1

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Próbowałem beta .16 na Win10 i Win11 - problem nie występuje. Używam Firefoksa jako domyślnej przeglądarki, po jednym uwierzytelnieniu wylogowuję się z Gmaila i dalej wszystko działa.

2

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

U mnie wystarczyło tylko uwierzytelnienie GMaila po instalacji The Bat!. Potem już niczego nie trzeba było uwierzytelniać, wszystko gdzieś się zapamiętało.

3

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

A dokładnie jak to "psucie" się objawia? Niczego złego u siebie nie zauważyłem (nie licząc starych błędów, np. ze znacznikiem czasu pokazywanym w kalendarzu).

4

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Widzę, że w katalogu C:\Users\<nazwa_konta>\AppData\Roaming\The Bat! masz całość swojej poczty oraz wszystkie pliki konfiguracyjne programu. Może to świadczyć o tym, że korzystasz z wersji "autoupdate" lub że w tym katalogu pozostały pliki z tej wersji, albo nie zmieniałeś lokalizacji głównego katalogu z pocztą.

Uważam, że należałoby całkowicie usunąć program i jego pozostałości z dysku i z rejestru Windows i zainstalować go na nowo, tym razem wersję "no-autoupdate". Masz kopię zapasową poczty (chociażby plik "autoupdate.tbk", więc odtworzenie danych folderów i konfiguracji nie powinno być problemem. Musisz jednak pamiętać, aby na główny katalog z pocztą wybrać miejsce inne niż proponuje instalator (ja używam lokalizacji "D:\Mail").

The Bat! u mnie instaluje się w katalogu "C:\Program Files\The Bat!". Po takiej czystej instalacji nie powinno być problemów z lokalizacją plików kopii zapasowej.

5

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie wiem co doradzić. U siebie sprawdzałem na czterech komputerach: jeden z 32-bitowym programem, dwa z najnowszymi 64-bitowymi wersjami i jeden z 32-bitową wersją 9.5.2.1 - we wszystkich przypadkach kopie robią się tam gdzie im wskazuję.

6

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

The Bat! sam przeniesie pocztę i utworzy strukturę folderów. The Bat! tworzy w systemie operacyjnym własną zmienną systemową o nazwie %EMAIL, której wartość to ścieżka do katalogu z pocztą. Można tę wartość zobaczyć, używając polecenia "set" na konsoli systemowej.

7

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie, to bardzo prosta operacja dostępna z menu Konfiguracja > System. W pole Główny katalog poczty programu The Bat! wpisujesz ścieżkę do wcześniej utworzonego katalogu (ja mam "D:\Mail"). The Bat! zażąda potwierdzenia tej operacji i to wszystko. Niekiedy mogą się pojawić problemy z filtrami, w których jest explicite zdefiniowana ścieżka do folderu, ale to raczej wyjątkowa sytuacja i łatwa do naprawy.

8

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Tak, to są tożsame wpisy. Zmienna systemowa %APPDATA ma wartość C:\Users\<nazwa_konta>\AppData\Roaming i jest tworzona przez system operacyjny. Ja osobiście nie lubię trzymać poczty w tym katalogu i zawsze w The Bat! wybieram inny dysk niż systemowy.

9

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Uruchamiasz edytor rejestru regedit jako administrator i szukasz wpisu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Ritlabs ewentualnie HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Rit. Usuwasz klawiszem "Delete" cały klucz Ritlabs (Rit).

Oczywiście, przed tymi operacjami odinstaluj program bez naruszania katalogu z pocztą. Po usunięciu wpisów z rejestru i instalacji programu wystarczy wskazać katalog z pocztą i wszystkie ustawienia oraz wiadomości powinny się odtworzyć.

10

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie wiem czemu u Ciebie występują takie problemy. Testowałem kopię automatyczną różnicową przez ostatnie dni i pliki są tworzone tam gdzie to wskazałem. Czy Twój The Bat! to wersja z automatyczną aktualizacją? Jeśli tak, to odinstaluj ją całkowicie (łącznie z wpisami w rejestrze), zostawiając w spokoju katalog z pocztą. Następnie zainstaluj wersję "Not-autoupdate" i sprawdź działanie kopii.

Jeśli chodzi o politykę Ritlabs, to całkowicie się z Tobą zgadzam. Prawdopodobnie brakuje tam chętnych do pracy, co widać chociażby po ślimaczącym się w nieskończoność usuwaniu błędów.