powinien poprawnie taki wpis interpretować (co jest potrzebne np. przy sortowaniu wg daty). Poprawnie skonfigurowane serwery pocztowe również posługują się takim formatem daty i czasu - zatem jeśli potrzebny jest odczyt tych informacji z nagłówka, nie powinno być problemów. Wpis daty i czasu w stopce powinien więc być traktowany tylko jako ozdobnik i chyba nie opłaca się tworzenie do tego celu jakiegoś skomplikowanego szablonu.

967

(27 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Modyfikacja daty odbioru wiadomości nie jest praktycznie możliwa, ponieważ nie ma jej w żadnym polu nagłówka. Tę datę The Bat! przechowuje w swojej wewnętrznej bazie danych (prawdopodobnie w pliku MESSAGES.TBB), a zabawa z tym plikiem jest prostym sposobem na całkowitą utratę wiadomości z folderu. Jeśli wiadomości, które poprzez import zostały sztucznie "odmłodzone", nie jest dużo - można operację importu przeprowadzić ponownie, zmieniając wcześniej datę w systemie. Po ponownej zmianie daty na właściwą wiadomości uzyskają prawidłowy wiek. Trochę to pokręcone, ale powinno zadziałać.

968

(27 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Filtry nie biorą udziału w procesie przenoszenia wiadomości do folderu archiwalnego, ponieważ wystarczają do tego odpowiednio zdefiniowane właściwości folderu źródłowego (czyli ograniczenie wieku wiadomości, które są tam przechowywane).

Sądzę, że o takim zachowaniu programu decyduje sposób obliczania "wieku" wiadomości. Dokładnie nie wiem jak to się odbywa, ale podejrzewam, że jako początek brana jest data odbioru wiadomości. W takim wypadku np. po imporcie wiadomości z kopii zapasowej do folderu źródłowego mogłyby one być traktowane jako "młodsze" i dlatego nie trafiałyby do folderu archiwalnego.

969

(1 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

yakhub napisał/a:

Witam. Jak sformułować filtr (na potrzeby Usenetu i MyGate'a), który:
Wyszukuje takie wiadomości, które są odpowiedzią na wiadomość, której nie ma w skrzynce?

Niestety, tego nie uda się zrobić za pomocą filtru. Wynika to między innymi z tego, że filtr może działać tylko na aktywną wiadomość (odbieraną, wysyłaną, przeczytaną lub tą, na którą odpowiadamy). Nie ma możliwości sprawdzania, czy dana wiadomość jest odpowiedzią na coś czego nie ma w bazie wiadomości - wymagałoby to w praktyce przeszukiwania wszystkich wiadomości i porównywania zawartości pól References i In-Reply-To w nagłówkach.

Sądzę także, że filtry selektywnego pobierania poczty, stanowiące odrębną grupę, również nie poradzą sobie z tym problemem. Prawdopodobnie na początek należałoby zapisać do pliku tekstowego wszystkie identyfikatory odebranych wiadomości i używać tego pliku jako argumentu warunku. Warunkiem filtru ignorującego wiadomości mogłoby być Pole nagłówka References nie zawiera żadnego. Argumenty do porównań będą pobierane z pliku i będzie to trwać raczej dość długo. Oprócz tego należy pomyśleć o drugim filtrze, który będzie aktualizował zawartość pliku tekstowego w miarę pobierania nowych wiadomości. To tylko propozycja, jeśli masz ochotę się z tym bawić, spróbuj i daj znać, czy ma to sens.

yakhub napisał/a:

Da się tak zrobić, żeby każdy nowo utworzony katalog miał określone ustawienia?

Niestety, dziedziczenie widoków folderów chyba nie działa tak jak należy. Proponuję w zamian zdefiniowanie swojego ulubionego widoku i po utworzeniu folderu przypisanie mu tego widoku ręcznie.

Ad 2 i 3: takie działanie nie jest możliwe.

yakhub napisał/a:

4. [...] Chciałbym, aby była uznawana za przeczytaną natychmiast, w chwili wyświetlenia.

Czas, po upływie którego wiadomość jest uznawana za przeczytaną, ustawia się na panelu konfiguracji konta. Po wpisaniu 0 uzyskasz to czego żądasz.

yakhub napisał/a:

5. Chciałbym, aby sygnaturki były wyświetlane na szaro.

Jest to możliwe globalnie dla całego programu gdy w jego panelu konfiguracyjnym w sekcji Podgląd / Edycja wybierzesz tekst zdobiony do wyświetlania wiadomości czysto tekstowych. Wybór kroju pisma i innych atrybutów dla poszczególnych elementów wiadomości jest dostępny w sekcji HTML / Edytor Windows.

yakhub napisał/a:

6. Czasami, nie wiem czemu, program pyta mnie, "czy na pewno chcę usunąć wiadomość". Wolałbym, żeby tego nie robił.

Możesz to ustawić na panelu konfiguracyjnym programu w sekcji Inne opcje > Potwierdzenia.