Temat: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Witam,
po przejściu na wersję The Bat 11.1 64 bit przestało działać jak do tej pory ręczne wyzwalani filtra.
Mam to skonfigurowane tak (załącznik)

https://ibb.co/H4kRPNJ

Proszę o pomoc co może być nie tak, że wciśniecie klawisza ctrl+F11 (tak jak w skrócie) nie powoduje wygenerowania wiadomości do list adresowych i umieszczenia ich w kolejce wysyłkowej.
Wciśniecie klawisza skrótu nie powoduje żadnej akcji.

Nic nie zmieniałem po instalacji a przestało działać.

2

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Sprawdziłem u siebie i wyzwalanie filtru wspólnego za pomocą kombinacji Ctrl+F11 działa poprawnie. Włącz może dodatkowo opcje "Tylko wyzwalanie ręczne" i "Sprawdzaj czy wiadomość spełnia kryterium". Warto także sprawdzić dla filtrów wspólnych czy nie zmieniły się ustawienia na zakładce "Dziel filtry z..."

3

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Próbowałem wszystkiego o czym napisałeś i niestety dalej nic się nie dzieje.
Za to odkryłem coś czego wcześniej mam wrażenie nie było.
Przy edycji każdej z reguł filtra pojawia się taki komunikat
https://ibb.co/SKJ673L
wcześniej mam wrażenie że go nie było.

Czy to jakoś może pomóc ?

4

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Sprawdziłem w zasobach językowych The Bat! polskich i oryginalnych angielskich: takiego komunikatu nie ma, czyli nie pochodzi on z samego programu. Prawdopodobnie za to są odpowiedzialne nieszczęsne biblioteki Chrome (CEF), ale nie mam pojęcia gdzie to można sprawdzić. Czy korzystasz z wersji programu z automatyczną aktualizacją? Jeśli tak, to proponuję przejść na wersję bez automatycznej aktualizacji (plik instalatora ma nazwę zaczynającą się od "nau_thebat...". Przedtem należy odinstalować program i usunąć biblioteki CEF (szukaj w C:\Users\<user>\AppData\Local\CEF) oraz gałąź rejestru RIT. W wersji bez automatu wszystko zainstaluje się w "C:\Program Files". Po uruchomieniu wystarczy wskazać katalog główny z pocztą (lub odtworzyć pocztę i ustawienia z kopii zapasowej).

5

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Korzystam z wersji którą aktualizuje  ręcznie i mam najnowszą aktualizację. Co w związku z tym mogę jeszcze zrobić / sprawdzić lub zmienić.

6

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

W tej chwili naprawdę nie wiem co Ci doradzić. Pobrałem najnowszą wersję (11.1), sprawdziłem ponownie i u mnie filtry uruchamiają się zgodnie z założeniami.

Może wersja beta pomoże: https://www.ritlabs.com/download/files3 … 0-4-14.msi

7

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

To jeszcze coś stwierdzam. Ustawiłem inny skrót i The Bat nie chce z powrotem przyjąć skrótu CTRL+F11 każdy inny tak ale tego nie. Próbuję jakoś wpaść na rozwiązanie ale kończą mi się pomysły.

8

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

gdy utworzyłem nowy filtr i chciałem przypisać mu CTRL+F11 to pojawił się komunikat że ten skrót jest przypisany do starego filtra (tego nad którym pracujemy) choć jego ustawienia pokazują inny skrót ten którego nijak nie mogę zmienić.

Czy mogło się coś w jakiś rejestrach za dużo nazbierać. Wysyłam przy użyciu tego filtra około 5000 maili dziennie przez ostatnie lata - moze jakiś TEMP się przepełnił, a update the bata to tylko zbieg okoliczności ?

9

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Dodatkowo stworzyłem całkowicie nowy filtr połączony tylko z kontem z którego wysyłam. Przydzieliłem mu skrót klawiaturowy CTRL+F11 ale zapiał się zupełnie inny skrót klawiaturowy - tak dedukuję że coś rozsypało się z tymi skrótami. Jakiego bym nie dal nie wyzwala żadnej czynności. Czy można te skróty jakoś przywrócić do ustawień fabrycznych ?

10

Odp: Nie działa wyzwalanie ręczne filtra po przejściu na The Bat v11

Przedziwne w statystykach filtra rośnie liczba wyzwoleń czyli nie wywołuje akcji (wiadomości nie pojawiają się w `do wysyłk`i) ale niby wg. statystyk dziła.