1

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Czy to oznacza, że nie możesz się dostać na konto Gmail przez przeglądarkę? Jeżeli tak, to musisz jednak próbować zresetować hasło korzystając z narzędzi Google. Ponieważ jest to konto IMAP, to nie powinieneś utracić wiadomości przechowywanych na serwerze (chyba, że ustawiłeś kiedyś jakieś opcje usuwania).

2

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Nie napisałeś nic na temat wersji The Bat!, z której korzystasz, ani też o rodzaju konta (POP czy IMAP). W nowszych wersjach The Bat! obsługuje protokół autoryzacji OAUTH używany przez Google. Spróbuj wybrać ten protokół w The Bat! we właściwościach konta w sekcji Serwery pod przyciskiem Uwierzytelnianie dla odbioru poczty. Wtedy pojawi się okno uwierzytelniania Google i będziesz mógł tam przypisać program The Bat! do obsługiwanych aplikacji. Hasło w The Bat! nie będzie już potrzebne, ponieważ sprawę autoryzacji dostępu do tego konta przejmie Google. Dotyczy to zarówno konta POP, jak i IMAP.

Nie sądzę, aby konieczna była ponowna instalacja programu, natomiast odpowiedź na obawę o utratę poczty jest jedna: kopia zapasowa!

3

(7 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Temat nie ma nic wspólnego z The Bat!, zatem odsyłam Cię na stronę Google pod adres: https://support.google.com/accounts/ans … ic=3382296

Tam przeczytasz różne wskazówki, a między innymi:

Nie pamiętasz hasła

    Wykonaj czynności umożliwiające przywrócenie konta Google lub Gmail.
        Aby potwierdzić, że konto należy do Ciebie, musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Postaraj się podać dokładne informacje.
        Jeśli wystąpi problem, wypróbuj wskazówki dotyczące odzyskiwania konta.
    Zresetuj hasło, gdy Cię o to poprosimy. Wybierz silne hasło, które nie było wcześniej używane na tym koncie. Jak utworzyć silne hasło

Najlepiej sprawdzić samodzielnie czy filtry wspólne mogą działać na całe konto bez wskazywania folderów. Sprawdziłem i tak to nie działa. Nie pamiętam już jak to działało wcześniej, ale istnieje sposób na rozwiązanie problemu jednoczesnej, uruchamianej ręcznie filtracji wielu folderów z wielu kont.

Filtr poczty przeczytanej z grupy filtrów wspólnych używany do filtracji musi mieć oznaczone żądane konta na zakładce Dziel filtry z.... Następnym krokiem jest utworzenie zadania w terminarzu, w którym jako operację trzeba wybrać z menu Ponowna filtracja wiadomości. Dla tej ponownej filtracji należy wskazać konto, zaznaczyć potrzebny filtr i zaznaczyć foldery z tego konta. Chcąc filtrować pocztę z następnego konta należy dodać drugą operację ponownej filtracji, w której wskazuje się nowe konto, filtr i foldery. Czynności te trzeba powtórzyć dla wszystkich kont, które mają być filtrowane.

Tak zdefiniowane zadanie w terminarzu można uruchamiać automatycznie o określonej porze lub ręcznie (opcja w menu kontekstowym).

5

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jeżeli zdecydowałeś się na korzystanie z najnowszej wersji (z nowym edytorem HTML, czego nie napisałeś) - to należy się liczyć z tego rodzaju błędami. Moim zdaniem nowy edytor HTML nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, co potwierdza wielu testerów. Autorzy programu intensywnie nad nim pracują (np. dzisiaj aktualna wersja programu to 9.4.2.2) - spróbuj zainstalować tę wersję, kopiując na odpowiednie miejsce pliki z pobranego archiwum (zarówno plik thebatxx.exe, jak i katalog CEF):

https://www.ritlabs.com/download/files3 … 32-full.7z - wersja 32-bitowa
https://www.ritlabs.com/download/files3 … 64-full.7z - wersja 64-bitowa

Piszesz, że "nie działa przycisk z klawiatury z podpowiadanymi słowami" - jaki przycisk masz na myśli?

6

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Najprościej to przywrócić foldery z kopii zapasowej (jeżeli taka była robiona, co warto powtarzać regularnie).

Gdy kopii nie ma, a przy odbiorze wiadomości były używane filtry sortujące pocztę do poszczególnych folderów, to należy użyć funkcji Przefiltruj zawartość menu kontekstowego dla Kosza, wybierając filtry poczty przychodzącej.

Jeżeli wiadomości były przenoszone w inny sposób do podfolderów (np. ręcznie), to raczej nie ma sposobu na ich automatyczne przywrócenie na poprzednie miejsce.

7

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Nie podałeś jakie funkcje logiczne są użyte do połączenia tych warunków (OR lub AND). Poza tym użycie "zawiera dowolny z" raczej tu nie pasuje, ponieważ jest to używane w kontekście wyrażeń regularnych. Zamiast tego użyj po prostu "zawiera". Dodatkowo niepotrzebne jest powtórzenie: Temat zawiera... - tak jak podałeś. Nie trzeba także filtrować po nagłówku skoro już filtrujesz po temacie.

Według mnie użycie warunku "Temat zawiera Faktura" OR "Treść zawiera Faktura" w zupełności wystarczy.

8

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sądzę, że problem leży w niezbyt intuicyjnej konfiguracji przeszukiwania adresów na panelu konfiguracyjnym programu (sekcja Adresy). Autorzy programu tak to zaprojektowali i nie mamy na to wpływu. Należy tam określić zakres przeszukiwania, czyli konto i foldery, ale także wskazać jawnie foldery do przeszukiwania w polu Przeszukaj po uaktywnieniu wpisu z historii.... Spróbuj pobawić się tymi opcjami - może któreś ustawienie zadziała tak jak sobie życzysz.

9

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Podaj dokładnie kryterium filtru, ponieważ od tego wszystko zależy. Zapewne użyłeś niewłaściwego do danej sytuacji kwalifikatora - ale bez dokładnej informacji nie jestem w stanie Ci pomóc.

10

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jeśli masz wyświetloną wiadomość, to na panelu jej nagłówka masz zapewne wyświetlonego nadawcę. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jego nazwę wyświetli się menu kontekstowe, w którym znajduje się pozycja Podgląd historii korespondencji z daną osobą. Oczywiście, musisz mieć skonfigurowaną historię adresów w panelu konfiguracyjnym programu, aby to dobrze działało.