1

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wyłącz w takim razie sprawdzanie "wieku" wiadomości, włącz automatyczne wyświetlanie tablicy i zniknie ona dopiero wtedy, gdy przeczytasz (wyświetlisz) wszystkie pokazane na niej wiadomości. Sądzę, że tak to działa u mnie.

2

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie doczytałem w podanym linku że nie uda się to z wersją 8.x. Napisano tam:

The owners of older versions (v8 and earlier) will not be able to connect to Gmail anymore. To continue using Gmail accounts in The Bat!, you would need to update the program to the latest version.

The owners of any older version of The Bat! have the chance to upgrade their licenses with a 50% discount. If you possess a license for The Bat! V9, you can purchase the upgrade with a 70% discount: https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/order.php

Na pewno OAUTH działa z wersją 9.x.

3

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Google od końca maja bieżącego roku wprowadziło zakaz obsługi kont GMail dla starszych wersji różnych programów. W przypadku The Bat! od wersji 8.8 możliwe jest wykorzystanie autoryzacji OAuth i wtedy działa to bez problemów. Opis możesz znaleźć tutaj: https://www.ritlabs.com/en/news/7799/

P.S. Krym to potoczna nazwa Półwyspu Krymskiego i tak w domyśle to zostało użyte.

4

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Korzystam z 32-bitowej wersji i nic takiego nie zauważyłem. Może to są jakieś pozostałości po wyłączaniu komputera przy otwartym programie?

5

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Już poprawiłem smile

6

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Mam wersje "Autoupdate", w której automatyczna aktualizacja działa dopiero po włączeniu opcji sprawdzania nowych wersji w konfiguracji (sekcja Inne opcje > Potwierdzenia ). Wydaje mi się, że sam proces aktualizacji jest chyba w tym przypadku szybszy i są pobierane tylko zmienione elementy programu. W drugiej wersji należy po prostu pobrać cały pakiet i zainstalować - tak jakby była to instalacja od nowa. Oczywiście, w obydwu wersjach nic złego się nie dzieje i aktualizacja nie grozi utratą ustawień lub wiadomości.

7

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Opcje > Konfiguracja > Inne opcje > Używaj starego interfejsu książki adresowej - tutaj możesz zmienić wygląd na tradycyjny. Nowy wygląd książki nie odpowiada mi zupełnie, nastąpiła po prostu utrata funkcjonalności a praktycznie nic nowego nie widzę.

8

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Antispamsniper u mnie działa na wielu kontach, w tym Gmail. Co prawda, obsługuję to konto tylko jako POP3 i spełnia ono u mnie raczej marginalną rolę, ale nie zauważyłem żadnych kłopotów z wtyczką w tym kontekście.

9

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy masz najnowszą wersję wtyczki? Sprawdź także w The Bat! czy używasz wewnętrznej implementacji S/MIME (menu Opcje > S/MIME i TLS).

10

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Masz rację, do połączeń SSL dla wtyczki Antispamsniper wymagany jest certyfikat. Cały proces jest opisany pod adresem http://www.antispamsniper.com/forum/vie … dcae4ffe7. Pobrany certyfikat (root_antispamsniper.cer) należy wstawić do katalogu, w którym jest zainstalowana wtyczka (czyli tam gdzie znajduje się plik AntispamSniper.tbp).

Import do głównej książki certyfikatów jest prosty: należy utworzyć nową pozycję (ja nazwałem ją "Antispamsniper") i wybrać opcję importu certyfikatu, wskazując miejsce jego przechowywania, a potem dopisać go do książki adresowej. Robiłem to tak dawno, że dopiero Twój post przypomniał mi o tym certyfikacie.