bsiuda napisał/a:

co to jest dlaczego nie chca mi sie pokazywac foldery...???

Wyjaśnienie z podręcznika, rozdział Główne okno programu The Bat!:

3. Panel podglądu wiadomości, w którym jest wyświetlana jej treść. Jeśli we wskazanym folderze nie ma wiadomości lub długo trwa jej pobieranie, na pustym panelu jest wyświetlany komunikat Pusty folder / nie wybrano wiadomości / oczekiwanie na wyświetlenie.

Oprócz tego miałeś zapewne na myśli wiadomości, a nie foldery...

kristof76 napisał/a:

w katalogu THEBAT! mam foldery o nazwach wcześniejszych kont.

Domyślnie katalogi kont powinny znajdować się w katalogu ...\The Bat!\Mail, lecz prawdopodobnie masz zdefiniowane inną ścieżkę niż domyślna. Sprawdź w konfiguracji programu w sekcji System jaki masz ustawiony główny katalog i zmień go w razie potrzeby. Możesz także wskazywać katalogi oddzielnie dla każdego konta (robisz to na panelu właściwości danego konta w sekcji Pliki i katalogi, wskazując tam katalog macierzysty).

1,333

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Vladomir napisał/a:
krzychu napisał/a:

A co na to twój dostawca konta pocztowego? Przecież ten komunikat jest dostatecznie jasny ...

No niby tak, ale dokładnie takie same ustawienia miałem przed reinstalką systemu i wcześniej przez długi czas używałem bata bez żadnych problemów...więc dlaczego teraz zaczęło się coś dziać?

Po prostu wzrosła liczba użytkowników serwera i ograniczenie zaczyna działać.

1,334

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dodam jeszcze, że konfiguracja wtyczki BayesIt! jest także opisana w podręczniku w rozdziale Dodatkowe funkcje w programie The Bat! i zaproponuję, aby nie łączyć dwóch tematów w jednym wątku :-)

Od pewnego czasu historia wpisów w polach nagłówka ma charakter kontekstowy - per folder. Sam nie wiem co lepsze: czy tak jak było kiedyś, czyli globalnie, czy w kontekście konta, czy folderu? Wartości w polach Od i Odpisz do nie są zapamiętywane z tej prostej przyczyny, że autorzy dopuszczają tu tylko wpisy z konfiguracji kont, ręcznie lub za pomocą makr szablonach. Uznali widocznie, że liczba różnych wpisów jest zbyt mała, aby dodatkowo je zapamiętywać.

1,336

(7 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

mib napisał/a:

Jezeli nadawca zawiera ".com" to przenies do "/spam"

Musisz użyć wyrażeń regularnych (patrz podrozdział "Warunki działania filtrów" w podręczniku), czyli Twój warunek powinien wyglądać następująco:

Nadawca pasuje do \.com$

Wtedy filtr zadziała tylko na adresy kończące się na .com. Włączenie wyrażeń regularnych następuje po użyciu kwalifikatora pasuje do. Najlepszy jednak będzie nieco inny warunek:

Pole nagłówka From pasuje do (?i).*\.com\>?$

1,337

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Rozpalacz napisał/a:

Po kazdym instalowaniu systemu trzeba ustawiac polozenie ksiazki telefonicznej, ustawiac polozenie kont uzytkownikow na dysku.

Dlaczego nie korzystasz z kopii zapasowej? Wszystkie dane zapisane w kopii można przecież bez większych problemów odtworzyć.

1,338

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Najprościej można to robić ręcznie. Druga metoda - najbardziej skuteczna - polega na dodaniu adresu odbiorcy do książki adresowej i zdefiniowaniu szablonów dla tego wpisu. W szablonach oprócz normalnej zawartości powinieneś wstawić makro %From="Twój_Nick <twoj_login@jakas.domena.pl>". Możesz dodatkowo wstawić makro %ReplyTo="Twój_Nick <twoj_login@jakas.domena.pl>". Polecam także lekturę podręcznika - rozdziały o szablonach i makrach.

P.S. Pole nadawcy nie może być puste, musi tam być przynajmniej adres e-mail.

1,339

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

khann napisał/a:

Robie tak jak nalerzy:) /mimo ze mam opis nowicjusz to bata uzywam od jakis 5 lat.

Niestety, nie robisz tak jak należy, czyli tak jak napisał Konrad: Powineneś korzystać z opcji "Dodatki / Wstaw / wstaw szablon podręczny". Masz jeszcze inne możliwości uruchamiania szablonów podręcznych, które są opisane w rozdziale "Szablony podręczne" w podręczniku. Skorzystaj z niego i nie będzie problemów. Poza tym Twoja wersja The Bat! jest jakaś dziwna (3.5.30, czy to pewne?), są przecież nowsze (najnowsza to 3.62.14) i jest nowszy podręcznik.

1,340

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

The Bat! stara się być zgodny z RFC-2822 i na ogół to się udaje. Cudzysłowy najczęściej są dodawane wtedy gdy oprócz adresu e-mail w polu adresowym występują inne ciągi znaków, które powinny być traktowane jako komentarz. Sprawa jest dość skomplikowana i nie ma jednoznacznego rozwiązania, tym bardziej, że niektóre serwery dodają własne modyfikatory, poprzedzając cudzysłów tylnym ukośnikiem (\). Same cudzysłowy przeważnie nie są wyświetlane na podglądzie, widać je dopiero wtedy gdy wewnątrz ciągu znaków nie wchodzących w skład adresu e-mail pojawi się znak specjalny (np. przecinek). Ja najczęściej ręcznie poprawiam w wysyłanych odpowiedziach takie pola, ale w praktyce nie ma to większego znaczenia.