1

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

beachcomber napisał/a:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Nie rozumie tylko jednego - jak program może nie radzić sobie z tak prostym filtrem - jest w temacie słowo "SPAMM" to usuwa wiadomość, nie ma to nie usuwa. Spryt spamiarzy nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ hosting ładnie wyłapuje te maile i dodaje  w ich temacie słowo SPAMM. Z tego też powodu nie widzę sensu płacić za wtyczkę, skoro te spamy są czytelne.

Lonekb - ten post z marca jest już nieaktualny... było tak jak pisałem i nagle przestało coś działać. nie wiem co,wersję programu uaktualniłem, ale przestało to pracować wcześniej.

Masz rację,że powinno działać ale skoro masz zdefiniowane/wychwycone spamy i biorąc pod uwagę chimeryczność oprogramowania proponuję byś zastosował sugestię z postu nr5. Folder spam będzie czyszczony automatycznie.

2

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

beachcomber napisał/a:

Wszystkie konta pocztowe mam w trybie IMAP, ze strony hostingu wykrywanie spamu działa bardzo dobrze - do każdej wiadomości spamowej jest dopisywany do tematu przedrostek SPAMM i ląduje w katalogu SPAM.
Problem mam taki, że nie mogę ustawić prostego filtra w The bat (9.1.18, 64 bit) żeby te wiadomości od razu usuwał lub chociaż oznaczał jako przeczytane. Inne filtry o różnej konstrukcji działają bez problemu. Konstrukcja filtra:

Warunki:
Temat zawiera SPAMM

Operacje:
Usuń wiadomość

nie działa w różnych wersjach, nie działa również "usuń  z serwera" albo oznacz jako przeczytane. Nie działa zarówno jak wybiorę stosuj ten filtr do każdego folderu jak i stosuj ten filtr tylko do folderu SPAM tych wiadomości ze słowem SPAMM w tytule jest bardzo dużo, kilkaset dziennie

Macie jakiś pomysł?

gdybyś jednak chciał pozostać przy opcji zdefiniowanego filtra to użyj innego warunku. Warunek "SPAMM" jak widać jest nie czytelny dla programu. Miałem przez tydzień zdefiniowany filtr usuwający wiadomości spam z serwera i działało to naprawdę dobrze. Filtrowanie opierałem na bazie domen. Zrezygnowałem z tej opcji ponieważ ręczne dodawanie stało się naprawdę upierdliwe a filtrowanie po zwrotach "temat zawiera" ryzykowne. Twórcy spamu to nie są idioci.
Podsumowując: kupiłem wtyczkę antyspamową (i tobie też to polecam),korzystam z ich bazy,usuwanie jest automatyczne i co ważne po analizie także treści wiadomości.


ps.Natknąłem się jeszcze na taki post(twój post): http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2696
Tutaj piszesz, że 90% wiadomości jest filtrowana.
Wniosek:warunek "SPAMM" jest jednak czytelny, ale filtrowanie jest "niepewne"

3

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

najprościej:PPM(na folder SPAM)/właściwości folderu/ogólne/IMAP

zaptaszkuj:"trzymaj wiadomości w bazie przez(dni)"   (pozostaw 0 dni)

oraz zaptaszkuj "usuń stare wiadomości"   (w polu "wyjdź).

Od tej chwili po każdym zamknięciu programu będzie czyszczony folder SPAM.

4

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

witaj.
Przeczytaj poniższe ,dotyczy to innego programu pocztowego ale może będzie ci pomocne w rozwiązaniu problemu(prześledzisz poprawność zamykania programu). Innych pomysłów nie mam.

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Pro … -zamkniety

5

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witaj.
Mam taką samą konfigurację i problem nie występuje.
Sprawdź czy w opcjach ogólnych programu nie masz zaznaczone "minimalizuj po naciśnięciu przycisku zamknij "- to może być przyczyna jeśli oczywiście masz aktywną tę opcję.

6

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam.
The Bata zakupiłem miesiąc temu (wersja 9,pro/64 bit), ale rozumiem rozgoryczenie wieloletnich użytkowników oprogramowania. Nie broniąc zbytnio twórców za błędy w stabilności, interfejsie etc. Zwracam uwagę,że gro problemów np. z certyfikatami, odbiorem/wysyłaniem wiadomości wynika z dominującej pozycji firm trzecich (np.Google) narzucających i zmieniających ciągle  wymagania dla programistów. Taki jest rynek: najlepsze jest "własne".
Dla rozważających zakup podzielę się kilkoma uwagami.
Z mojego punktu widzenia,program jest przeładowany,ma ogromny potencjał ale Kowalskiemu raczej taki kombajn nie jest potrzebny.
Rozumiem że jest obecnie taka tendencja :wszystko super wypasione, max socjal-media , mega kolorowo , a najlepiej RTV w jednym:)  ,ale dla mnie program pocztowy ma być pocztowym a nie serią wodotrysków.
Stawiam na bezpieczeństwo i tu podkreślę zalety: szybkie szyfrowanie, dobra stabilność w protokole IMAP , świetna współpraca programu z filtrem antyspamowym ( antispamsniper), dobra przeglądarka html wbudowana w oprogramowanie.
Co do przeglądarki, to wiem że wielu na nią narzeka , że wykastrowana etc. ale jest bezpiecznie(priorytet) a każdą zaufaną wiadomość wedle potrzeby mogę sobie w pełni wyświetlić opcjonalnie w systemowej.
O stabilności nietoperza, to za wcześnie mi się wypowiadać ale nie odnotowałem problemów.
Podsumowując: produkt drogi ale wart zakupu

pozdrawiam

7

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

witam.
zauważyłem,że jest to dość częsty problem. U mnie dotyczył folderu "wysłane" .
Pierwsza uwaga za dużo wiadomości w folderze "odebrane"-to może być potencjalna przyczyna.
Najlepiej pogrupować je w różnych folderach odciążając serwerowy folder "odebrane".
U mnie jednak problem był szerszy i może dotyczyć wielu osób.
Pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem bufor folderu IMAP ,dzięki temu odnowiłem jego strukturę ale co ważniejsze podczas ponownej synchronizacji folderów zaobserwowałem,że antywirus kaspersky wykrył w wiadomościach potencjalne wirusy. Wyczyściłem ręcznie na serwerze te dwie wiadomości i ponowna synchronizacja przebiegła poprawnie.Liczba wiadomości w folderze "wysłane" jest poprawnie lokalnie identyfikowana (1/1).
Konkluzja:Niepoprawna synchronizacja wynikać może z obecności uszkodzonych plików w folderze albo (jak u mnie) z reakcji zapory lub antywirusa przerywającego na wątpliwym pliku proces synchronizacji.
Dodam tylko,że minął tydzień od weryfikacji i jest ok.

pozdrawiam

8

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

witaj.
aby wiadomości wysłane z programów pocztowych były wzajemnie widoczne/do odczytu to muszą się znaleźć w folderze "wysłane" serwera poczty. Nietoperz przy wysyłce zapisuje je lokalnie. Ja rozwiązałem to tak (protokół IMAP): zakładka "specjalne">opcja "utwórz filtr">nazwa dowolna>nadawca(twój adres)>użyj dla(poczta wychodząca)>przenieś do(wybierz folder "wysłane"  ale ten na serwerze pocztowym a nie w programie).
I zaznacz jeszcze opcję: dopisz do początku listy filtrów.
Od tej chwili każda wiadomość lokalnie wysyłana z nietoperza będzie zapisywana na serwerze w folderz "wysłane" i będzie dostępna globalnie.
Zapewne i drugi program pocztowy który posiadasz wymaga podobnej konfiguracji aby wiadomości wysyłane lokalnie były zapisywane na serwer pocztowy i globalnie do odczytu.

pozdrawiam

9

(0 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam.
Przeczytałem w sieci,że starsze wersje nietoperza od kwietnia mają problem z certyfikatem Google (zmienili-taka ich polityka). Dla osób posiadających filtr AntispamSniper podaje rozwiązanie znalezione na forum:  http://antispamsniper.com/forum/viewtop … d4f14df8f6

witam
jak w temacie nie można cyfrowo podpisywać wiadomości, działa natomiast szyfrowanie

Rozwiązanie : aktualizacja 9.1.16 likwiduje błąd

pozdrawiam