Dodatkowa obserwacja: filtr działa gdy szablon wiadomości używany w filtrze jest pusty. Oczywiście, nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ w taki sposób otrzymujemy po prostu kopię wiadomości, a nie wiadomość sformatowaną według uznania.

Niestety, nie mam pojęcia jak to zdiagnozować. Tam gdzie były błędy, wygenerowały się logi, które przesłałem do autorów (pliki ex_log.txt i TheBat64_Exceptions.log w głównym katalogu z pocztą). Nie ma jak do tej pory żadnego odzewu. Co śmieszne, wszystkie komputery mają Win 11 Pro i podobne konfiguracje sprzętowe.

U mnie tam gdzie filtr nie działa i program się resetuje powtarza się wpis Access violation at address 00000000028BFDEA in module 'TheBat64.exe'. Zobacz co jest u Ciebie.

Po powrocie do starej postaci podglądu można przecież ustawiać panel załączników tak jak wcześniej w dowolnej pozycji (na dole, z boku lub na górze okna wiadomości). Można to zrobić z menu kontekstowego dla wiadomości (pozycja Wygląd) lub z menu głównego (Środowisko > Załączone pliki).

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, szczególnie teraz widać totalną zapaść. Autorzy zajęli się dodawaniem nikomu niepotrzebnych wodotrysków, a niektóre zgłoszone błędy czekają na poprawę nawet kilkanaście miesięcy.

Wracając do problemu z filtrami: na innym komputerze odpaliłem filtr wyzwalany kombinacją klawiszy i tworzący sformatowaną wiadomość. O dziwo, wszystko działa! Na tych komputerach, na których poprzednio sprawdzałem nadal nie ma poprawy.

Dokładnie sprawdziłem działanie filtrów i okazuje się, że nie działa operacja "Utwórz sformatowaną wiadomość". Wiadomość nie jest tworzona, a przy wywołaniu filtra za pomocą skrótu klawiszowego The Bat! "wylatuje w powietrze". Zgłosiłem ten błąd jako krytyczny (https://bt.ritlabs.com/view.php?id=2300), zobaczymy czy coś to da.

W tej chwili naprawdę nie wiem co Ci doradzić. Pobrałem najnowszą wersję (11.1), sprawdziłem ponownie i u mnie filtry uruchamiają się zgodnie z założeniami.

Może wersja beta pomoże: https://www.ritlabs.com/download/files3 … 0-4-14.msi

Sprawdziłem w zasobach językowych The Bat! polskich i oryginalnych angielskich: takiego komunikatu nie ma, czyli nie pochodzi on z samego programu. Prawdopodobnie za to są odpowiedzialne nieszczęsne biblioteki Chrome (CEF), ale nie mam pojęcia gdzie to można sprawdzić. Czy korzystasz z wersji programu z automatyczną aktualizacją? Jeśli tak, to proponuję przejść na wersję bez automatycznej aktualizacji (plik instalatora ma nazwę zaczynającą się od "nau_thebat...". Przedtem należy odinstalować program i usunąć biblioteki CEF (szukaj w C:\Users\<user>\AppData\Local\CEF) oraz gałąź rejestru RIT. W wersji bez automatu wszystko zainstaluje się w "C:\Program Files". Po uruchomieniu wystarczy wskazać katalog główny z pocztą (lub odtworzyć pocztę i ustawienia z kopii zapasowej).

Sprawdziłem u siebie i wyzwalanie filtru wspólnego za pomocą kombinacji Ctrl+F11 działa poprawnie. Włącz może dodatkowo opcje "Tylko wyzwalanie ręczne" i "Sprawdzaj czy wiadomość spełnia kryterium". Warto także sprawdzić dla filtrów wspólnych czy nie zmieniły się ustawienia na zakładce "Dziel filtry z..."

9

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Czy sprawdziłeś obecność innych szablonów, które mają pierwszeństwo przed szablonem głównym, tak jak pisałem wyżej?

Barti napisał/a:

... Też próbowałem różnych ustawień. Najgorsze, że chyba ten problem dotyczy tych nowszych wersji. Przez długi czas pracowałem na wersji 4.5 i tam nie było tego problemu.

Sądzę, że problem pojawił się w momencie, gdy dodano obsługę wiadomości w formacie HTML. Nigdy nie osiągnięto jednak tego poziomu, co przy wiadomościach czysto tekstowych. Jako przykład można podać edytor HTML, który po kilku latach nadal ma błędy i nie jest zbytnio wygodny.