1

(85 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

generalprotectionfault napisał/a:

Witam
Miałem podobne problemy z certyfikatem po przeinstalowaniu na Bata 6 z kawałkiem:) Niestety żadna z metod tu przedstawionych nie zadziałała (certyfikaty, pliki ABD i  EBD itp). Wujek Google ani po polsku ani po angielsku nie dawał żadnych podpowiedzi.
Po paru godzinach grzebania okazało się, że wystarczyło wyłączyc w kasperskim (pure 3) skanowanie portu 465 dla smtp (ustawienia/ dodatkowe ustawienia/sieć/monitoruj wybrane porty/wybierz).
Nigdzie ani na stronie Bata ani na kasperskiego nie było żadnych wskazówek (prznajmniej ja nie znalazłem). Może komuś się przyda, zwłaszcza, że google pokazuje tę stronę jako jedną z pierwszych przy frazie  Błąd fazy potwierdzania TLS: Połączenie nie powiodło się.
Nie wiem czy to takie bezpieczne - ale najwyżej jak załapię jakiegoś trojana to bedę wysyła maile na tym porcie w świat smile.

Nie używam Kasperskiego, ale rozwiązanie Twojego problemu znalazłem w 7 sekund:
http://support.kaspersky.co.uk/9927#block3

Wygeneruj taki certyfikat, a następnie wskaż go we właściwościach konta -> Ogólne -> Certyfikaty osobiste -> Importuj ... -> OK -> OK

2

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jeżeli wszystkie osoby muszą mieć dostęp do "wysłanych" w programie pocztowym (np. TheBat!) - rozwiązaniem jest IMAP.
W innej sytuacji - gdy wysłane mogą być oglądane z poziomu strony www - gmail 'od zawsze' daje taką możliwość przy korzystaniu z POP3 i SMTP (nie trzeba konfigurować do tego IMAPa). Jest to jednak rzecz zależna od Gmaila (oferuje taką funkcjonalność), a nie specyficznych ustawień TheBat! - więc nie skonfigurujesz dowolnego konta e-mail, aby działało w ten sposób.

3

(10 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Meszuge napisał/a:

Też masz jakieś takie 15-minutowe przerwy?

Przed momentem sprawdziłem jak rzecz wygląda.
Kilka razy pod rząd udało mi się połączyć z serwerem bez żadnego komunikatu o błedzie, przy którejś próbie otrzymałem jednak komunikat:
"... FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: - ERR login allowed only every 15 minutes"

Też ostatnio zastanawiałem się na sprawą i wydaje mi się, że najnowsza gazetowa wersja to TheBat! 3,99 w KŚE 10/2007.
Sam chętnie przesiadłbym się na wyższą wersję (korzystałem z oryginału 4,0,38) - w staruszku 3,99 brakuje mi sprawdzania pisowni, kilku drobniejszych opcji i irytuje problem z przerywaniem połączenia (czasem trzeba zamknąć program przez Ctrl+Alt+Del, bo nie da się przerwać rozpoczętego zadania - w nowszych wersjach nie jest to tak uciążliwe).
Gdyby komuś wpadł w oko nowszy TheBat! dostępny za darmo - będę wdzięczny za wiadomość.

5

(10 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

U mnie działa na takich ustawieniach:

SMTP: smtp.live.com / STARTTLS / 25 / Uwierzytelnianie 'jak dla pobierania poczty'
POP: pop3.live.com / TLS / 995 / Uwierzytelnianie 'normalnie'

PS.
Jak wskazuje jeden z wklejonych przez Ciebie komunikatow - logowac sie mozna raz na 15 minut.
Jesli zalogowales sie uzywajac blednych ustawien serwerow POP i SMTP - moze byc tak, ze po ich zmianie na poprawne i tak nie uda Ci sie zalogowac (bo nie minelo jeszcze 15 minut od ostatniego polaczenia), a Ty winisz dalej bledne ustawienia serwerow smile .

6

(10 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

A poza USA rowniez w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Australii, Francji, Hiszpanii, Japonii, we Wloszech i w Holandii smile
Serwer POP: pop3.live.com (port 995)
Serwer SMTP: smtp.live.com (port 25)
Autentyfikacja na POP i na SMTP (wymagane SSL/TLS)

7

(10 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Meszuge napisał/a:
WojtekJ napisał/a:

Smieszna sprawa. Wlasnie na www.dobreprogramy.pl opublikowano informacje:
"Wszystko wskazuje na to, że do końca tygodnia Microsoft zaoferuje dostęp do usługi pocztowej Hotmail poprzez protokół POP3.

Być może wszystko na to wskazuje, ale... czy cokolwiek z tych deklaracji i zapewnień wynikło?

Tak. Działa już POP3 w USA. W końcu przyjdzie czas i na nas ...

8

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W glownym oknie TheBat! wybierasz: "Narzedzia" -> "Szablony podreczne" (lub Ctrl+Shift+Q).
Wpisujesz dane szablonu, wybierasz konta, w ktorych mozna go stosowac, nastepnie klikasz na "Utworz nowy szablon" i "OK". Gotowe.
Podczas edycji wiadomosci wybierasz w odpowiednim momencie: "Dodatki" (-> "Wstaw") -> "Wstaw szablon podreczny" (lub Ctrl+Spacja) i wstawiasz szablon z podpisem.
Pozdrawiam,

Wojtek

grzes napisał/a:

Witam serdecznie,
Mamy pewien problem z Thunderbirdem, otóz zaczynaja sie psuc indexy (*.msf). Na poczatku raz na miesiac, pozniej raz na tydzien, teraz kilka razy dziennie. Padl pomysl, zeby sprobowac The Bat! jednak aby mozna to bylo zaakceptowac, konieczna jest migracja z TB do The Bat! (Pro). I prawidlowo - TB trzyma poczte w formacie nazwigjmy go UNIX, The Bat go importuje. Ale...
no wlasnie, zawsze jest jakies ale - otoz glowny inbox ma wielkosc 2,55 GB. The Bat! przy probie zaimportowania go, pokazuje komunikat ze "0 messages processed" i mozna sobie kliknac OK. W przypadku mniejszego pliku (ok. 300MB) wszystko jest OK. W przypadku ok. 600MB The Bat! przetwarza, przetwarza i sie wiesza. A po uruchomieniu ponownym pisze, ze "Folder jest pusty lub oczekiwanie na otwarcie" i tak wisi.
Co za licho? Od razu mowie ze na dysku jest NTFS, wiec rozmiar z punktu widzenia systemu jest OK. Maszyna to taki desktopowy DELL, procesor cos kolo 2,6 GHz, 1024MB RAM, dyski na IDE/PATA (miejsca tez nie brakuje)
Pomozcie prosze smile
Ewentualnie jaki inny program pocztowy moglby sobie dac rade z tym wszystkim o czym pisalem?
Grzesiek

Wg tworcow TheBat! (informacja ze strony Ritlabs.com):
"The Bat! file system has also been also improved. In the new version there is no limit to the size of the message folder. The threshold for the volume of messages in a folder is determined by the capacities of the hard disk file system. For FAT disks the maximum size of a folder is 2Gb, while NTFS disk users have no restrictions on message folder volume."
Wynikac z tego moze, ze poprzednia wersja bazy wiadomosci w TheBat! zaprojektowana byla pod FAT, dopiero w najnowszej wersji przeprojektowano ja calkowicie i przystosowano do normalnej pracy pod NTFS (wraz z wprowadzeniem NTFSu do powszechneg uzytku zniknelo ograniczenie odgorne systemu plikow, ktore bylo dla Ritlabs pretekstem do utrzymywania starego formatu bazy wiadomosci - i tak dlugo producent TheBat! ociagal sie z wprowadzeniem tak istotnej zmiany) ...

10

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

jj09 napisał/a:

Witam, TheBat! pobiera mi wysłane wiadomości z konta gmail... co zrobić, żeby pobierał tylko z folderu odebrane?

Jezeli wysylasz wiadomosc z poziomu www.gmail.com - wiadomosc wyslana pobierana jest przez programy pocztowe standardowo.
Nie widzialem w opcjach gmail-a mozliwosci wylaczenia takiego 'udogodnienia', mozesz chyba za to stworzyc filtr w TheBat!, ktory wszelkie wiadomosci wysylane przez nadawce "Ty" zignoruje i nie pobierze ich z serwera.