1

(10 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Blajpios napisał/a:

Czy będzie tylko informacja, że to już wyższa wersja, ale nie natarczywa? Czy mniej więcej jak w windowsie "my tylko informujemy, ale jak nie zaktualizujesz, to nie masz życia, wykończymy Cię samymi przypomnieniami"?
Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo zamierzam zainstalować tę wersję 10.3.3.3 64-bit, do przesiadki wykorzystując kopię zapasową (a w gruncie rzeczy dotąd pracowałem na 9.5.1 64-bit).

Wersja bez "autoupdate" instaluje się w C:\Program Files (x86)\The Bat! (dla wersji 32-bitowej) lub C:\Program Files\The Bat! (dla wersji 64-bitowej), natomiast wersja z automatyczną aktualizacją w katalogu \\<komputer>\Users\<użytkownik>\AppData\Local\The Bat! i dodatkowo program wywołujący w C:\Program Files (x86)\The Bat! (dla wersji 32-bitowej) lub C:\Program Files\The Bat! (dla wersji 64-bitowej).

Program po instalacji działa przez 30 dni bez rejestracji, przypominając o tym przy każdym uruchomieniu. Przy przejściu ze starszej wersji na wersję 10.x warto odinstalować tę starszą, bo u niektórych użytkowników dochodziło do nieprzewidzianych kolizji. Oczywiście, jeśli nowa wersja nie spełni wymagań, można ją odinstalować i zainstalować starszą. Baza wiadomości i praktycznie wszystkie ważniejsze ustawienia (filtry, szablony) zachowuje się bez problemów. Także kopia zapasowa daje się odtworzyć w obydwu wersjach.

Mam zainstalowaną wersję z i bez autoaktualizacji - oprócz różnych lokalizacji plików nie widzę istotnych różnic.

Wracając do zauważonego przez lec błędu w kalendarzu - zgłoszę go na listę błędów. Błędne oznakowanie dni tygodnia nie wynika z tłumaczenia, to dzieje się gdzieś głębiej i jest spowodowane błędnym odwołaniem do zasobów systemowych.

2

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

W takim razie nie mam pomysłu jak to zautomatyzować.

Spróbuj jeszcze jednego rozwiązania: utwórz szablon podręczny o nazwie i identyfikatorze np. "re". Potem przy odpowiedzi ustaw kursor w to miejsce gdzie mają się rozpoczynać wymagane przez ciebie wpisy, napisz tekst re i naciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Spacja. Wtedy do wiadomości wstawi się wynik działania szablonu "re". Szablon odpowiedzi pozostaw bez dyskutowanych tutaj wpisów.

3

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Sprawdź czy nie masz spacji na końcu czwartego wiersza (po "Subject: %OSubject%-").

4

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Chyba tylko wstawiając wiele znaków "-" lub "_", innej możliwości nie widzę.

Wracając do dyskusji o szablonie: może zmienić kolejność wierszy, wstawiając makro warunkowe na koniec. Wtedy posty wiersz nie będzie widoczny. Wypróbuj następujący kod:

From: %OFromName <%OFromAddr>
Sent: %ODateShort, %OTime
To: %OTo
Subject: %OSubject%-
%If:%OCc<>"":"
Cc: %OCc"

5

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Raczej nie ma możliwości doprowadzenia szablonu HTML do takiej postaci, jaką chciałbyś uzyskać. Jedyne rozwiązanie, to po prostu użycie szablonu bez makra %If, takiego jak podałem na początku. Wtedy w wierszu z Cc: będziesz miał puste miejsce jeżeli pole Cc będzie puste. Sądzę, że nie będzie to przeszkadzać w odbiorze.

6

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Jeśli wiadomość i szablon jest w formacie HTML, wtedy tego rodzaju efekty ze znakami nowego wiersza mogą występować. Najnowsza wersja również nie pomoże. Po prostu, makro usuwające pusty wiersz w postaci sekwencji "%-" reaguje tylko na koniec wiersza w czystym tekście. W kodzie HTML jest to znacznik <p>, niezrozumiały dla tego makra.

7

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Czy skopiowałeś ten kod z mojego postu i wkleiłeś go do swojego szablonu? Jeśli tak, to spróbuj zrobić to jeszcze raz, ale za pośrednictwem Notatnika Windows (tekst skopiowany ze strony wklej do notatnika i stamtąd skopiuj go i wklej do szablonu). Bywa tak, że wklejanie ze strony WWW wprowadza dodatkowe niewidoczne na pierwszy rzut oka kody (tak np. dzieje się przy wklejaniu filtrów do The Bat!, skopiowanych bezpośrednio ze strony WWW).

P.S. Czy Twój szablon jest w formacie HTML? Czy na końcu trzeciego wiersza masz znaki "%-" (procent i minus)? Sprawdź też czy przypadkiem po tych znakach nie masz wstawionej spacji, ponieważ ona daje taki efekt.

8

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Spróbuj skonfigurować swoje konto zgodnie z wymaganiami GMail: https://www.ritlabs.com/en/news/7799/

9

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Dziwne, ja nie mam takich problemów. Skopiuj dokładnie podane wyżej wyrażenia do swojego szablonu, to musi działać.

10

(18 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Wśród makropoleceń The Bat! jest makro warunkowe. Wpisy w Twoim szablonie powinny wyglądać jak niżej, aby można było uzyskać to co chcesz:

From: %OFromName <%OFromAddr>
Sent: %ODateShort, %OTime
To: %OTo%-
%If:%OCc<>"":"
Cc: %OCc"
Subject: %OSubject